środa, 14 lutego 2018 12:03

Zarzuty dla brata brutalnego oprawcy

 
Grzegorz P. w dniu aresztowania w listopadzie 2015 roku Grzegorz P. w dniu aresztowania w listopadzie 2015 roku archiwum redakcji

Brat Grzegorza P., który w ubiegłym roku został skazany na 20 lat więzienia za zgwałcenie i oślepienie młodej gnieźnianki, usłyszał zarzuty nieudzielenia pomocy poszkodowanej.

Przypomnijmy iż pod koniec października 2015 roku w jednym z bloków na os. Tysiąclecia doszło do dramatycznego zdarzenia. 42-letni wówczas Grzegorz P. przez trzy dni więził w mieszkaniu i piwnicy, gwałcił i trwale oślepił 23-letnią mieszkankę Gniezna. Sprawca wkrótce po uwolnieniu poszkodowanej został zatrzymany, a w lutym 2017 roku został skazany na 20 lat pozbawienia wolności (w lipcu wyrok się uprawomocnił). 

W kwietniu 2017 roku, w efekcie materiału telewizyjnego TVN, ukazującego niedociągnięcia w prowadzonej sprawie, prokurator rejonowy Piotr Gruszka stracił swoją funkcję z polecenia Prokuratora Krajowego. W tle mowa była o tym iż nie sprawdzono szczegółów okoliczności nieudzielenia pomocy poszkodowanej przez członków rodziny Grzegorza P. 

Teraz, jak się okazało, zarzuty usłyszał brat oprawcy - dotyczy on właśnie nieudzielenia pomocy osobie, której sytuacja wskazuje na przebywanie w obliczu zagrożenia życia lub możliwości poniesienia uszczerbku na zdrowiu. Jak podała stacja TVN, mężczyzna nie przyznał się do winy i twierdził, że wychodził z domu rano i wracał wieczorem, nie widząc niczego podejrzanego. Jednocześnie nie postawiono zarzutów matce Grzegorza P., która ma mieć problemy z postrzeganiem i komunikowaniem się z otoczeniem, co ma być objawem ciężkiej choroby psychosomatycznej. W chwili obecnej trwa oczekiwanie na opinie biegłych w jej sprawie, które pozwolą na wyjaśnienie, czy kobieta mogła zauważyć coś niepokojącego we własnym domu. Od tego będzie uzależnione postawienie ewentualnych zarzutów.

1 komentarz

  • Link do komentarza Weronika S. środa, 14 lutego 2018 13:34 napisane przez Weronika S.

    No proszę dopiero po interwencji Ministra Ziobro, znaleziono przepis art. 162 § 1 k.k. i kolejna osoba została oskarżona. Cóż w sprawach istotnych nie pozostaje nic innego jak pisać do Ministra i zawiadamiać media.

    Wystarczy, posłuchać komisji śledczej Amber Gold, czy reprywatyzacji kamienic w Warszawie i trochę poczytać internet. Trudno uwierzyć komu powierzaliśmy i powierzamy swój los. Na koniec mam pytanie gdzie obecnie pracuje Piotr Gruszka?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski