wtorek, 05 czerwca 2018 09:32

Jazda bez karty w tachografie zakończona mandatem

 
Jazda bez karty w tachografie zakończona mandatem źródło: WITD Poznań

Funkcjonariusze z Inspektoratu Transportu Drogowego, w trakcie kontroli pojazdów zmierzających na spotkanie młodych na Lednicę, w jednym przypadku ujawnili naruszenia przepisów.

Inspektorzy Oddziału Wydziału Inspekcji w Gnieźnie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, dbali o bezpieczeństwo uczestników przybywających na czuwanie do Lednicy w związku z odbywającym się tam  XXII Spotkaniem Młodych.

Inspektorzy z Gniezna, podczas pierwszego dnia lednickiego spotkania, gdy autokary zwoziły uczestników, skontrolowali dziewięć z nich. Jeden z kierowców autobusu polskiego przewoźnika został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 tysięcy złotych za dwa naruszenia - nie rejestrował prędkości pojazdu, swojej aktywności ani przebytej drogi. Analiza wydruku z tachografu wykazała, że kierowca jechał bez karty około 90 kilometrów, czyli przez ponad godzinę. Ponadto dane cyfrowe pobrane z karty wykazały, że przekroczył o 39 minut czas prowadzenia pojazdu bez przerwy.

Kierowca, wyjeżdżając z pasażerami nie wiedział, czy w cztery i pół godziny zdąży dotrzeć na czas, więc jak powiedział, pierwszą godzinę jechał bez karty z wybraną na tachografie funkcją OUT, następnie zalogował kartę i jechał już do celu. W stosunku do przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone kwotą 5350 złotych.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Kosmyk 2 2019

Ostatnio dodane