wtorek, 30 stycznia 2018 10:00

Ciężarówka wjechała pod pociąg

 
Ciężarówka wjechała pod pociąg fot. Rafał Wichniewicz

We wtorkowy ranek na przejeździe kolejowym w Żydowie doszło do zderzenia pociągu z ciężarówką, która wjechała na tory tuż przed lokomotywą.

Do zdarzenia doszło 30 stycznia godziny 8:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący samochodem marki MAN, jadąc od strony Czerniejewa do Żydowa, wjechał na przejazd kolejowy w momencie, kiedy nadjeżdżał pociąg towarowy, pracujący przy pracach torowych, prowadzonych na linii 281. W wyniku silnego zderzenia, ciężarówka przemieściła się i uderzyła w słup trakcyjny, przewracając go i zrywając sieć. Lokomotywa pociągu zatrzymała się około 100 metrów za przejazdem.

Na miejsce zdarzenia przyjechały OSP Czerniejewo, OSP Żydowo, JRG Gniezno oraz zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy trzem osobom - maszyniście, kierownikowi pociągu oraz kierowcy MAN-a. W wyniku tego zdarzenia, droga z Żydowa do Czerniejewa była zablokowana także przez zerwaną sieć trakcyjną, która zawisła nad przejazdem. Dokładne przyczyny wypadku ustali policja.

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane