wtorek, 27 marca 2018 13:19

Świetne wyniki egzaminów zawodowych w Ekonomiku

 
Świetne wyniki egzaminów zawodowych w Ekonomiku fot. Rafał Wichniewicz

Uczniowie tytułowej szkoły wyjątkowo dobrze spisali się na tegorocznych egzaminach zawodowych - wyniki są najlepsze od lat i zdaniem dyrekcji świadczy to o dobrej atmosferze panującej w tej placówce.

Przełom stycznia i lutego to czas, kiedy uczniowie z klas czwartych w technikum Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowego, odbywali ostatnią sesję egzaminacyjną w swoim zawodzie. W miniony piątek dyrekcja Ekonomika odebrała wyniki z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, których rezultat był bardzo zaskakujący: - Tradycyjnie są one zawsze dobre, ale w tym roku są po prostu rewelacyjne. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jeżeli, biorąc pod uwagę trzy województwa podlegające okręgowi, tj. wielkopolskie, zachodniopomorskie oraz lubuskie, średni wynik jest na poziomie 76%, a my tymczasem zdajemy na poziomie 97%, to trzeba być bardzo zadowolonym - przyznał Sławomir Wierzelewski, dyrektor ZSEO. W tym roku do egzaminów przystąpiło 142 uczniów tej placówki.

W egzaminie zawodowym technika ekonomisty w okręgu wynik wyniósł 76%, w Ekonomiku - 97%. Technik organizacji reklamy w okręgu wyniósł 81%, a w gnieźnieńskiej szkole 97%. Technik informatyk w okręgu wyniósł 58%, a w ZSEO było to 71%: - Wydawać by się mogło, że to mało, ale widząc proporcje przy tym ostatnim wynika, że egzamin z informatyki był bardzo trudny - dodaje dyrektor. Najmniejsza różnica w wynikach była w zawodzie technika logistyki - w okręgu wyniósł 71%, a w Ekonomiku 74%

- To zasługa uczniów i nauczycieli, ale także atmosfery, jaka panuje w szkole, że jest ona twórcza, a młodzież chce się uczyć i potrafimy ich do tego zmobilizować. To pozwoliło się przełożyć na takie wyniki egzaminu - nie ukrywa źródeł tego sukcesu Sławomir Wierzelewski i jak dodaje, nie mogłoby to możliwe, gdyby nie relacje z partnerami szkoły: - Firmy z powiatu gnieźnieńskiego bardzo mocno współpracują z nami w zakresie staży, gdzie uczniowie po klasie trzeciej i czwartek mają możliwość sprawdzenia tego, czego ich uczymy. Myślę, że te wyniki egzaminów zewnętrznych jest zasługą pracodawców, z którymi utrzymujemy kontakty.

Co oznacza zdanie ww. egzaminu? Uczeń, kończąc każdą szkołę, otrzymuje tego potwierdzenie w formie świadectwa z ocenami i skrótowym opisem iż było to technikum lub liceum. Tymczasem po ww. teście, dyrekcja szkoły pisze pismo do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, która sprawdza wyniki egzaminów i następnie wysyła ona dodatkowy dokument z poświadczeniem zdobycia tytułu technika, który jest dobrym "asem w rękawie" w trakcie poszukiwania pracy lub przy egzaminach na studia.

1 komentarz

  • Link do komentarza doswiadczony rodzić środa, 28 marca 2018 07:54 napisane przez doswiadczony rodzić

    Brawo za dobrze zorganizowane praktyki zawodowe. To dostęp młodzieży do technik wykorzystywanych bezpośrednio w zakładach pracy spowodował że uczniowie mogli dobrze wykorzystać czas spędzony na praktykach. Brawa dla opiekunów praktyk i tych ze strony szkoły jak i tych wyznaczonych przez dyrektorów i prezesów poszczególnych zakładów pracy . Jeszcze raz dziękujemy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane