poniedziałek, 12 lutego 2018 15:57

„Przez żołądek do serca ukochanej osoby” w wykonaniu uczniów ZSP nr 1

  mn
„Przez żołądek do serca ukochanej osoby” w wykonaniu uczniów ZSP nr 1 zdjęcie nadesłane

W związku ze zbliżającymi się walentynkami w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie odbył się konkurs kulinarny, pod tytułem: "Potrawa, która oczaruje moją ukochaną osobę".

Do zmagań kulinarnych przystąpiło 15 zespołów uczniów z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych o profilu gastronomicznym. Zadaniem uczestników było przygotowanie dwóch porcji słonej i zimnej zakąski.

Potrawy zostały ocenione przez jury pod względem smaku, dekoracji oraz metod i technik produkcji. Specjaliści  oceniający efekty uczniów mieli spory dylemat, gdyż potrawy dostarczały nie tylko doznań smakowych ale też wizualnych. W miniony piątek zostały ogłoszone wyniki konkursu. Kolejne miejsca zajęli:

I miejsce: Zuzanna Ratajczak i Justyna Szczepaniak za "Buraczki z serem kozim i kaszą pęczak"

II miejsce: Dominika Grzechowiak za "Roladę szpinakową z łososiem" oraz Natalia Budzyńska i Sandra Marwitz z "Miłosną niespodzianką".

III miejsce Marta Langner i Anna Kubasiak i "Miłosna strzała Amora".

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a zwycięzcy nagrody rzeczowe w postaci sprzętu gastronomicznego. Konkurs zakończono wspólną degustacją sporządzonych potraw.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski