czwartek, 17 maja 2018 15:21

W piątek akcja „Prędkość”

 
W piątek akcja „Prędkość” archiwum redakcji

Już jutro gnieźnieńscy policjanci będą prowadzić działania pn. „Prędkość”. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, trzeźwości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa i bezpieczeństwa przewozu dzieci.

Głównym celem policjantów z gnieźnieńskiej drogówki jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Jak jednak wskazują statystyki, to właśnie prędkość jest najczęstszą przyczyną różnych zdarzeń w trakcie podróży.

W trakcie jutrzejszej akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, brak wymaganych uprawnień, nieprawidłowo wykonywane manewry i agresja – to najpoważniejsze "grzechy" kierowców. W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystają radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie tak by skontrolować maksymalną ilość kierujących.

źródło: KPP w Gnieźnie

2 komentarzy

  • Link do komentarza rezigiusz piątek, 18 maja 2018 06:33 napisane przez rezigiusz

    Nie rozumie czegoś a mianowicie iż tylko w ten piatek będą kontrolę a od soboty "hulaj duszo".Wszak to co jest wymienione w artykule są rutynowymi czynnościami Policji które wykonują a nie tylko przy ogłaszanej akcji w mediach. Cos chyba nie halo albo czegos nie rozumie.Może Policja weźmie się za źle parkowane auta w mieście a nie ze przejeżdża kolo nich udając ze uch nie widzi bo ba SM w roku wyborczym nie ma co liczyć aby karali potencjalnych wyborców wszak każdy glos może się przydać

  • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 17 maja 2018 22:08 napisane przez Koryfeusz

    Dobrze, że Policja informuje z wyprzedzeniem o takich akcjach. Niestety wielu kierowców tej informacji nie przeczyta. Powodów jest kilka, jeden to mają taką informację w głębokim poważaniu. Inny jest taki, że poświęcenie 2 minut na wyszukanie tej informacji to dla nich czarna magia. Jeszcze inny to zwykłe lenistwo i nie chce im się spojrzeć do internetu, który mają w komórkach. Niestety proste rzeczy dla niektórych są zbyt trudne. Smutne to. Mam nadzieję jednak, że będą jeździć ostrożnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane