piątek, 02 lutego 2018 13:17

Kolejne zderzenie samochodu z pociągiem!

 

W piątkowe południe na Dalkach samochód dostawczy wjechał przed czoło nadjeżdżającej lokomotywy, ciągnącej za sobą wagony z cysternami.

Do zdarzenia doszło 2 lutego około godziny 12:30 na przejeździe kolejowym na ul. Ludwiczaka. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący samochodem dostawczym nie zatrzymał się przed torami i wjechał tuż przed czoło składu towarowego, jadącego z Wrześni w kierunku Gniezna. Pociąg poruszał się lewym torem (patrząc zgodnie z kierunkiem jady) z uwagi na prace prowadzone na torze prawym.

W wyniku zderzenia lokomotywy z przodem samochodu, ta pierwsza doznała nieznacznych uszkodzeń. Dostawczy udało się wycofać od przejazdu w momencie, kiedy skład jeszcze jechał - lokomotywa zatrzymała się dopiero po około 300 metrach.

Na miejsce zdarzenia przyjechała JRG Gniezno, która zabezpieczyła uszkodzony samochód oraz rozlane na jezdni płyny. Wezwany zespół ratownictwa medycznego zajął się kierowcą pojazdu. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali Policja, a na czas prowadzonych działań przejazd na ul. Ludwiczaka jest zablokowany - kierujący mogą korzystać z objazdu przez ul. Mnichowską i ul. Skrajną.

Przypomnijmy iż jest to już drugi tego typu wypadek w tym tygodniu - we wtorek do podobnego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Żydowie, gdzie kierujący ciężarówką wjechał przed czoło pociągu remontowego - zobacz więcej.

4 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkanka piątek, 02 lutego 2018 23:21 napisane przez mieszkanka

  Drogi pkp. jestem damą, więc nie zmieniaj mi płci! A samochodem jeżdżę dobrze i nie złamałabym szlabanu. No, może gdybym zapatrzyła się w Ciebie...................

 • Link do komentarza Jurek piątek, 02 lutego 2018 22:17 napisane przez Jurek

  Skandalem jest, że ten przejazd istnieje. W tym rejonie potrzebne są kompleksowe rozwiązania ale najwyraźniej nikogo to specjalnie nie interesuje !!!

 • Link do komentarza pkp piątek, 02 lutego 2018 19:31 napisane przez pkp

  i tak byś je złamał !!!!

 • Link do komentarza mieszkanka piątek, 02 lutego 2018 14:25 napisane przez mieszkanka

  W tak newralgicznym miejscu, gdzie w dodatku jest taki ruch pojazdów i nie ma szlabanów, to skandal!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski