czwartek, 01 marca 2018 16:19

Wypadek na skrzyżowaniu w Szczytnikach Czerniejewskich

 
Wypadek na skrzyżowaniu w Szczytnikach Czerniejewskich fot. Rafał Wichniewicz

Trzy osoby zostały ranne w wyniku silnego zderzenia dwóch samochodów osobowych, do jakiego doszło w czwartkowe popołudnie.

Do zdarzenia doszło 1 marca około godziny 15:20. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem marki Ford Fiesta, 24-letni mieszkaniec gminy Witkowo jadąc drogą powiatową Witkowo-Czeriejewo, na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 15, zderzył się z kierującym samochodem marki Volkswagen Bora, który poruszał się drogą krajową od Wrześni w kierunku Gniezna. W wyniku zderzenia auta przemieściły się na pole uprawne.

Do zdarzenia przyjechały zadysponowane OSP Czerniejewo, OSP Niechanowo, a także JRG Gniezno i zastęp straży z Wrześni. Na miejscu konieczne było udzielenie pomocy medycznej trzem osobom, podróżującym w obu autach - do jednej z nich trzeba było dostać się za pomocą narzędzi hydraulicznych.

W wyniku wypadku trzy osoby zostały karetkami pogotowia ratunkowa przewiezione do szpitali: 19-letni pasażer forda z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala w Gnieźnie, kierujący pojazdami do szpitala we Wrześni.

Na czas prowadzonych działań ruch na krajowej "piętnastce" odbywał się wahadłowo. Dokładne okoliczności wypadku ustali policja pod nadzorem prokuratury.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Kierowca sobota, 03 marca 2018 13:56 napisane przez Kierowca

  Także bardzo często jeżdzę tą drogą i niestety nie zatrzymywanie się pojazdów od strony czerniejewa jest standardem ,może wystarczy zamontować kamerkę rejestrującą wykroczenia i wysyłać najwyższe mandaty aby lokalni kierowcy zaczeli szanować znak STOP

 • Link do komentarza humanista czwartek, 01 marca 2018 20:55 napisane przez humanista

  Nie przejmujmy się baranami, ale szkoda tych co cierpią, giną na głównej.
  Na podporządkowanej są zazwyczaj "tamtejsi" samobójcy.
  No cóż - auta za 2-4 tys , kozacka fantazja, jak to na wsi.
  I ktoś ich przepisów drogowych uczył. A może nie uczył!?

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 01 marca 2018 20:08 napisane przez kierowca

  @ humanista - idź po rozum do głowy. Skoro tam jest tak duzo wypadków to znaczy, ze trzeba coś z tym fantem zrobić. Pewnie, ze kierowcom należy powiedzieć, żeby jeździli odpowiedzialnie. Ale co zrobić, jak tego nie robią i powodują kolejne wypadki?

 • Link do komentarza ToTylkoJa czwartek, 01 marca 2018 19:43 napisane przez ToTylkoJa

  Jeśli jedzie się z rozwagą to nic się na tym skrzyżowaniu nie stanie ! Jeśli idiota jedzie nie zatrzymując się i po trzy razy rozglądając się czy nic nie jedzie, tylko rusza...,,bo a ja zdarze " to takie są skutki....

 • Link do komentarza elemeledudki czwartek, 01 marca 2018 18:44 napisane przez elemeledudki

  Powiem tak z racji codziennego uczeszczania ta droga DJ15 widuje jak jadący czy to od Czerniejewa czy teź od Witkowa w nosie maja źe DK15 ma pierwszeństwo do tego dojezdzaja do tego skrzyźowania jak wariaci a wrecz mozna by powiedzieć ze jak idioci.Po raz kolejny nie dziwi mnie taka sytuacja iź tam znowu jest kolizja

 • Link do komentarza rak czwartek, 01 marca 2018 17:57 napisane przez rak

  humanisto, rondo barana za kółkiem zatrzyma. Obecne skrzyżowanie raczej juz nie...

 • Link do komentarza humanista czwartek, 01 marca 2018 17:00 napisane przez humanista

  Rondo? Wystarczy gdy kierujący z podporządkowanej nie będą wyjeżdżać na chybił trafił!!!

 • Link do komentarza szofer czwartek, 01 marca 2018 16:40 napisane przez szofer

  To jest skrzyżowanie śmierci. Tam dawno piwinno być rondo, ktore zmniejszałoby prędkosć pojazdow na tym newralgicznym punkcie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane