wtorek, 10 kwietnia 2018 09:27

Kierowca przewróconej ciężarówki miał 2 promile!

 
Kierowca przewróconej ciężarówki miał 2 promile! fot. Rafał Wichniewicz

Kierowca z Ukrainy - sprawca poniedziałkowego wypadku na zjeździe z obwodnicy na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego - obecnie jest zatrzymany do momentu wytrzeźwienia.

Przypomnijmy iż w poniedziałek, chwilę po godzinie 17:00 na węźle drogi krajowej nr 15 z Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego, doszło do wypadnięcia ciężarówki z łuku zjazdowego w kierunku Gniezna. W wyniku zdarzenia, ciągnik siodłowy wraz z naczepą uderzył w bariery i latarnię, po czym przewrócił się na bok. 

Kierujący pojazdem 52-letni obywatel Ukrainy, wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Na miejscu poddał się badaniu i opatrzeniu przez przybyły zespół ratownictwa medycznego, ale zachowanie mężczyzny od razu wzbudziło podejrzenia, dlatego funkcjonariusze drogówki zabrali kierowcę na badanie trzeźwości. Jak nas poinformowała Policja, u mężczyzny stwierdzono aż 2 promile alkoholu. Po dalszym opatrzeniu kierującego na SOR, został on zatrzymany do momentu wytrzeźwienia.

Uszkodzona ciężarówka, po prawie 6 godzinach jej usuwania z drogi, została zabezpieczona na parkingu depozytowym. Teraz 52-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu lądowym, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Karola środa, 11 kwietnia 2018 08:58 napisane przez Karola

  Ukraińcy, Rosjanie wciąż jeżdżą pijani. To jakiś dramat. Zabijają ludzi na drogach .

 • Link do komentarza slava urkajinu! wtorek, 10 kwietnia 2018 13:34 napisane przez slava urkajinu!

  Ukraińskim gierojom sława!

 • Link do komentarza oszczędność wtorek, 10 kwietnia 2018 11:08 napisane przez oszczędność

  Chciał pracodawca zaoszczędzić no i ma tira do remontu na własny koszt plus remont drogi. Polak mądry po szkodzie. Całe szczęście, że świr nikogo nie zabił.

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 10 kwietnia 2018 11:04 napisane przez kierowca

  i tacy mordercy jeżdżą po polskich drogach...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane