poniedziałek, 12 marca 2018 16:35

Przyznano stypendia dla najlepszych uczniów

 
Przyznano stypendia dla najlepszych uczniów fot. Rafał Wichniewicz

Kilkudziesięciu wychowanków szkół średnich, działających w Gnieźnie, otrzymało stypendia przyznawane przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego. 

Uroczystość wręczenia gratyfikacji za osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz w innych dziedzinach, odbyła się w poniedziałkowe południe w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Na wydarzeniu, na którym pojawili się nie tylko dyrektorzy gnieźnieńskich szkół ponadgimnazjalnych oraz ich uczniowie, ale przede wszystkim bohaterowie tego spotkania - stypendyści wraz z rodzicami. 

- Cieszy taka okazja, kiedy to Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego może wyróżnić tych, którzy ciężką pracą i zaangażowaniem dbają o swój rozwój poprzez osiągnięte wyniki i sukcesy w różnych dziedzinach. To nie jest tylko wasz sukces, ale to też ciężka praca waszych nauczycieli, ale przede wszystkim rodziców, którzy dbają o wasz rozwój, a często też przez wasze sukcesy oni sami osiągają sukcesy jako rodzice. Dla nich to jest bardzo ważne i istotne. Dla nas, jako Zarządu, wyznaczacie coraz wyższe swoje zapatrywania na rozwój powiatu, jak i również jakość edukacji, która jest w powiecie gnieźnieńskim realizowana - powiedział do zgromadzonych wicestarosta Jerzy Berlik.

- Stypendiów przedmiotowych jest dziewięć w każdej szkole: polski, matematyka, historia, język obcy i przedmioty, które wybierze rada pedagogiczna. Jest to kwota 150 złotych za miesiąc edukacji i czas trwania stypendium wynosi 5 miesięcy, a więc jest to 750 złotych. Dodatkowo jeden uczeń ze szkoły otrzymuje 200 zł miesięcznie przez semestr, a dodatkowo przygotowaliśmy stypendia dla uczniów szkół zawodowych i wynosi ona 180 zł miesięcznie na semestr, gdyż nie zawsze mają oni tak dobre wyniki jak uczniowie w liceach, ale w przedmiotach zawodowych są dobrzy - przekazał Jerzy Lubbe, dyrektor Wydziału Edukacji.

Po przemówieniach odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów, które było urozmaicone akcentem artystycznym w wykonaniu uczniów, w tym także samych stypendystów.

Stypendia otrzymali:

 • matematyka - Mikołaj Góralczyk i Jan Kabziński z I LO, Wojciech Doberschutz z II LO i Agata Tyborowska z III LO. 
 • fizyka - Jakub Meixner z I LO
 • informatyka - Maciej Wojtaszak z I LO. 
 • biologia - Michał Janiak z I LO, Mateusz Wesołowski z II LO oraz Karina Małyszka i Renata Stachowiak z III LO. 
 • chemia - Filip Przygodzki z I LO oraz Mikołaj Nowicki z II LO.
 • geografia - Dominik Lewandowski z II LO i Kacper Dopieralski z III LO
 • języka polskiego - Adam Wędzikowski z I LO, Julia Gołas z II LO i Magdalena Grabowska z III LO
 • historia - Maria Karbowiak z I LO, Anna Lange z II LO i Martyna Kozłowska z III LO
 • wiedza o społeczeństwie - Filip Jankowski z III LO
 • języki obce - Agnieszka Domagalska z I LO; Kinga Roszak, Alicja Miłoszewska i Karolina Woźniak z II LO oraz Volha Navahrodskaya i Michaela Walczak z III LO
 • za najwyższe wyniki - Anna Wojciechowska z I LO, Paweł Kmiecikowski z II LO i Zofia Majewska z III LO.
 • za osiągnięcia artystyczne przyznano Michałowi Żółtowskiemu z I LO, Jakubowi Krzymińskiemu z II LO i Markowi Wicenciakowi ze Szkoły Muzycznej, a także twórcom telewizji szkolnej ZSP nr 2: Łukaszowi Chorbińskiemu, Bartoszowi Bugajakowi, Bartoszowi Lewickiemu, Juliuszowi Sochackiemu, Danielowi Gąszczykowi i Damianowi Tomaszewskiemu. Stypendium wręczono również  finalistce konkursu kulinarnego "Mistrz Smaku TVN" Zuzannie Ratajczka z ZSP nr 1 oraz Tomaszowi Kałatowi z ZSP nr 1 za II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Młody mechanik na medal"

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza ABC sobota, 17 marca 2018 21:53 napisane przez ABC

  Fajnie , fajnie, ale nasze publiczne powiatowe szkoły średnie są kiepskie. Poczytajcie rankingi matur. Wielkopolska wypada "blado" na tle całego kraju a Gniezno "słabo" w samej Wielkopolsce. Blado * słabo = beznadziejnie

 • Link do komentarza Arleta środa, 14 marca 2018 22:28 napisane przez Arleta

  Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych uczniów i ich dumnych rodzicow

 • Link do komentarza tania poniedziałek, 12 marca 2018 23:38 napisane przez tania

  kampania trwa;)

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 12 marca 2018 21:30 napisane przez czytelnik

  humanista - naucz się pisać po polsku, bo nie rozumiemy o co tobie chodzi i nie zamęczaj swoimi wywodami czytelników. jeden Piotr F. wystarczy.

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 12 marca 2018 21:09 napisane przez humanista

  Szanowny Panie Fischer, jako wyborca domagam się komentarza.
  Proszę odnieść sie do zarzutów adwersarzy. Wyborcom należy się wyjaśnie.
  "napisane przez Kowal
  Panie Fischer, niech Pan przypomni o swojej placówce szkolącej dla nauczycieli, z których ściągałes kasę a pozniej ich egzaminowałeś na stopień nauczyciela mianowanego. wtedy jako urzędnik wykorzystywałes swoje stanowisko, leciała dodatkowa kaska leciała i było miło, co?

  PS. Inny motyw z piosenki Kultu (album PROSTO) dla pana to " Na wysokim urzędniczym stanowisku się wydawało możesz wszystko".

  napisane przez Tu Cię mam
  Zapraszam nauczycieli, którzy odpłatnie skorzystali ze szkoły ALFA pana Fischera do podzielenia się uwagami, czy odpłatne szkolenia pomogły im w uzyskaniu przychylności tego samego pana Fischera na egzaminach przy promocji na kolejny szczebel awansu zawodowego. Panie Fischer, czy pana podwójna działalność była tylko nieetyczna moralnie, czy również podpada pod jakiś paragraf dla prokuratora? Pan ostatnio masz doświadczenie w składaniu wniosków do prokuratora, to może się pan wypowiesz?"

  Przy odpowiedzi lub tylko zaczepcze z Pana strony, proszę nie spoufalać się.

 • Link do komentarza Piotr Fischer poniedziałek, 12 marca 2018 17:59 napisane przez Piotr Fischer

  Szanowni Państwo - brawo Powiat Gnieźnieński, szczególni Wicestarosta Jerzy Berlik i Dyrektor Jerzy Lubbe, za ten fantastyczny sposób docenienia prawdziwych "perełek" uczących się w szkołach powiatowych. Wielkie słowa uznania dla Rodziców tychże "perełek" oraz nauczycieli i dyrektorów szkół. Tak trzymać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane