sobota, 07 kwietnia 2018 12:24

Drzwi otwarte w ZSP nr 1

 
Drzwi otwarte w ZSP nr 1 fot. Rafał Wichniewicz

W sobotni ranek teren przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 wybrzmiał warkotem traktorów - była to jedna z atrakcji, prezentująca ofertę edukacyjną tej szkoły.

Drzwi otwarte są idealną okazją do tego, by odpowiedzieć sobie na pytania, jakie stawiają sobie przyszli absolwenci gimnazjów. To dlatego w murach szkoły zagościli nie tylko oni, ale też rodzice, bowiem profil szkoły jest bardzo urozmaicony i do placówki w sobotę przyjechali potencjalni kandydaci z całego powiatu. Na wszystkie pytania, jakie rodziły się w trakcie przedstawiania oferty, szczegółowo odpowiadała dyrektor placówki Iwona Ratajczak. Szczególną uwagę budził zakres prowadzonych zajęć, a także możliwości zdobywania doświadczenia w trakcie nauki (także za granicą). Uczniowie ZSP nr 1 mogą je osiągnąć w różnych miejscach, a sama placówka jest już rozpoznawana dzięki indywidualnym sukcesom niektórych wychowanków.

W trakcie zwiedzania różnych sal placówki, (jeszcze) gimnazjaliści mogli poznać profile architektury krajobrazu, weterynarii, hotelarstwa, obsługi turystyki czy usług gastronomicznych, a na dziedzińcu szkolnym także technika geodety czy rolnika i mechanika-operatora pojazdów rolniczych. Przy tych ostatnich istniała możliwość sprawdzenia, jak funkcjonują urządzenia miernicze lub też by sprawdzić siebie w roli kierowcy ciągnika.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com poniedziałek, 09 kwietnia 2018 15:08 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

    No cóż, na banerze w wejściu do budynku szkoły widniało jak wół "technik weterynarii" :)

  • Link do komentarza Mariusz poniedziałek, 09 kwietnia 2018 10:17 napisane przez Mariusz

    ZSP 1 nie ma w ofercie technika weterynarii

  • Link do komentarza Piotr Fischer sobota, 07 kwietnia 2018 15:22 napisane przez Piotr Fischer

    BRAWO ZSP Nr 1. SUPER SZKOŁA - SUPER NAUCZYCIELE - SUPER DYREKTOR. Znakomicie i profesjonalnie przygotowana promocja szkoły dla przedostatniego rocznika gimnazjalistów ( komu przeszkadzały te gimnazja, przynajmniej w Gnieźnie ??? ). Polska potrzebuje weterynarzy ( mój Śp. Ojciec Jan był weterynarzem, więc tajniki tej pracy nie są mi obce ),geodetów, rolników, hotelarzy, kelnerów, kucharzy, wiec absolwenci tej szkoły o pracę nie powinni się raczej martwić. Dobrym ruchem Powiatu było przekazanie dotychczasowego ZSP Nr 4 z nieudolnym Dyrektorem tej szkoły Panem Dariuszem Banickim do ZSP Nr 1 . Efekty tej decyzji nie kazały na siebie długo czekać. Stara Zmiana, czyli Iwona Ratajczak, z otwartym sercem przyjęła dotychczasową kadrę ( nawet Banickiego wzięła, a nie musiała ) ZSP Nr 4 i stworzyła mieszankę piorunującą, oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu. Dużo energii w promocji szkoły wykazali moi Znajomi ( nie tylko z Facebooka ) Anna Nowak i Patryk Dobrzyński. Tak Trzymać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane