czwartek, 12 kwietnia 2018 12:53

Prezydent zaprzecza, by budował koalicję z PiS

 
Prezydent zaprzecza, by budował koalicję z PiS archiwum redakcji

Z uwagi na ostatnie doniesienia medialne, insynuujące jakoby prezydent Tomasz Budasz zamierzał startować z własnego komitetu i to przy współpracy z PiS, znalazły swoje ujście w oświadczeniu, które wydał w czwartkowe południe.

Ostatnie doniesienia medialne dotyczyły sprawy rzekomego startowania do wyborów samorządowych na jesień 2018 roku przez Tomasza Budasza z własnego komitetu, niezależnego od Platformy Obywatelskiej. W rozmowie z nami, którą przeprowadziliśmy jeszcze w czwartkowe przedpołudnie (12 kwietnia), przekazał nam iż zamierza współpracować ze wszystkimi tymi ugrupowaniami, którym zależy na dobru miasta. Na dalsze pytania odpowiedzią ma być poniższe oświadczenie, jednak jak zaznaczył, na jakiekolwiek dodatkowe informacje w sprawie jego dalszych kroków wyborczych, należy poczekać do maja.

Treść oświadczenia:

Od jakiegoś czasu w lokalnej prasie i mediach internetowych można przeczytać artykuły dotyczące mojego startu w wyborach samorządowych. Oczywiście, tak jak wcześniej zapowiadałem, będę ubiegać się ponownie o urząd prezydenta Gniezna. Do wyborów pozostało jeszcze sporo czasu, nawet nie znamy ich dokładnej daty. Ważniejsze dla mnie są sprawy Gniezna, projekty i inwestycje, które właśnie realizujemy. Na przedstawienie planów wyborczych przyjdzie jeszcze czas.

Chcę jednak stanowczo zaprzeczyć doniesieniom dotyczących rzekomego budowania przeze mnie koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Mimo moich codziennych działań zmierzających do współpracy ponad wszelkimi podziałami, ten scenariusz jest nierealny.

Przez ostatnie trzy i pół roku pracowałem dla mieszkańców naszego miasta. Swoją prezydenturę oparłem na współdziałaniu z różnymi grupami i nie zamierzam tego zmieniać. Gniezno stanowi dla mnie wspólne dobro, na rzecz którego trzeba działać, szukając możliwych płaszczyzn porozumienia. Ludzi należy łączyć, nie dzielić.

Nie zmienia to faktu, że sam wywodzę się z określonego środowiska politycznego. Nigdy  temu nie zaprzeczałem. I nawet jeśli nie zawsze zgadzam się z działaniami niektórych osób w lokalnym kierownictwie Platformy Obywatelskiej, nie oznacza to, że odcinam się od całego środowiska, z którym związany jestem od lat. Nie można z dnia na dzień zmienić poglądów, wyprzeć się swoich współpracowników i jasno określonych przekonań. Miasto i sprawy mieszkańców nie mogą mieć jednak barw politycznych. Infrastruktura, inwestycje, wydarzenia społeczne i kulturalne są dla wszystkich. Trudno skutecznie zarządzać miastem, patrząc na szyldy i przynależność partyjną.

Zależy mi na poparciu jak największej grupy mieszkańców. Jeżeli gnieźnianie doceniają działania, jakie realizuję wraz z moimi współpracownikami w tej kadencji, to uznaję to za przejaw zaufania i motywację do dalszej, wytężonej pracy.

Z poważaniem,
Tomasz Budasz

 

 

53 komentarzy

 • Link do komentarza fanka humanisty i abc niedziela, 22 kwietnia 2018 14:36 napisane przez fanka humanisty i abc

  Ludzie,
  on i z całymi stopami był obłudny, protekcjonalny, interesowny, niedoceniony a po mianowaniu Michała Powałowskiego zazdrość i inne podłe cechy wzięły górę. On i jego małżonka nie darują nikomu kto, według nich, osiągnie jakikolwiek sukces. Panie Fischer, czy nie udawał pan przyjaciela ludzi, których teraz pan obraża i zarzuca im wszystkie nieszczęścia tego świata?Tylko daleko od każdego Fischera. Jaki program przedstawi człowiek chory z nienawiści, złości i zazdrości? Czekamy.

 • Link do komentarza bom_bardier niedziela, 22 kwietnia 2018 12:23 napisane przez bom_bardier

  Internet pozwala mi zachować anonimowość kiedy chcę. Nie aspiruję do żadnych funkcji ani stanowisk, nie muszę więc nachalnie promować swojej osoby na każdym kroku!

 • Link do komentarza humanista sobota, 21 kwietnia 2018 22:27 napisane przez humanista

  środa, 28 marca 2018 20:24 napisane przez Piotr Fischer
  Do Wredny - zapewniam, że moja Żona sprawnie posługuje się językiem francuskim w każdym znaczeniu - dlatego Jesteśmy już Razem 28 lat. Czy Wredny ma jakieś kompleksy i niespełnione marzenia - radzę skorzystać z usług Pań wykonujących najstarszy zawód świata - może uleczą Kompleksy, Lęki i Fobie oraz spełnią wieloletnie Marzenia ??????????


  Wy Fischer mówicie co wiecie,
  Oni wiedzą co mówią.

  A dziś znów ubliża Pan kolejnej osobie.
  Malutkie, to masz pan jaja, bo wszystko co piszesz, to konfabulacje!

 • Link do komentarza abc sobota, 21 kwietnia 2018 18:56 napisane przez abc

  Nie odniosłeś się fiszer do mojego wcześniejszego pytania o obywatelstwie powiatu! To tobie można zarzucić nieznajomość prawa. Jesteś hipokrytą, oskarżas Budasza że nie odpowiada na to co wyprawiasz a sam robisz dokładnie to samo.

 • Link do komentarza Piotr Fischer sobota, 21 kwietnia 2018 17:26 napisane przez Piotr Fischer

  Do bom_ bardier - malutki jesteś, chyba bombka_bardier. Jak chcesz komuś zarzucać ukrywanie się pod nickami, to napisz z imienia i nazwiska, jaka to z ciebie bombka. Jeżeli rzeczywiście MZ to radny Marek Zygmunt ( choć niekoniecznie musi to być On ), to wielki szacunek dla Pana, Panie Marku. Jest Pan jednym z niewielu w tej Radzie Miasta Gniezna, który ma pojęcie o tym, o czym mówi i działa. W przeciwieństwie do radnych Koalicji PO-SLD, z Panem Dariuszem Banickim ( PO ) i Panem Ryszardem Karmolińskim ( SLD ) na czele.Ale cóż chcieć od Tych, którzy nawet historii i prawa Swojego Kraju nie do końca znają.

 • Link do komentarza bom_bardier piątek, 20 kwietnia 2018 20:54 napisane przez bom_bardier

  Śmieszą mnie bezradni radni ukrywający się po różnymi nickami. Trochę odwagi panie MZ

 • Link do komentarza wilk wtorek, 17 kwietnia 2018 00:51 napisane przez wilk

  A kto by chciał z tym zadufanym hipokrytą budować koalicję ????? Jedynie ludzie z czerwonego komuszego betonu,których poustawiał na różnych stanowiskach w mieście i ich komusze rodziny !!!!! Przecież PZPR SLD czy PO i N to jedno i to samo,przefarbowane towarzystwo,których dziadowie przyjechali w WALONKACH do RP,w 1945, zaprowadzać...... sowiecką wolność i demokrację !!!!

 • Link do komentarza humanista niedziela, 15 kwietnia 2018 20:21 napisane przez humanista

  "napisane przez Marek
  @. Dla Twojej wiadomości, pan PF nie pobiera renty, tylko został na nią zesłany przez obecnie nam wspaniale rządzącą władzę, mimo że swoją pracę równie dobrze mógłby wykonywać w dużej części zdalnie. Z tego co jest mi wiadome, amputowano mu część obu stóp, aczkolwiek w jego wypadku, nie wpłynęło to w żaden sposób na racjonalne myślenie. "

  Urzekła mnie ta historia - historyka.
  To wiele tłumaczy (brak stóp), jeśli czuje się skrzywdzony (nie tylko przez los), to mamy sąd - prawo pracy, i tam kierować powinien swoje żale, a nie opluwać wszystkich wokół, nie pomijając nawet żony.
  PS.mój stołek jest wygodny-prywatny.
  A Panu Fischerowi ludzki wyrazy współczucia. Chłopie!!! I bez nóg można być normalnym- czego Ci życzę!

 • Link do komentarza Zyga niedziela, 15 kwietnia 2018 15:42 napisane przez Zyga

  Co ma wyznanie religijne z tym, o czym pisze "nie jestem z urzedu" to już naprawde pojąć się nie da. A nie łaź człeku do kosciola twierdzac, że nie chcesz stac przy obłudnikach. Twoj wybor i twoja niepowetowana strata. A jakis ty jasnowidz, że znasz grzechy katolików! Radze raczej samemu spojrzeć w lustro i swoje sumienia. O innych się nie zamartwiaj.

 • Link do komentarza Rychu niedziela, 15 kwietnia 2018 13:54 napisane przez Rychu

  Dolata jak ty nie widzisz nieudolnej wladzy w mieście to ślepy jesteś! Zkim ty grasz w kometkę/ ?

 • Link do komentarza Dorota M. niedziela, 15 kwietnia 2018 13:46 napisane przez Dorota M.

  Piotr Fischer ma rację, koalicję PO - SLD czas pogonić. Uważam, że osoba dzięki której przeciętny XYZ dowiedzial jak po znajomości pracuje urząd powinien być społecznie szanowany. Panie Budasz w glowie nie mieści się co pan z kumplami wyprawia za społeczną kasę.

 • Link do komentarza abc niedziela, 15 kwietnia 2018 12:13 napisane przez abc

  Kandydat na prezydenta wg niejakiego seniora ma nie mieć programu. Większego głupstwa nie czytałem dawno. Seniorze tak już było. Za komuny. Teź nie potrzeba było mieć programu tylko znajomości w Pzpr. Widzę że tęsknisz za tymi czasami.

 • Link do komentarza dobra rada niedziela, 15 kwietnia 2018 12:01 napisane przez dobra rada

  Melchior, ty sie zajmij sobą i swoim zachowaniem na publicznym forum. Ten pan F. nie potrzebuje twoich niegrzecznych rad. Idąc tokiem twojego myślenia dopowiem, że to tobie jest potrzebna terapia psychiatry i psychologa.

 • Link do komentarza nie jestem z UM niedziela, 15 kwietnia 2018 11:27 napisane przez nie jestem z UM

  Do seniora. Znam p. Fischera i zaręczam, że on ma swoją prawdę. Zarzuca innym to, co jest jego domeną. Manipuluje faktami, czepia się nieistotych zapisów w prawie, które nie mają nic wspólnego z życiem a wręcz je utrudniają, np. dlaczego krytykuje nabór ineternetowy do szkół. Przecież dla rodziców to wygoda i nas nie obchodzi interpretacja, która utrudnia życie. Ktoś napisał o nim: purytsa prawny, myślę, że zasadniejsze byłoby określenie hipokryta prawny, gdyż wiem, jak wykorzystywał prawo i w odpowiednim momencie wykorzystam. Nienawiść do niczego dobrego nie doprowadzi, a poza tym nie przystoi katolikowi za jakiego uważa się ten pan. I dlatego ludzie odchodzą od kościoła, bo nie chcą stać przy takich obłudnikach.

 • Link do komentarza elemeledudki niedziela, 15 kwietnia 2018 11:23 napisane przez elemeledudki

  @senior niestety ale "pomarańczowo-czerwona" koalicja ona jedyne co potrafi to wlaśnie robic z swoich pezeciwników pieniacza nieuka i chorego z nienawiści. Wobec mej osoby teź podobne epitety byly tu przedstawiane. Ostatnio to do czego sie czepiaja to do "ortografi" a nie do merotyczności moich komentarzy. Co do Tomka i Zbyszka to powtórze jeszcze raz obaj moga juz sie powoli szykować na wylot. Pierwszy z panów w 2018 a drugi w 2019 i zadne ich plany sie nie spelnią na szczeście dla naszego miasta

 • Link do komentarza senior niedziela, 15 kwietnia 2018 09:41 napisane przez senior

  Nie znam pana Fischera ( jak już go krytykujecie, to chociaż piszcie poprawnie jego nazwisko) i nie muszę się z nim utożsamiać, ake chyba boli wielu z was prawda, którą zna. Gość ma odwagę się podpisywać, a wy, zamiast dyskutować z treścią jego komentarzy, wyzywacie go za język, ktory może odbiega od zwyczaju, ale co wam do tego? Nie wierzę, by gość pisał o wielu sprawach bez pokrycia. Przecież nie jest samobójcą, żeby sie podkładać pod kodeks karny. Może ma dość kolesiostwa, moze jest naprawdę rozgoryczony sposobem wypowiedzenia, nie wiem, ale zostawcie styl jego pisania w spokoju i skupcie się na zarzutach. A wasz zarzut, że kandydat na prezydenta w samorządzie ma mieć program uważam za chybiony. Prezydent miasta ma być uczciwy w stosunku do mieszkancow i im służyć wykonując rzetelnie obowiązki, jakie na nim spoczywają. I ma dbać o rozwoj miasta, a nie o hocki-klocki, które w niczym tego rozwoju nie przysparzają. Zdaje się że "program" Budasza nie przewidywał królìków, a jakoś spadły do Gniezna. Chyba z kosmosu, a nie z programu mili panowie, wię po co programy?

 • Link do komentarza melchior niedziela, 15 kwietnia 2018 09:05 napisane przez melchior

  niepokoję się szczerze o stan zdrowia p. Fishera - zero krytycyzmu, ośmieszanie się na forum, dyskredytowanie publiczne swojego imienia. Czy nikt z najbliższego otoczenia nie może mu pomóc?

 • Link do komentarza humanista niedziela, 15 kwietnia 2018 07:07 napisane przez humanista

  "dziesiątki urzędników zostały zwolnione z pracy"/
  I ci zdrowi na ciele, duszy i umyśle poradzili sobie w życiu.
  Jedyny -kandydat na prezydenta- wyciąga tylko łapska po publiczne pieniądze, bo niby Starościna mu obiecała!?
  Panie Fischer!
  Proszę o program wyborczy i kiedy najbliższe spotkanie z wyborcami?

 • Link do komentarza Teodor sobota, 14 kwietnia 2018 16:23 napisane przez Teodor

  To aż żałosne, jak niektórym żółć zalewa odbiór rzeczywistości...

 • Link do komentarza abc sobota, 14 kwietnia 2018 16:16 napisane przez abc

  Chwała Prezydentowi Budaszowi, że zwolnił pana fiszera. O jego kompetencjach i wiedzy świadczą wpisy w komentarzach. Z każdym kolejnym wpisem maska merytorycznego urzędnika opada niczym poranna mgła. Jako jedyny w mieście purysta prawny, doskonale znający wszystkie ustawy, rozporządzenia, artykuły i patagrafy, a nawet ustępy i punkty, może odpowie pan na proste pytanie? W którym akcie prawnym, w jakim przepisie prawnym, może chociaż w jakiej normie prawnej występuje instytucja prawna obywalela powiatu? W jednym ze swoich komentarzy użył pan takiego określenia wykazując się komplentą ignorancją i niewiedzą. Obywalelem jest się polskim a powiatu mieszkańcem. No chyba że chce pan dokonac jakiejś secesji. Ale tu wchodzi w grę doskonale znany panu kodeks karny. Czekam zatem na odpowiedz panie fiszer. Choć raczej oprócz inwektyw niczego po panu się nie spodziewam. Albo udasz że nie widzisz wpisu i w ogóle nie odpowiesz. Nigdy więcej takich urzędników!

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane