poniedziałek, 12 marca 2018 11:10

Ruszył nabór do szkół podstawowych

  um
Ruszył nabór do szkół podstawowych archiwum redakcji

12 marca 2018 r. rozpoczęła się rekrutacja do gnieźnieńskich szkół podstawowych. Na dzieci czeka 665 miejsc w 27 oddziałach.

Dziś po raz pierwszy rozpoczął się elektroniczny nabór do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Gniezno na rok 2018/2019. Rodzice kandydatów zamieszkujących w obwodzie szkoły dokonują jedynie zgłoszenia dziecka do takiej szkoły w terminie od 12 do 26 marca 2018 roku. Rodzice, którzy chcą zapisać dzieci do innych szkół (nieobwodowych), muszą wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym i składają wniosek do szkoły pierwszego wyboru w tym samym terminie.

Aby zapisać dziecko do placówki nieobwodowej należy wypełnić wniosek, który będzie można znaleźć na stronie www.gniezno.podstawowe.vnabor.pl lub pobrać w każdej szkole. Zgłoszenie składa się w szkole obwodowej, a wniosek w szkole pierwszego wyboru między 12 marca a 26 marca 2018. 17 kwietnia zostaną opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych do szkoły, a do 25 kwietnia rodzice muszą złożyć potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do placówki, dotyczy to jednak tylko osób składających wnioski do szkół nieobwodowych. 27 kwietnia 2018 roku zostaną opublikowane listy kandydatów przyjętych do szkół.

W razie pytań związanych z procesem naboru, należy skontaktować się z właściwą placówką lub  Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

Również 12 marca rozpoczyna się rekrutacja do klas sportowych. Dotyczy ona Szkoły Podstawowej nr 2 (koszykówka dziewcząt i chłopców), Szkoły Podstawowej nr 7 (piłka ręczna dziewcząt i hokej na trawie chłopców), Szkoły Podstawowej nr 12 (piłka ręczna dziewcząt i piłka nożna chłopców). Rekrutacja odbywa się do klas czwartych.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Piotr Fischer piątek, 16 marca 2018 00:20 napisane przez Piotr Fischer

  Szanowni Państwo, Rodzice dzieci zapisywanych do przedszkoli i szkół podstawowych miasta Gniezna - uprzejmie informuję, że uczestniczycie Państwo w nielegalnych działaniach Pana Prezydenta Budasza. Rekrutacja elektroniczna jest bezprawna - Budasz nie wydał w tej sprawie żadnego zarządzenia, łamiąc Konstytucje RP i Prawo oświatowe. Koledzy Budasza w Poznaniu, Koninie, Rybniku itp. potrafili takowe zarządzenia wydać - ale mają lepszych Zastępców Prezydenta, Dyrektorów Wydziałów Edukacji i radców prawnych niż w Gnieźnie. Protestujcie przed UM przeciwko władzy, która łamie przepisy prawa, alarmujcie Posłów Na Sejm RP, zawiadamiajcie Prokuratora Rejonowego, Kuratora Oświaty, Ministra Edukacji Narodowej, piszcie na Facebooku, w portalach internetowych i w gazetach lokalnych oraz ogólnopolskich, informujcie TVP, TVN, POLSAT oraz rozgłośnie radiowe.
  NIE LĘKAJCIE SIĘ - DOBRO OBYWATELI ZWYCIĘŻY TOTALITARNĄ I BEZPRAWNĄ WŁADZĘ - GNIEZNO TO JESZCZE NIE PJONGJANG, A BUDASZ, NIE KIM DZONG UN - obozów koncentracyjnych dla przeciwników politycznych nie utworzy, bo mamy swoje PAŃSTWO, WOJSKO I SŁUŻBY SPECJALNE, które już się interesują Budaszem i Jego ekipą.

 • Link do komentarza Zyga środa, 14 marca 2018 23:24 napisane przez Zyga

  To forum z rożnymi wypowiedziami jest najlepszym dowodem na to, ze w Polsce jest wolność i każdy pisze, co chce. Zwolennikom zdrajców w PE możecie pokazać, ze nikt nikogo, nie wsadza za swoje wypowiedzi do więzienia.

 • Link do komentarza wolność słowa środa, 14 marca 2018 21:24 napisane przez wolność słowa

  Czas pana PF jest jego osobista sprawą. Pisze tak, jak potrafi i na tym polega w Polsce wolność, że każdy ma prawo do swojej nieograniczonej wypowiedzi. I wam komentatorzy nic do tego, co najwyżej może się obruszać ktoś pomawiany w komentarzach, ale to już jest sprawa między nimi, a nie czytelników. Mnie nie odpowiada styl tego pana, ale nie czytam jego wypowiedzi, bo mnie nie interesują i nie nakręcam się, tak, jak niejaki Hans i inni.

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 14 marca 2018 10:27 napisane przez rezigiusz

  Nwm kim jest pan Piotr ale widze iź wupowiedział swoista wendete obecni panujacym w UM a pisanie tutaj kim jest czy ma za duzo wolnego czasu lub tym podobne wpisy swiadcza o tym iz zaczyna to kogos bolec w UM poprzez takie wpisy bez konkretnych odpowiedzi

 • Link do komentarza Hans środa, 14 marca 2018 07:51 napisane przez Hans

  Skopiuję komentarz innego użytkownika:

  Panie Piotrze F.
  Proszę odnieść się do zarzutów. Bo jak na razie oskarżeń rzuca Pan sporo, a wytłumaczyć się ze swoich grzechów nie łaska?

  "napisane przez Kowal
  Panie Fischer, niech Pan przypomni o swojej placówce szkolącej dla nauczycieli, z których ściągałes kasę a pozniej ich egzaminowałeś na stopień nauczyciela mianowanego. wtedy jako urzędnik wykorzystywałes swoje stanowisko, leciała dodatkowa kaska leciała i było miło, co?".

  napisane przez Tu Cię mam
  "Zapraszam nauczycieli, którzy odpłatnie skorzystali ze szkoły ALFA pana Fischera do podzielenia się uwagami, czy odpłatne szkolenia pomogły im w uzyskaniu przychylności tego samego pana Fischera na egzaminach przy promocji na kolejny szczebel awansu zawodowego. Panie Fischer, czy pana podwójna działalność była tylko nieetyczna moralnie, czy również podpada pod jakiś paragraf dla prokuratora? Pan ostatnio masz doświadczenie w składaniu wniosków do prokuratora, to może się pan wypowiesz?"

 • Link do komentarza Piotr Fischer wtorek, 13 marca 2018 23:44 napisane przez Piotr Fischer

  Do Zakłopotany Misiu - zapomniałeś o siedmiu latach dla Bogdana Trepińskiego ( UW, a obecnie PO ) - a Misiu dla kogo pracował SB czy KGB ?????.

 • Link do komentarza Rodzic wtorek, 13 marca 2018 22:53 napisane przez Rodzic

  Nie to jest nieprawdopodobne, ludzie z UM z prezydentem na czele zarabiają przeogromne pieniądze a nie przestrzegają obowiązujących zasad prawa. W głowie się nie mieści.

 • Link do komentarza Mikołaj wtorek, 13 marca 2018 21:50 napisane przez Mikołaj

  Piotr Fisher jest kumplem Chucka Norrisa :) :)

 • Link do komentarza ? wtorek, 13 marca 2018 20:39 napisane przez ?

  kim jest ten Fiszer? gosc ewidentnie ma za duzo wolnego czasu hah hah hah haha

 • Link do komentarza Zakłopotany Misiu wtorek, 13 marca 2018 20:37 napisane przez Zakłopotany Misiu

  Panie Piotrze, czy prawdą jest, że 4 lata pracował Pan dla Prezydenta Dziela z Platformy Obywatelskiej, 8 lat dla Prezydenta Kowalskiego z SLD i jeszcze dla Prezydenta Budasza z Platformy Obywatelskiej? Mam nadzieję, że to nieprawda ;-[

 • Link do komentarza Piotr Fischer wtorek, 13 marca 2018 00:46 napisane przez Piotr Fischer

  Szanowni Państwo - kolejna "wtopa asiorów z UM". Prezydent Budasz wydał 6 marca 2018r. zarządzenie w sprawie wzoru wniosku i wzoru zgłoszenia o przyjecie dzieci do szkół ZAWODOWYCH. Zdesperowani RODZICE dzwonią wszędzie do UM i Starostwa Powiatowego w Gnieźnie - co się dzieje ? Czy Miasto przekazało do prowadzenia Powiatowi szkoły podstawowe, a Powiat do prowadzenia Miastu szkoły zawodowe ????? "Asiory" z UM reagują dopiero po 15 godzinach.Ale to wszystko nic - Budasz ogłasza nielegalne nabory do nieistniejących oddziałów sportowych. Czy dzieci, które zostaną zgłoszone przez rodziców do oddziałów sportowych od 1 września 2018r. będą mogły tam uczęszczać ??? O wszystkim zdecydują odpowiednie organy- Prokurator Rejonowy w Gnieźnie, Minister Edukacji Narodowej, Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu. Podejrzewam, że Budasza nie wesprze w sprawach oddziałów sportowych nawet Jerzy Imbierowicz, który otrzymuje OGROMNE PIENIĄDZE od TOMKA ( tak mówi ) na piłkę ręczną w Gnieźnie ( żeńską oczywiście ). Myślę, że rodzice dzieci zapamiętają komu zawdzięczają potworny BAŁAGAN i NERWY w marcu 2018r. i potwierdzą Swoją dobrą pamięć w listopadzie 2018r. Nadmieniam, ze na utworzenie oddziału sportowego musi być podjęta stosowna uchwała Rady Miasta Gniezna lub zarządzenie Prezydenta Miasta Gniezna. I to by było na tyle z sukcesów tej ekipy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane