niedziela, 22 kwietnia 2018 12:57

Drzwi Otwarte w „Szesnastce”

  mn
Drzwi Otwarte w „Szesnastce” zdjęcie nadesłane

Miesiąc kwiecień to okres bardzo trudny i ważny dla wszystkich gimnazjalistów - czas egzaminów, ale co ważniejsze, czas wyboru dalszej drogi kształcenia.

Celem ułatwienia tej bardzo ważnej decyzji, społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie zaprosiła przyszłych kandydatów na uczniów oraz ich rodziców do udziału w Drzwiach Otwartych, które odbyły się w sobotę, dnia 21 kwietnia w budynku szkoły przy ulicy Kostrzewskiego.

Już od progu w holu szkoły na licznie przybyłych, młodszych kolegów czekali uśmiechnięci i przyjaźni Chrobrzacy, którzy kierowali gimnazjalistów do auli szkoły, gdzie powitał ich dyrektor Paweł Matkowski. Przedstawiono im, po krótce, ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019, zapoznano z najważniejszymi atutami i sukcesami szkoły oraz zaproszono na prezentacje profili w poszczególnych salach lekcyjnych.

Uczniowie gimnazjów mieli okazję posłuchać swoich starszych kolegów, opowiadających o swoich doświadczeniach i o tym co zyskali wybierając konkretny profil humanistyczny, matematyczny czy przyrodniczy. Dzielili się tym co było najważniejsze w kontekście przedmiotów rozszerzonych, zajęć dodatkowych, warsztatów, projektów, wymian międzynarodowych oraz wszelkiej działalności charytatywnej i artystycznej. Po pierwszych wrażeniach goście I LO mieli okazję doświadczyć tego co im oferuje szkoła biorąc udział w szeregu atrakcji czekających na nich w każdym zakamarku liceum. Pasjonaci języków obcych mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego i włoskiego biorąc udział w przygotowanych dla nich grach i konkursach. Mogli układać domino językowe, sprawdzić swoją wiedzę na temat Rosji, Niemiec, Anglii i Francji odpowiadając na pytania dotyczące sławnych miejsc czy postaci. Mieli okazję przetestować znajomość słówek i przysłów oraz napić się herbaty z konfiturą przygotowanej w samowarze.

Gimnazjaliści, dla których ważnymi przedmiotami są historia i kultura mogli zmierzyć się z grą historyczną, ułożyć puzzle, rozwiązać quiz historyczny oraz sprawdzić swoją wiedzę ze starożytności. Dodatkową atrakcją była możliwość przekonania się na własnej skórze co czuje człowiek zakuty w dyby. Całości dopełniał klimatyczny podkład muzyczny utworów śpiewanych przed Bodo i Kiepurę. Dla tych, którzy kochają nauki ścisłe i wiążą z nimi swoją przyszłości, uczniowie i nauczyciele przygotowali szereg niespodzianek. Miłośnicy chemii, mogli przeprowadzać eksperymenty w laboratorium chemicznym, wcielić się w rolę naukowców w białych kitlach. Na tych, których fascynuje fizyka również czekały atrakcje. Przeprowadzono dla nich eksperymenty z maszyną elektrostatyczną, pompą próżniową, zestawem eksperymentalnych wraz z pytaniami oraz pokaz kuszy i katapult zbudowanych przez chrobrzaków w ramach projektu wewnątrzszkolnego. Przyszli biolodzy mieli okazję przyjrzeć się pomocom naukowym, z których uczniowie korzystają w czasie lekcji, obejrzeć prezentację z działalności „przyrodników” - akcje „Mam haka na raka”, „Drugie życie”, warsztaty oraz rozwiązać quiz z wiedzy na temat ptaków. Dla wszystkich uczestników konkursów były przewidziane drobne nagrody. Nie zapomniano również o tych, którzy są zapalonymi fanami komputerów. W pracowni komputerowej mogli zapoznać się z nowinkami dotyczącymi języków programowania uczonych w szkole, obejrzeć turniej LOL'a oraz zapoznać się z pracą drukarki 3D.

Po tak wielu wrażeniach nie zabrakło również spokojnego miejsca gdzie na gimnazjalistów czekał poczęstunek i cichy kącik gdzie mogli podzielić się wrażeniami i porozmawiać z przedstawicielami Rady Samorządu Uczniowskiego. To był dzień obfitujący w nowe doświadczenia. Miejmy nadzieję, że to spotkanie pomogło odnaleźć gimnazjalistom swoje miejsce w społeczności I Liceum Ogólnokształcącego. Życzymy im wspaniałych wyników z testów gimnazjalnych oraz dokonania właściwego dla nich wyboru nowej szkoły. Do zobaczenia w auli I LO we wrześniu!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane