sobota, 03 lutego 2018 20:42

Studniówka III LO

 
Studniówka III LO fot. Rafał Wichniewicz

Na dokładnie 90 dni przed przystąpieniem do egzaminu maturalnego, uczniowie III LO wzięli udział we wspólnej zabawie studniówkowej. 

Uczniowie szkoły, znajdującej się przy ul. Sobieskiego, spotkali się w sobotni wieczór w restauracji Leo Libra, gdzie zdecydowali spędzić wspólny czas, zapominając na chwilę o czekających ich zobowiązaniach. Za nimi już dwa i pół roku nauki, a przed nimi - ten najważniejszy test - egzamin maturalny. Dyrektor szkoły Beata Czechańska podkreśliła, że nazywany jest także egzaminem dojrzałości, ale o samej jej istocie nie znaczą tylko osiągnięte wyniki, ale to, jakim się jest człowiekiem po opuszczeniu murów szkolnych. 

Przyszli absolwenci III LO wspólnie zatańczyli poloneza, któremu przewodziła Beata Czechańska wraz z wicedyrektorem Rafałem Macioszkiem. Ten drugi, w trakcie okolicznościowego, symbolicznego toastu, życzył wszystkim nie tylko powodzenia na majowych egzaminach, ale także na kolejnych etapach nauki. 

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 05 lutego 2018 13:57 napisane przez humanista

  "nazwy dzieci podawanych do chrztu to chrześniak i chrześnica, jak podają wszystkie słowniki, także ortograficzne. "

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 05 lutego 2018 10:26 napisane przez mieszkaniec

  Panie Krzysztofie, co to za neologizm "chrzesnica"? Z tego, co się orientuję w Wielkopolsce na chrzestną córkę mowi się "chrześniaczka". Od zawsze.

 • Link do komentarza Krzysztof niedziela, 04 lutego 2018 17:34 napisane przez Krzysztof

  Przepraszam,ale moja chrześnica ,jak zawsze pogodna.

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 03 lutego 2018 21:37 napisane przez czytelnik

  Przepraszam, ale muszę coś napisać. I to się tyczy wszystkich studniówek. Otóż Polacy nie potrafią się uśmiechać! W tym polonezie to wszyscy idą jak za pogrzebem. Dlaczego nauczyciele nie nauczą młodzieży radości? Zresztą sami też mają niezwykle poważne miny, a to przecież nie jest jeszcze egzamin maturalny! Czyżby stres przed egzaminem powodował, ze nasze piękne dziewczyny i przystojni chłopacy w takim smutku przeżywają ten czas?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane