wtorek, 13 lutego 2018 11:22

Atak na obywateli Maroka w centrum Gniezna

 
Atak na obywateli Maroka w centrum Gniezna archiwum redakcji

Gnieźnieńscy policjanci w wyniku podjętej interwencji zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy przy użyciu wiatrówki grozili obywatelom Maroka.

Do zatrzymania doszło w wyniku szybkiej i skutecznej interwencji gnieźnieńskich policjantów, którzy wczoraj po godzinie 19:00 na terenie jednego z lokali gastronomicznych w centrum miasta zatrzymali napastników. Jeden ze sprawców, kierując wiatrówkę w stronę obywateli Maroka, krzyczał między innymi, że mają cyt. "wyp....ć z Polski, Polska jest dla Polaków".

Zatrzymani to mieszkańcy Pierwszej Stolicy Polski w wieku 33 i 37 lat. Wcześniej byli notowani przez Policję. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a stróże prawa zabezpieczyli również wiatrówkę, którą jeden ze sprawców groził pokrzywdzonym.

Mężczyźni podejrzewani o znieważenie na tle narodowościowym w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Za czyn, którego się dopuścili może grozić im teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w tym celu został między innymi zabezpieczony monitoring lokalu, w którym doszło do przestępstwa.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

22 komentarzy

 • Link do komentarza ANIOŁEK wtorek, 27 lutego 2018 16:24 napisane przez ANIOŁEK

  Ciekawe, co powiedziałby Piotr Fischer, gdyby musiał pracować i znalazł się na emigracji. Ale przepraszam, ten pan nigdy nie musiał ciężko pracować i walczyć o życie. Że też ludzie pokroju tego pana nie zdają sobie sprawy ze swoich rasistowskich poglądów. Takiś mądry, oczytany, wykształcony, to moze zamiast produkować swoje pseudofelietony, poddaj pod refleksję swoje myśli, słowa i prowokacje.
  p.s.
  panie Fischer, pan się nie boi, ludzie myślą i znają prawdę.
  Tacy jak P.F.powinni zostać zablokowani.

 • Link do komentarza Piotr Fischer czwartek, 15 lutego 2018 16:04 napisane przez Piotr Fischer

  Szanowni Państwo - cieszę się bardzo, że w Warszawie funkcjonuje polski rząd, który jednoznacznie określił swój stosunek do zalewającej nas ( Europę ) fali imigracyjnej. Imigranci ci w znakomitej większości myślą tylko o jednym - pięknym i wygodnym życiu na koszt mieszkańców kraju, do którego trafią i zostaną przyjęci. Nie chcę doczekać czasów, kiedy polskie kobiety ( moja: mama, żona, przyszłe synowe ) będą ze strachem wychodziły na spacer po Gnieźnie nosząc na palcu obrączkę ( tak, jak to ma miejsce w Niemczech ) z napisem w języku arabskim - nie gwałć mnie. Jednocześnie stwierdzam, że obywatele innych nacji, koloru skóry i wyznania, którzy zamieszkują w moim mieście, płacą podatki, zachowują się zgodnie z naszym prawem i nie prowadzą żadnej działalności antypaństwowej ( co powinno być potwierdzone przez odpowiednie polskie służby ) maja pełne prawo do spokojnego i normalnego życia, zaś jakikolwiek atak na nich powinien spotkać się z odpowiednią reakcją polskich służb i jednoznacznym potępieniem zarówno przez władzę naszego miasta jak i jego obywateli. Niestety, póki rządzi naszym miastem pomarańczowo-czerwona koalicja z Panem Prezydentem Tomaszem Budaszem trudno na cokolwiek racjonalnego i rozsądnego liczyć. Miłośników, członków ( Panów BPPG ) i sympatyków PO, SLD i Nowoczesnej zachęcam do przyjęcia pod swój dach i na swój koszt paru takich miłych i sympatycznych uchodźców, którzy pokazali co potrafią w Berlinie, Kolonii i innych miastach niemieckich, a także innych państwach zachodnioeuropejskich.
  P.S. Panie Budasz, Pan się nie boi, niecałe miasto za Panem stoi - Tomasz Budasz, Michał Powałowski, Marian Pokładecki, Michała Glejzer muszą odejść.

 • Link do komentarza ToJa środa, 14 lutego 2018 10:17 napisane przez ToJa

  Mój poprzedni post adresowany był do rezigiusza.

 • Link do komentarza ToJa środa, 14 lutego 2018 10:16 napisane przez ToJa

  O mój stan umysłu bądź spokojny, ale czy na pewno z Tobą wszystko OK? Podobnego bełkotu dawno nie czytałem. Ochłoń. Poza tym przeceniasz mnie. Nigdy nie byłem u władzy, nigdy do niej nie pretendowałem i nigdy nie będę tego robił. Polityka mnie nie interesuje. Potrafię zarobić na życie bez polityki i "pomarańczowo-czerwonych" układów. Ale co do MOPSu masz rację. Życie potrafi zaskakiwać. Nie wiadomo co mnie spotka w przyszłości. Ciebie też. Swój komentarz napisałem jako rodowity mieszkaniec Gniezna, który martwi się tym, że również w moim mieście dochodzi do żenujących, uwłaczających godności drugiego człowieka sytuacji.

 • Link do komentarza elemeledudki środa, 14 lutego 2018 09:46 napisane przez elemeledudki

  @Jasio u Ciebie tez wsio OK ??? Ty zastanow sie co piszesz bo chyba sam tego nie rozumiesz. W nosie mam Europe ktora w imie jednego pana na S ma byc Europa multi-kulti.Glosujac za wejsciem do UE nie Islamskiej Republiki Europy chcialem i w traktatach podpisanych przez Alka i Leszka bylo zapisane iz nie bedziemy brać wszystkiego z tzw. dobrodziejstwem inwentarza i ze nadal jesteśmy suwerennym Państwem. Jak jestes taki madry to sprobuj przekroczyć granice w Syrri lub Libanie bez dokumentow. Gwarantuje Ci ze kulka w łeb po dotknieci ziemi. Wstydzic to trzeba sie lewakow i genderowcow a tak jakjuz pisalem nie podoba sie droga wolna dowod osobisty masz a Francja i Belgia oraz Niemcy czekaja na takie ofiary losu jak Ty czekaja

 • Link do komentarza Jasio środa, 14 lutego 2018 08:42 napisane przez Jasio

  Usprawiedliwiajac spozytym alkoholem fakt napasci na tle rasowym dajecie tylko przyzwolenie dla takich dzialan. Natomiast dla mnie przykre jest brak reakcji "elity"politycznej,poslow ,senatora partii,ktora wprowadza na sztandary rasizm,ksenofobie.Wykluczajac ten kraj z Europy...
  .

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 14 lutego 2018 08:35 napisane przez rezigiusz

  @ToJa a z Tobą wszystko OK czy puszczaja Ci juz nerwy źe to Twoie ostatnie miesiace bycia u władzy w mieście. Źeby nie okazało się źe to Ty po nastepnych wyborach będziesz petentem MOPS-u. Choć jak znam źycie to "pomaranczowo-czerwony" uklad znajdzie ciepła posadkę z racji zaslug na rzecz rzeczonych ukladzikow

 • Link do komentarza Cała Historia środa, 14 lutego 2018 08:13 napisane przez Cała Historia

  Witam serdecznie podsumowując cała historię naszego Państwa Polska od wieków była Krajem wielonarodowościowym, w danych statystycznych na przestrzeni wieków mieszkali u nas Niemcy , Francuzi , Żydzi , Rosjanie , Ukraińcy , Białorusini, Ormianie itd itp nikomu to nie przeszkadzało, nie da się ukryć że przez setki lat Polska była Krajem, który od zawsze blokował ekspansję na Europę Królestwu Osmanńskiemu, nie bez powodu nasz Wielki król Jan Sobieski tak zaciekle walczył z nimi , wiedział czym to grozi i co znaczy dla naszego Państwa, lecz czasy się zmieniają i co tu dużo mówić ci dwaj Panowie będąc pijani poczuli w sobie ducha patriotyzmu, ale spójrzmy prawdzie w oczy , będąc trzeźwymi nawet by im to nie przyszło do głowy, podsumowując zrobili jedną wielką wioskę i przy jeśli wstyd , tylko tak można to podsumować , myślmy racjonalnie , a nie kierujmy się nienawiścią do innych ludzi, zrobili źle i słusznie poniosła za to karę pozdrawiam

 • Link do komentarza Michu wtorek, 13 lutego 2018 20:52 napisane przez Michu

  Chyba Ty tej prawaku

 • Link do komentarza a1rh- wtorek, 13 lutego 2018 17:04 napisane przez a1rh-

  " Na stronie Radia Lausitz w Saksonii 18 maja 2016r. ukazała się informacja zatytułowana: „Krwawy atak przed centrum handlowym w Görlitz”. Ofiarą był młody Polak, a napastnikami dwóch Syryjczyków w wieku 21 i 18 lat, którzy starali się o azyl polityczny w Niemczech."
  Jasiu, jeśli wstydzisz się tego kraju, wstydzisz się tego miasta - to jedź do Gorlitz, a tych dwóch gnieźnieńskich debili powinno zostać surowo ukaranych.

 • Link do komentarza templariusz wtorek, 13 lutego 2018 15:47 napisane przez templariusz

  Do jasio, może zobacz jak wygląda życie na ulicy angielskich miast, pomyśl o problemie z pakistanami.

 • Link do komentarza pytam wtorek, 13 lutego 2018 15:10 napisane przez pytam

  pytanie czy obywatele Maroka przebywali w Polsce legalnie ?

 • Link do komentarza norman wtorek, 13 lutego 2018 15:08 napisane przez norman

  Jasio droga wolna, tylko pamiętaj, że jak będą Tobie głowę ścinać to sam tego chciałeś.

 • Link do komentarza ToJa wtorek, 13 lutego 2018 13:54 napisane przez ToJa

  Zakały, patologiczne nieroby śmierdzące żyjące z cwaniactwa i MOPSu zaatakowali uczciwie pracujących ludzi, tylko dlatego, że ci urodzili się w innym kraju i mają inny kolor skóry. W głowie to się nie mieści...

 • Link do komentarza shadowgno87@gmail.pl wtorek, 13 lutego 2018 13:49 napisane przez shadowgno87@gmail.pl

  jasio sam sie wstydz lewaku

 • Link do komentarza elemeledudki wtorek, 13 lutego 2018 13:28 napisane przez elemeledudki

  @Jasio jak sie tak wstydzisz to wyprowadz sie do Francji lub Belgi albo do Niemiec to tam Ty bedzisz atakowany :-) Juź pan Macron chce usankcjonować Islam bo ma jakieś zajebiście glupie pomysły.Poczytaj w necie

 • Link do komentarza Ziomek wtorek, 13 lutego 2018 13:24 napisane przez Ziomek

  Nigdy nie wiadomo co taki ma w plecaku...

 • Link do komentarza Nich wtorek, 13 lutego 2018 13:12 napisane przez Nich

  I tak zaraz rozgorzeje dyskusja pseudo patriotow. Wstyd. Wieś i peryferie Europy

 • Link do komentarza Renata wtorek, 13 lutego 2018 12:54 napisane przez Renata

  Jasio, ty się wstydź za siebie, a za mnie i moje srodowisko naszego miasta nie musisz. Jakichś dwoch półgłupkow pijanych w dodatku się zachowali nikczemnie, a ty zaraz o calym miescie. A te dwie dziewoje, ktore przed rokiem wparowaly w burkach do katedry tobie nie przeszkadzaly? To ja się wstydzę za takie glupie eksperymenty w naszym Gnieżnie, bo to byla celowa prowokacja i w dodatku na trzeżwo i w katolickiej światyni.

 • Link do komentarza zadowolony wtorek, 13 lutego 2018 12:53 napisane przez zadowolony

  Wszystko ok. Żli ludzie są w każdym mieście. Ale na szczęście przyzwoici obywatele prawidłowo reagują , a Policja działa też zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. hura.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski