wtorek, 30 stycznia 2018 10:00

Ciężarówka wjechała pod pociąg

 
Ciężarówka wjechała pod pociąg fot. Rafał Wichniewicz

We wtorkowy ranek na przejeździe kolejowym w Żydowie doszło do zderzenia pociągu z ciężarówką, która wjechała na tory tuż przed lokomotywą.

Do zdarzenia doszło 30 stycznia godziny 8:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący samochodem marki MAN, jadąc od strony Czerniejewa do Żydowa, wjechał na przejazd kolejowy w momencie, kiedy nadjeżdżał pociąg towarowy, pracujący przy pracach torowych, prowadzonych na linii 281. W wyniku silnego zderzenia, ciężarówka przemieściła się i uderzyła w słup trakcyjny, przewracając go i zrywając sieć. Lokomotywa pociągu zatrzymała się około 100 metrów za przejazdem.

Na miejsce zdarzenia przyjechały OSP Czerniejewo, OSP Żydowo, JRG Gniezno oraz zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy trzem osobom - maszyniście, kierownikowi pociągu oraz kierowcy MAN-a. W wyniku tego zdarzenia, droga z Żydowa do Czerniejewa była zablokowana także przez zerwaną sieć trakcyjną, która zawisła nad przejazdem. Dokładne przyczyny wypadku ustali policja.

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski