piątek, 29 grudnia 2017 12:17

Na przejażdżkę bez prawa jazdy i ubezpieczenia

 
Na przejażdżkę bez prawa jazdy i ubezpieczenia źródło: KPP Gniezno

Kobieta jadąca Mercedesem, którą zatrzymała do kontroli drogowej gnieźnieńska drogówka, nie posiadała ani prawa jazdy ani aktualnego OC.

W przedświąteczną środę, 20 grudnia po południu, 20-letnia mieszkanka Poznania jechała przez powiat gnieźnieński drogą wojewódzką nr 194. Mercedesa, którym podróżowała z koleżanką, policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej w Goślinowie. Młoda kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że wspólnie wybrały się na przejażdżkę z Poznania do Torunia.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kobieta nie posiada prawa jazdy. Samochód, którym jechała nie miał także obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kierująca nie miała też przy sobie dokumentów od pojazdu, który zakupiła tydzień wcześniej, twierdząc, że zostawiła je w miejscu zamieszkania.

Za brak prawa jazdy 20-latka została ukarana 500-złotowym mandatem karnym, a auto zabrała laweta. Ponadto policjanci powiadomią o braku ubezpieczenia OC Fundusz Gwarancyjny.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

5 komentarzy

 • Link do komentarza wilk niedziela, 31 grudnia 2017 02:32 napisane przez wilk

  Za takie coś,jak w tym przypadku,powinno się karać TAK SAMO,jak za posiadanie BRONI OSTREJ BEZ ZEZWOLENIA !!!!!!!!! Ile lat za to grozi ??

 • Link do komentarza Tomasz sobota, 30 grudnia 2017 16:40 napisane przez Tomasz

  Przy dzisiejszym biznesie, jakim są ośrodki ruchu drogowego, które w teorii powinne przyznawać uprawnienia osobom do prowadzenia pojazdów nie dziwi, że coraz więcej osób nie ma ochoty płacić na ich pasorzytniczy tryb funkcjonowania i decyduje się na jazdę bez wymaganych uprawnień.

 • Link do komentarza kierowca sobota, 30 grudnia 2017 10:53 napisane przez kierowca

  Ad. Commodor -powinieneś to zgłosic policji, nawet anonimowo, jesli się boisz zemsty. W przeciwnym razie współuczestniczysz w ewentualnej tragedii na drodze, ktorą takie osoby mogą spowodowac!

 • Link do komentarza commodor sobota, 30 grudnia 2017 09:13 napisane przez commodor

  Witam,niestety to już plaga ludzi którzy jeżdżą bez uprawnień.W samym Gnieźnie znam osoby które prowadzą pojazdy z dziećmi bez kwalifikacji.Wiem,że policja prędzej czy później je wychwyci.Osoby te nigdy nie powinny wsiadać za kółko,stanowią one poważne zagrożenie dla siebie i innych.Pozdrawiam.

 • Link do komentarza szofer piątek, 29 grudnia 2017 19:04 napisane przez szofer

  To jakaś wariatka, bo nikt o zdrowych zmysłach takich wykroczeń nie popełnia!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane