środa, 14 lutego 2018 08:36

Napadli z nożem na sklep - usłyszeli już zarzuty

 
Napadli z nożem na sklep - usłyszeli już zarzuty źródło: KPP Gniezno

Dwaj młodzi sprawcy napadu na jeden ze sklepów, z którego po sterroryzowaniu ekspedientki ukradli pieniądze, usłyszało właśnie zarzuty.

W miniony czwartek 8 lutego po godzinie 22:00 do jednego z trzemeszeńskich sklepów wtargnęło dwóch mężczyzn z kapturami na głowie. Jeden ze sprawców wyciągnął nóż i zagroził ekspedientce, a następnie zażądał wydania pieniędzy. Mężczyźni zabrali z kasy około 900 złotych, a po chwili uciekli ze sklepu.

Na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie i z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Dzięki dociekliwości funkcjonariuszy i podjętym od razu na miejscu zdarzenia czynnościom, wytypowano potencjalnych sprawców. Jak się okazało, mężczyźni z miejsca zdarzenia uciekli na stację, a stąd najbliższym pociągiem - dwie godziny później 16-latek i 21-latek podczas wysiadania z wagonu wpadli w ręce funkcjonariuszy z Wąbrzeźna, po czym zostali przekazani kryminalnym z Gniezna.

Następnego dnia, mieszkanka Trzemeszna przyniosła do Komisariatu Policji porzucony na ul. 1 Maja przez sprawców nóż. Prokurator przedstawił 21-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, 16-latkowi przedstawiono czyn karalny z tego samego artykułu kodeksu karnego (280 par. 2 kk) przed Sądem dla Nieletnich. Decyzją sądu starszy z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, młodszy został przewieziony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane