środa, 14 lutego 2018 08:36

Napadli z nożem na sklep - usłyszeli już zarzuty

 
Napadli z nożem na sklep - usłyszeli już zarzuty źródło: KPP Gniezno

Dwaj młodzi sprawcy napadu na jeden ze sklepów, z którego po sterroryzowaniu ekspedientki ukradli pieniądze, usłyszało właśnie zarzuty.

W miniony czwartek 8 lutego po godzinie 22:00 do jednego z trzemeszeńskich sklepów wtargnęło dwóch mężczyzn z kapturami na głowie. Jeden ze sprawców wyciągnął nóż i zagroził ekspedientce, a następnie zażądał wydania pieniędzy. Mężczyźni zabrali z kasy około 900 złotych, a po chwili uciekli ze sklepu.

Na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie i z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Dzięki dociekliwości funkcjonariuszy i podjętym od razu na miejscu zdarzenia czynnościom, wytypowano potencjalnych sprawców. Jak się okazało, mężczyźni z miejsca zdarzenia uciekli na stację, a stąd najbliższym pociągiem - dwie godziny później 16-latek i 21-latek podczas wysiadania z wagonu wpadli w ręce funkcjonariuszy z Wąbrzeźna, po czym zostali przekazani kryminalnym z Gniezna.

Następnego dnia, mieszkanka Trzemeszna przyniosła do Komisariatu Policji porzucony na ul. 1 Maja przez sprawców nóż. Prokurator przedstawił 21-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, 16-latkowi przedstawiono czyn karalny z tego samego artykułu kodeksu karnego (280 par. 2 kk) przed Sądem dla Nieletnich. Decyzją sądu starszy z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, młodszy został przewieziony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski