niedziela, 31 grudnia 2017 17:30

Potrącenie na ul. Żwirki i Wigury

 

W niedzielne, późne popołudnie na ul. Żwirki i Wigury doszło do potrącenia osoby przechodzącej przez przejście dla pieszych.

Do zdarzenia doszło 31 grudnia krótko przed godziną 17:00 na wysokości szkoły specjalnej. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na przejściu dla pieszych samochód marki Volvo potrącił 36-letniego mężczyznę na oświetlonym przejściu dla pieszych.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, po opatrzeniu mężczyzny na miejscu, zadecydował o zabraniu poszkodowanego do szpitala na dalsze badania. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali Policja, a na czas prowadzonych działań ruch ul. Żwirki i Wigury odbywał się wahadłowo.

zdjęcie także nadesłane od Czytelnika

4 komentarzy

 • Link do komentarza rena środa, 03 stycznia 2018 19:23 napisane przez rena

  dzisiaj na Laubitza młody facet jadący z dziewczyną przejechałby mi po butach, kiedy byłam w połowie przejścia. Zastanawiam się jak takie przypadki zgłaszać ? po numerze rejestracyjnym? jak mam udowodnić fakt, że samochód "wtargnął" na przejście kiedy tam byłam? To nie pierwszy raz kiedy zdarzyło mi się uciekać ( i zapewne nie tylko mnie) przed samochodem na przejściu, kiedy na nim już jestem. Takie praktyki są typowe dla gnieźnian. Ale kogo to interesuje... Innym razem byłam świadkiem w tym samym miejscu jak zjeżdżający z Roosevelta samochód otarł się o dziewczynę, która właśnie też była na środku pasów. Niby nic się nie stało, ale dziwne, że tacy ludzie są bezkarni.

 • Link do komentarza Stamtąd poniedziałek, 01 stycznia 2018 12:43 napisane przez Stamtąd

  To przejscie przy szkole specjalnej należy bezwzględnie zlikwidować! Przecież w odleglości kilkunastu kroków jest dobrze oznakowane ze światlami skrzyżowanie umożliwiające bezpieczne przejscie! No i kawałek dalej sącałkiem bezpieczne przejscia przy rondzie Wałęsy ( nazwa przy okazji do wymiany!).

 • Link do komentarza obserwator niedziela, 31 grudnia 2017 21:22 napisane przez obserwator

  Witam
  To przejście dla pieszych jest bardzo feralne.A poz a tym ul.Sobieralskiego łączy sie z tym przejsciem a tam auta jeżdzą pod zakaz ruchu od ul.Chudoby jeśli ktos potrzebuje informacji na temat tego wypadku służę odp.

 • Link do komentarza Ania niedziela, 31 grudnia 2017 18:40 napisane przez Ania

  Te pasy są niebezpieczne, samochody jadące z Centrum jada z nadmierna prędkością i nie zwracają uwagi na pieszych. Jazda na pamięć.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane