poniedziałek, 05 marca 2018 13:27

Gnieźnianin wjedzie wszędzie - cz. 6

 

Nie tylko piesi, ale i inni kierujący muszą znosić ignorancję gnieźnian, którzy mają w głębokim poważaniu to, w jaki sposób parkują swoje samochody.

Ostatnim razem zaprezentowaliśmy galerię, w której najczęściej pojawiała się ul. Chrobrego i zaparkowane na nowych chodnikach samochody. Teraz prezentujemy m.in. rejon ul. 3 Maja, która jest dość szeroka, ale samochody stawiane są tak, by jeszcze bardziej ją "dla siebie" poszerzyć. Oczywiście kosztem chodników i miejsca dla pieszych czy istniejącej przy tej ulicy (dawniej) zieleni. Ale nie tylko piesi mogą mieć problem, bo kierujący mogą go napotkać też na ul. Łącznica, gdzie notorycznie samochody parkujące przy wyjeździe w ul. 3 Maja, uniemożliwiają nie tylko widoczność wejścia na pasy, ale także lewoskręt dla tych, którzy muszą stać za jadącymi na wprost lub w prawo. Miejsca na dwa wyjeżdżające samochody jest wystarczająco, choć urzędnicy twierdzą iż droga jest zbyt wąska, żeby wymalować na wyjeździe dwa kierunkowe pasy ruchu.

Inne sytuacje to ul. Barciszewskiego, Kostrzewskiego, parkingi przy marketach czy tradycyjnie ul. Sienkiewicza, przy której od kilku lat istnieje klepisko rozjechane przez samochody. Podobne było kilkadziesiąt metrów dalej, przy wjeździe do ZUS, gdzie jednak mieszkańcy sami postanowili uporządkować teren i zadbać o zieleń - utrzymywaną w porządku aż do dzisiaj. Bałagan z parkowaniem przy Powiatowym Urzędzie Pracy pozostawić należy bez komentarza, gdyż mimo iż problem jest dobrze znany, nikt do tej pory nawet nie pomyślał o uregulowaniu samego wjazdu i zrobieniu komunikacyjnego porządku. 

19 komentarzy

 • Link do komentarza tykająca bomba czwartek, 08 marca 2018 11:43 napisane przez tykająca bomba

  @szofer - Kokoszki to jeszcze te dzikie wysypiska śmieci i hałdy odpadów poprodukcyjnych

 • Link do komentarza szofer wtorek, 06 marca 2018 18:26 napisane przez szofer

  Najlepszym dowodem na jakość rządów jest ulica kokoszki. Nie remontowana, dziurawa, choć bardzo często z niej korzystają kierowcy. No, ale przy niej nikt nie mieszka, to po co ją remontować, jak nikt nie będzie z tej ulicy glosował? Czysty koniunkturalizm wychodzi dzięki takim przykładom!

 • Link do komentarza wilk wtorek, 06 marca 2018 14:49 napisane przez wilk

  Parkowanie swoją drogą,ale KTO wreszcie załata pełno dziur na ulicach miasta,jest tu jakiś GOSPODARZ czy jakaś popierdółka,cytując klasyka ????

 • Link do komentarza kierownica wtorek, 06 marca 2018 11:30 napisane przez kierownica

  Do "a" głupoty pan prawi. Tak jest na całym swiecie, brak miejsc jest zmorą wszystkich większych miast. No, ale gdzie indziej maja myślące władze, które wyregulowały parkowanie czasówkami. Przyjeżdżasz do centrum, załatwiasz i odjeżdżasz. A u nas, jakby się uwzięli na mieszkancow. Niby jest strefa, ale w zasadzie jej nie ma, bo konia z rzędem temu, co chce przyjechać np.tylko na zakupy. Niektórzy liczyli na to towarzystwo kupieckie, że oni bedą naciskali prezydenta w tej sprawie w końcu we własnym interesie. Ale tak niemrawej organizacji Gniezno jeszcze nie widziało.. A pytam prezydenta, co z utworzeniem parkingu buforowego na Sobieskiego tam, gdzie jest jakaś składnica budowlana? To jest w planach na parking od kilkudziesieciu lat. A takie składy już dawno powinny się mieścić za miastem, a ten plac powinien być udostępniony na miejski parking!

 • Link do komentarza AB wtorek, 06 marca 2018 09:57 napisane przez AB

  Wąskie ulice na osiedlach domów jednorodzinnych gdzie właściciele domów mają wjazdy i garaże ale parkują całodobowo na tych ulicach utrudniając przejazd większym samochodom , zapytajcie zresztą kierowców urbisu co śmieciarami mają problem przejechać. Może SM tym też się zainteresuje.

 • Link do komentarza bzyk wtorek, 06 marca 2018 09:32 napisane przez bzyk

  Na ul. Grzybowo w okolicach szpitala i ul. Przecznica to jest cały cyrk. Samochody stoją jak chcą, na łukach drogi w okolicach skrzyżowań na chodniku podwójnie, że ledwo człowiek przejdzie. I gdzie jest Policja i nasza Straż Miejska? Podobnie wygląda na ul. 3 Maja w stronę Lotosu. Chodniki pozastawiane samochodami a piesi muszą chodzić po tym co kiedyś było pasem zieleni. Bezprawie w mieście panowie.

 • Link do komentarza micio wtorek, 06 marca 2018 09:25 napisane przez micio

  Okolice hali Gosir na paczkowskiego. Pasy czy niepasy - stają jak chcą, straż miejska, policja przejeżdża obok i nic z tym nie robia

 • Link do komentarza EagleEye wtorek, 06 marca 2018 09:19 napisane przez EagleEye

  @Kierowca niestety ale to nie trochę racji to rzeczywistość . A co do pokazanych zdjęć to tyle można zrobić codziennie chodząc ulicami naszego miasta i nie trzeba się wysilać w szukaniu

 • Link do komentarza Ok wtorek, 06 marca 2018 08:23 napisane przez Ok

  Co się robi w sprawie zwiększenie miejsc parkingowych tylko narzekania na złe parkowanie ci co robili te zdjęcia na pewno im te pojazdy nie zawadzały żeby przejść lub przejechać.

 • Link do komentarza a wtorek, 06 marca 2018 07:38 napisane przez a

  To są efekty podwyższenia opłat za parkowanie w centrum co miało rozwiązać problemy z parkowaniem i spowodować korzystanie z parkingów powstałych na obrzeżach albo przy prywatnych kamienicach ? Temu co pod targowisko nie wjechał się nie dziwię jak tam podobno te bramki są awaryjne ?

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 05 marca 2018 22:04 napisane przez Kierowca

  EagleEye chyba jest w tym co piszesz trochę racji. Codziennie przy Urzędzie Pracy widzę jak straż miejska i policja przejeżdża i nikt nic nie widzi. Takie trochę miasto prywatne. Nic nie robię, a kasa leci.

 • Link do komentarza kodeks poniedziałek, 05 marca 2018 21:31 napisane przez kodeks

  Olku, uprzywilejowane pojazdy to tylko policja, pogotowie i straż pożarna. I to nie z wizytą kurtuazyjną u prezydenta, a tylko w czasie akcji.

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 05 marca 2018 18:00 napisane przez Mieszkaniec

  Brakuje jeszcze ul. Św Michała auta parkują na chodniku i ścieżce rowerowej a z drugiej strony płatna strefa pusta całymi dniami

 • Link do komentarza olek poniedziałek, 05 marca 2018 17:26 napisane przez olek

  pod magistratem to jacyś uprzywilejowani ? niedaleko przy parku jest kamera monitoringu , wiem bo kiedyś mnie namierzono i byłem wzywany , czy prawo nie jest takie samo dla wszystkich ?

 • Link do komentarza szofer poniedziałek, 05 marca 2018 16:55 napisane przez szofer

  Rozumiem,, że policja zwróciła się już do redakcji po zdjęcia bez zamazanych numerów rejestracyjnych? Prosimy o odpowiedź!

 • Link do komentarza aneta poniedziałek, 05 marca 2018 16:31 napisane przez aneta

  Na Łącznicy tak jest cały czas!! Święte krowy stawiają byle jak, zastawiając wyjazd dla tych co w lewo chcą skręcić. Tam notorycznie stoją te same pojazdy

 • Link do komentarza duch poniedziałek, 05 marca 2018 16:16 napisane przez duch

  I po 500 powinno być

 • Link do komentarza Czyt poniedziałek, 05 marca 2018 16:13 napisane przez Czyt

  Parkowanie w Gnieźnie, to faktycznie problem. Uważam jednak, że publikowanie zdjęć, to dobry pomysł, jednak nie powinno sie zakrywać tablic rejestracyjnych, bo i tak dziesiątki ludzi to źle zaparkowane auto widzialo, a właściciel niech się wstydzi.

 • Link do komentarza EagleEye poniedziałek, 05 marca 2018 14:09 napisane przez EagleEye

  Zadalem pytanie szanownemu szefowi Magisyratu oraz zastepcy komendanta SM na spotkaniu mieszkancow i rady osiedla Stare Miasto w dniu koncertu wyblaklej "gwiazdki" ktora to UM zaprosil na koncert za bileciki. Prosze mi wierzyć obaj panowie nie widza w tym źadnego problemu wrecz mowiac iz SM ma waźniejsze sprawy na glowie niz te dotyczace parkowania aut. Rynce opadaja i tyle.Zreszta "elektoratu" w roku wyborczym wrecz chyba nie mozna pouczac czy karac mandatami takie odnioslem wraźenie na tym spotkaniu

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane