niedziela, 13 maja 2018 17:08

Przeciwnicy próbowali zakłócić „Pikietę dla życia”

 
Przeciwnicy próbowali zakłócić „Pikietę dla życia” fot. Rafał Wichniewicz

W niedzielne popołudnie na deptaku odbyła się pikieta przeciwaborcyjna, która gromadziła kilkudziesięciu gnieźnian. Pod koniec spotkania kilka osób próbowało zakrzyczeć uczestników.

Spotkanie zostało zorganizowane przez gnieźnieńskie koło Młodzieży Wszechpolskiej, która postanowiła w ten sposób zademonstrować swoje stanowisko wobec obecnie obowiązującego prawa dotyczącego aborcji. Niemniej w pikiecie wzięli też udział przedstawiciele innych organizacji oraz stowarzyszeń. 

- W wielu miastach, pod czarnymi barwami manifestują zwolennicy śmierci, wspierane przez lobby aborcyjne. Wściekłe pochody nienawiści dla życia są zagrożeniem dla Polski, jednego z ostatnich bastionów życia w Europie. Dziś prawo w Polsce, choć o niebo lepsze od tego, jakie jest za granicą, wciąż nie jest doskonałe i w Polsce dochodzi w ciągu roku do tysiąca aborcji i ta liczba wzrasta. Zdecydowana z nich jest wykonywana po badaniu prenatalnym, które wykazuje niepełnosprawność dziecka. Nikt nie ma jednak pewności, że będzie ono miało zespół Downa lub będzie chore - mówił w trakcie spotkania Bartosz Mróz, organizator wydarzenia.

W trakcie pikiety wznoszono różne hasła, m.in. "Nasze pokolenie zatrzyma aborcję", "Nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska katolicka". Uczestnikom rozdawano także ulotki oraz białe baloniki, a także trzymano różne antyaborcyjne transparenty.

Pod koniec spotkania, cztery osoby, stojące cały czas na uboczu, rozwinęły niewielki baner i zaczęły okrzykami zakłócać manifestację. Biernie towarzyszyli im także przedstawiciele ugrupowania Razem. W odpowiedzi na to uczestnicy legalnego zgromadzenia zaczęli w spokoju odmawiać różaniec, nie zważając na wykrzykiwane hasła. Na miejscu musiała interweniować obecna policja, która wezwała dodatkowe patrole. Ostatecznie, po zakończeniu głównego spotkania, kontrmanifestanci zostali wylegitymowani przez funkcjonariuszy i pouczeni.

41 komentarzy

 • Link do komentarza Jam_Jest środa, 23 maja 2018 08:56 napisane przez Jam_Jest

  @:pela:
  *********
  Pytanie idiotyczne i pozbawione zrozumienia całości problemu aborcji. To przykre, że niektórzy piszący, wypisują takie bzdury, mając tylko szczątkową wiedzę ww. temacie.
  Aborcja jako taka była, jest i nadal będzie, czy to w Polsce, czy w innym kraju. Ci, co mają pieniądze, pojadą za granicę i tam załatwią to, czego w tym kraju załatwić nie da.

 • Link do komentarza bobhaus środa, 23 maja 2018 08:46 napisane przez bobhaus

  Nadużywających słowa "lewacy" "lewak" " lewaczka" uprzejmie proszę o zapoznanie sie z encyklopedyczną definicją tego terminu którym smagają
  jaki biczem wokół osoby o innych pogladach...

 • Link do komentarza bobhaus środa, 23 maja 2018 08:42 napisane przez bobhaus

  No i masz Gniezno areną walki politycznej.. I to ostrej.. Macherzy kościelni jako oficerowie polityczni Młodzieży Wszechpolskiej już sie nie kamuflują.. Nawet widać mają swych asystentów z tej młodzieży wybranej.... Obrzydliwa propaganda polityczna Młodzieży Wszechpolskiej ubrana w hasła "moralnej" walki z tzw . złem... Panowie przygotowują się do wyborów.. By dosiąść finansowo budżet Miasta Gniezna... A i bojówki na przeciwników politycznych już gotowe...

 • Link do komentarza Pytajnik wtorek, 22 maja 2018 20:05 napisane przez Pytajnik

  Skoro za plecami młodych protesterów lewackich było widać dwoje dorosłych działaczy Krytyki Politycznej, to warto się zastanowić: wrzaski zamówiła również partia z kropką na początku?

 • Link do komentarza czytelniczka środa, 16 maja 2018 13:45 napisane przez czytelniczka

  Urodziłam dwoje dzieci, które nie przeżyły z powodu wad. Ale urodziłam i mam je we wdzięcznej pamięci. I wiem, że czuwają nade mną i moją rodziną. Ale, żeby to zrozumieć i byc wdzięcznym Bogu za wszelkie dobro, ale też za krzyż na barki złożony, trzeba być człowiekiem. A mnie jako katoliczce jest tym bardziej wszystko, co Bóg zsyla zrozumiałe. Współczuję więc ateistom, lewakom i zwolennikom wszelkich morderstw niewinnych istot, bo oni w Bogu nie mają oparcia. Nie potrafią z Nim rozmawiać, dlatego nie rozumieją nawet swojego postępowania.

 • Link do komentarza lklon81@op.pl środa, 16 maja 2018 00:25 napisane przez lklon81@op.pl

  Och wytęż te swoje dwie szare komórki, urodziła, bo jest np, z mózgiem w czaszce, nie na zewnątrz. Co za głupota, by tak prostych rzeczy nie jarzyć

 • Link do komentarza PIOTR FISCHER wtorek, 15 maja 2018 16:42 napisane przez PIOTR FISCHER

  Ja jestem za życiem, każdym życiem - dziękuje młodym ludziom z Młodzieży Wszechpolskiej za wszelkie działania podejmowane w obronie życia od samego poczęcia.A lewacy - no cóż, niech sobie krzyczą - tylko to im pozostało.

 • Link do komentarza qwerty wtorek, 15 maja 2018 15:48 napisane przez qwerty

  Głupota tych ludzi nie ma granic...

 • Link do komentarza humanista wtorek, 15 maja 2018 15:32 napisane przez humanista

  Jeśli ktoś chce urodzić dziecko upośledzone, to proszę bardzo - ich wybór.
  Ale nie powinien później żądać pieniędzy ode mnie na wychowanie i rentę dla siebie.
  Reality show w Sejmie, powinno dać katolikom do myślenia.

 • Link do komentarza Wilczak wtorek, 15 maja 2018 14:39 napisane przez Wilczak

  Wreszcie po czarnych protestach, słusznie zwanych czarcimi, "biała" pikieta w obronie życia! Nie wolno przestrzeni publicznej oddawać lewactwu.

 • Link do komentarza wilk wtorek, 15 maja 2018 13:56 napisane przez wilk

  Widać to gołym okiem,zwolennicy dżemu truskawkowego,są posiadaczami owego w miejscu między uszami i na to niestety nie ma rady ,należy jedynie współczuć ich rodzicom !!!!

 • Link do komentarza starszy gość poniedziałek, 14 maja 2018 19:14 napisane przez starszy gość

  @nie jestem z UM- uważaj dzieciaku, byś sie z tych mdłości nie porzygał. I niech wszyscy się dowiedzą, jak wygląda "tolerancja"w twoim i twoich idoli wykonaniu. Ty, jak się domyślam nigdy nie będziesz stary, więc życzę tobie wiecznej młodości. Byś miał czas dojrzeć do rozumu.

 • Link do komentarza lewak poniedziałek, 14 maja 2018 17:59 napisane przez lewak

  Zwolennicy morderców (Łupaszki) w obronie życia. Świetny żart!

 • Link do komentarza abc poniedziałek, 14 maja 2018 16:27 napisane przez abc

  @ miniakisia polityka społeczna to coś więcej niż tylko rozdawnictwo publicznych pieniędzy. Program 500+ jest programem użeczecznym jednak powinien przejść modyfikacje w kierunku uczynienia go bardziej sprawiedliwym. Dla jednych to 500 zł to dodatek do wakacji a niepełnosprawni w tym samym czasie otrzymują 900 zł na źycie. To da się zrobić tylko do tego trzeba mądrych ministrów i zaangażowanych urzędników. Niestety tego rząd nie ma. Patrzy pod kątem polityki skutecznej a nie polityki społecznej. A to niestety nie idzie w parze. Nikt sam z siebie nie jest za aborcją. Ale życie niestety pisze różne scenariusze.

 • Link do komentarza nie jestem z UM poniedziałek, 14 maja 2018 14:18 napisane przez nie jestem z UM

  abc jak zawsze zgadzam się z TOBĄ. Na sam widok tych staeszych pań, panienek i wylizanych młokosów mdli mnie. Niech każdy używa własnego sumienia, przestańmy się zakrzykiwać, każdy myśli inaczej i ma takie prawo, pod warunkiem, że nie szkodzi drugiemu.

 • Link do komentarza ramol70 poniedziałek, 14 maja 2018 10:49 napisane przez ramol70

  brawo młodzież za odwagę do publicznego wystąpienia w obronie tych co sami nie mogą!

 • Link do komentarza Andrzej S. poniedziałek, 14 maja 2018 10:30 napisane przez Andrzej S.

  Od opieki i pomagania ludziom potrzebującym pomocy jest państwo. A zabijać nikomu z żadnych powodów NIE WOLNO! Więc odczepcie się od biznesmenów i innych , bo to nie ich sprawa. Oni tak, jak każdy uczciwy człowiek wierzący w Boga ma prawo i obowiązek chronienia życia ludzkiego od poczęcia i to bez żadnych warunków. A Polska czy się komu podoba, czy nie jest i będzie katolicka. Szkoda tylko, ze Kościół jest ostatnio taki jakiś obolały.

 • Link do komentarza Stefan poniedziałek, 14 maja 2018 10:01 napisane przez Stefan

  Decyzję niech kobiety podejmują zanim pójdą z kimś do łóżka i się "otworzą" na możliwe płodzenie dziecka. To jest moment na ważne, życiowe decyzje. Ale rozumiem, że wtedy jest ciężko, bo albo kac, albo emocje albo inne "czynniki" decydują za człowieka - pierwszy brak odpowiedzialności. Potem przychodzi otrzeźwienie i staniecie przed faktem - jest ciąża. I co? I zamiast stanąć w prawdzie i wziąć na barki konsekwencje swoich czynów to się chce pchać w kolejne zrzucanie odpowiedzialności. Czy jest coś cenniejszego niż życie? Rozumiem, że tylko samobójca odpowie że nie. Nam się wydaje, wobec naszego własnego życia, że jest ono tak oczywiste, że żyjemy, że ono na się należy, jest trwałe i nasze, że zapominamy jak jest kruche i jak w jednej chwili może nas tu już nie być. Bardzo łatwo nam przychodzi odbierać prawo do życia innym. W mediach karmieni jesteśmy taką narracją, poprzez całą masę filmów, wiadomości itp. że odbieranie życia jest jak spuszczenie wody w kibelku: wciskasz przycisk, bez wysiłku, bez emocji, bez zwłoki. Raz, dwa i nie ma. Zapominasz. Patrzymy na filmy, w których trupy ścielą się gęsto i nas to nie rusza. Bo przywykliśmy. I tak samo jest z tym najmniejszym, a najbliższym nam życiem - bezbronnych dzieci, które potrzebują miłości i troski rodziców, a ataku z ich strony.

 • Link do komentarza duzyPGN poniedziałek, 14 maja 2018 09:52 napisane przez duzyPGN

  "Na miejscu musiała interweniować obecna na miejscu policja, która wezwała na miejsce dodatkowe patrole." Serio? Dodatkowe patrole do wylegitymowania 4 osób?

 • Link do komentarza Członek poniedziałek, 14 maja 2018 09:38 napisane przez Członek

  @krypa W tym haśle nie ma nic szowinistycznego. W MW są także osoby pochodzenia Tatarskiego czy Ormiańskiego. Jest także wielu niepełnosprawnych mniej lub więcej. Proszę przeczytać definicję narodu u Romana Dmowskiego.

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane