sobota, 10 lutego 2018 10:01

Złomiarze wpadli podczas kradzieży w parowozowni

 
Złomiarze wpadli podczas kradzieży w parowozowni źródło: Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei

W piątkowe popołudnie jeden z mieszkańców zauważył, jak z terenu parowozowni wynoszone są metalowe elementy wyposażenia. Na miejscu interweniowała Policja i Straż Ochrony Kolei.

Zdarzenie miało miejsce 9 lutego około godziny 14:00, kiedy jeden z dzierżawców, prowadzących myjnię, zauważył trzech mężczyzn, znajdujących się na zamkniętym terenie. Świadek powiadomił służby, które w kilka chwil później pojawiły się na miejscu.

Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali sprawców, którzy akurat wynosili duży grzejnik. Jak się okazało, byli to miejscowi złomiarze, którzy włamali się na teren parowozowni oraz do budynku wagonowni, gdzie rozpoczęli demontaż elementów metalowych w celu ich sprzedaży na skupie. Sprawcy zostali zatrzymani. 

Przedstawiciele Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei składają podziękowanie za szybką reakcję zarówno świadka kradzieży, a także Policji i funkcjonariuszom SOK. Przypominają przy tym, że w przypadku dostrzeżenia jakiegokolwiek zagrożenia na obszarze kolejowym, należy niezwłocznie powiadomić Straż Ochrony Kolei pod numerem interwencyjnym: 600 083 775.

źródło: Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei

13 komentarzy

 • Link do komentarza Bartezzz poniedziałek, 12 lutego 2018 15:06 napisane przez Bartezzz

  Skoro Ci policjanci tacy dobrzy są i tak długo pracują to co tutaj jeszcze robią!! Awans dla nich. Do kryminalnych i może miasto w końcu będzie bezpieczne!!!

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 11 lutego 2018 18:30 napisane przez czytelnik

  Konkurs na to, kto był pierwszy nadal trwa. Poziom niektórych komentarzy sięgnął dna.

 • Link do komentarza Zoska niedziela, 11 lutego 2018 16:19 napisane przez Zoska

  Na miejscu pierwsi byli SOK , chwile potem Policja . W sumie nie wiedzialam , ze mamy takich fajnych policjantow u siebie . Widac , ze chlopaki penerkom sie nie klaniaja , pelna profeska.

 • Link do komentarza Szymon niedziela, 11 lutego 2018 12:48 napisane przez Szymon

  Mili Państwo, jestem członkiem Stowarzyszenia i jako pierwsza była Straż Ochrony Kolei.
  SOK nam bardzo pomaga i komentarze typu że nic nie robią są zwyczajnie oparte na ludzkich pogłoskach.

 • Link do komentarza emeryt niedziela, 11 lutego 2018 12:20 napisane przez emeryt

  Naprawdę macie problemy niektórzy komentatorzy, ale raczej ze sobą. Czy to ważne, kto był pierwszy i jak wygląda? Ważne, ze złapano złodziei i o tym, a nie o bzdurach powinniście dyskutować!

 • Link do komentarza Mee niedziela, 11 lutego 2018 11:36 napisane przez Mee

  Może ten grubas jest lepszy niż chudy kogut.

 • Link do komentarza Monia niedziela, 11 lutego 2018 09:54 napisane przez Monia

  Anastazjo, co ma tusza do wykonywanej rzetelnie pracy? Nie potrafisz znaleźć logicznego uzasadnienia swoich wynurzen, to cynicznie obrażasz ludzi. Nieładnie, oj nieladnie, tak się rodzi nienawiść, a to bardzo brzydka cecha i ciężki grzech.

 • Link do komentarza Monika niedziela, 11 lutego 2018 05:08 napisane przez Monika

  Wielkie brawa dla policji. PS. pozdrawiam Panów!! Jeden był bardzo przystojny i miał śliczny uśmiech. Następnym razem proszę mnie zatrzymać!!

 • Link do komentarza Runcajsss niedziela, 11 lutego 2018 05:05 napisane przez Runcajsss

  Pierwszy był policjant. Wiem bo widziałem to i znam ich. Ten jeden już długo pracuje i wie co robi

 • Link do komentarza Marcus niedziela, 11 lutego 2018 05:03 napisane przez Marcus

  A skąd wiadomo że SOK była pierwsza? Po co ktoś miał by do nich dzwonić? Moim zdaniem to policja z Gniezna znów zadziałała perfekcyjnie. Widziałem jednego policjanta który tam był od samego początku. Pracuje już dłuższy czas i zawsze jest tam gdzie coś się dzieje. Brawa dla nich

 • Link do komentarza Szymon sobota, 10 lutego 2018 21:01 napisane przez Szymon

  Anastazja, najwidoczniej takie jest tylko twoje spojrzenie na ich pracę :) To oni jako pierwsi pojawili się na miejscu i zatrzymali złodziei więc nie zgodzę się z twoim zdaniem, a to że to grubasy to też fakt wyssany z palca, większość sokistów w Gnieźnie jest szczupłej budowy ciała więc za nim coś napiszesz o czym nie masz pojęcia to dobrze to przemyśl.

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 10 lutego 2018 18:48 napisane przez mieszkaniec

  Co za banda. Mam nadzieję, że kara będzie surowa.

 • Link do komentarza Anastazja sobota, 10 lutego 2018 11:17 napisane przez Anastazja

  Te ledwo toczące się stare grubasy z SOK to tylko element dekoracyjny. Zimą grzeją się i bunkrują w ciepełku. Gdzie im wychodzić i patrolować teren dworca i okolic.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski