piątek, 02 lutego 2018 20:58

Studniówka „Szesnastki”

 
Studniówka „Szesnastki” fot. Rafał Wichniewicz

Na piątkowy wieczór swój bal studniówkowy zaplanowali uczniowie najstarszej gnieźnieńskiej szkoły. Wychowankowie I LO, wspólnie z nauczycielami, zatańczyli także tradycyjnego poloneza.

Okres zabaw, odbywających się na sto dni przed egzaminem maturalnym, powoli dobiega końca. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego spotkali się 2 lutego w restauracji Leo Libra, by wspólnie zabawić się przy dobrej muzyce i jednocześnie na kilka godzin zapomnieć o czekających ich za trzy miesiące testach. 

Spotkanie rozpoczęło się od podziękowań, skierowanych na ręce przedstawicieli rady rodziców, wychowawców, nauczycieli i dyrekcji I LO. - Bal studniówkowy to taka impreza, która zapada w pamięci na całe życie i każdy z nas dorosłych pamięta swoją studniówkę bardzo dobrze i jest to też stara tradycja szkoły średniej. Jak patrzę na was, to aż serce się raduje, gdyż wszyscy są piękni, dostojni, przystojni i wyglądają zupełnie jak inne osoby. Chcę wam podziękować, że przez te wszystkie lata dumnie reprezentowaliście nasze liceum, ale też zostały wam 92 dni i to jest ten czas, które pozostaną wam na intensywną naukę, by osiągnąć upragniony cel. Myślę, że stać was na to - mówił do zgromadzonych przyszłych absolwentów I LO dyrektor szkoły Paweł Matkowski, życząc wszystkim powodzenia na egzaminach i dziękując raz jeszcze za trud włożony w naukę u uczniów i nauczycielom za przekazaną wiedzę. 

Następnie, po krótkim filmie wspominającym lata wspólnej nauki w "Szesnastce", wszyscy wyruszyli do tradycyjnego poloneza, inaugurując tym samym tegoroczny bal studniówkowy.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 03 lutego 2018 18:34 napisane przez mieszkaniec

  Bardzo dobrze, że ta zabawa odbywala sie w restauracji. Aule szkolne nie są miejscami na takie imprezy, a ta aula nie ma zaplecza kuchennego z wymogami sanit.-hig. i dziwic sie tylko należy, że sanepid gnieźnienski zezwalał do tej pory na takie łamanie przepisów. Nowa dyrektorka zapowiedziała, że nie będzie równych i równiejszych, więc będziemy bacznie obserwować, czy to sie wreszcie w Gnieżnie spelni.

 • Link do komentarza Mariola sobota, 03 lutego 2018 16:40 napisane przez Mariola

  studniówki na auli to były dopiero bale, sami ubieraliśmy aulę jest co wspominać

 • Link do komentarza Maciej sobota, 03 lutego 2018 16:14 napisane przez Maciej

  Osobiście mialem studniowke w auli i o ile o nauczycielach i uczniach nie moge powiedziec zlego słowa to aula sie nie sprawdzila. Było za mało miejsca i wszyscy caly czas sie trącali podczas tańca.Rozumiem szacunek dla tradycji ale w tym wypadku zazdroszcze maturzystom którzy studniowke mieli na obszernej sali w restauracji.

 • Link do komentarza uczeń sobota, 03 lutego 2018 16:07 napisane przez uczeń

  Z tego co wiem, to studniówka jest dla nas, a nie dla panów Teodorów, czy nawet dyrekcji więc nie rozumiem w czym problem, skoro uczniowie wolą studniówkę w lokalu.

 • Link do komentarza rodzic sobota, 03 lutego 2018 14:55 napisane przez rodzic

  Też jestem zdania,że studniówka w szkole, ale aula po nawałnicy była nieczynna, odbiór techniczny był pod znakiem zapytania i odbył się dopiero w grudniu.Nie można było ryzykować.

 • Link do komentarza nauczyciel sobota, 03 lutego 2018 12:42 napisane przez nauczyciel

  studniówkę poza aulą robiono też za poprzedniej dyrekcji. Poza tym bal organizuje rada rodziców, a nie dyrekcja i to od widzimisie tych pierwszych zależy cała impreza.

 • Link do komentarza Teodor piątek, 02 lutego 2018 21:39 napisane przez Teodor

  To jest jakiś dramat, że mając aulę z takimi tradycjami, nowa dyrekcja robi studniówki w wynajętej knajpie...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski