wtorek, 15 maja 2018 09:08

Młodzi gnieźnianie sprawdzali się z wiedzy o ruchu drogowym

 
Młodzi gnieźnianie sprawdzali się z wiedzy o ruchu drogowym źródło: KPP Gniezno

W miniony poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie po raz kolejny odbył się powiatowy finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu gnieźnieńskiego. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, Straż Miejska w Gnieźnie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu we współpracy z Szkołą Podstawową nr 9 i Szkołą Podstawową nr 5.

Podczas turnieju oceniana była wiedza teoretyczna i praktyczna. Na wstępie uczniowie rozwiązywali test z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków oraz sytuacji w ruchu drogowym. Kolejnym etapem był przejazd rowerem przez miasteczko ruchu drogowego. Następnie oceniany był przejazd rowerem przez tor przeszkód. Kolejną sprawdzającą wiedzę uczestników  konkurencją była pierwsza pomoc. Jurorami w tych konkurencjach byli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Strażnicy Miejscy z Gniezna oraz ratownicy medyczni z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Zwycięzcami drużynowymi turnieju okazali się:

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli uczniowie:

Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie

Szkoła Podstawowa w Niechanowie

W klasyfikacji indywidualnej szkoły podstawowe zwyciężyli:

1. Norbert Łubiński z Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie

2 Kamil Dałek z Szkoły Podstawowej nr 2 w Witkowie

3 Oliwia Sadowska z Szkoły Podstawowej w Niechanowie

W klasyfikacji indywidualnej kategoria gimnazjum zwyciężyli:

1. Daniel Zachmyc z Szkoły Podstawowej nr 1 w Gnieźnie

2. Julia Kałasz z Szkoły Podstawowej nr 10 w Gnieźnie

3. Julita Bartz z Szkoły Podstawowej w Niechanowie

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Zwycięskie drużyny rywalizować będą w zawodach wojewódzkich.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane