środa, 06 grudnia 2017 09:00

Sprawca ostrzelania autobusu MPK został zatrzymany

 
Sprawca ostrzelania autobusu MPK został zatrzymany źródło: KPP w Gnieźnie

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który przed kilkoma dniami dokonał ostrzelania autobusu MPK, w którym znajdowali się pasażerowie. Sprawca usłyszał już zarzuty m.in. sprowadzenia zagrożenia dla życia ludzkiego.

Przypomnijmy iż do zdarzenia doszło w piątek 1 grudnia w godzinach wieczornych. Autobus MPK linii nr 17, jadąc około godziny 20:20 przez ul. Armii Krajowej, został ostrzelany na wysokości placu zabaw. W wyniku tego rozbite zostały szyby pojazdu, w którym przebywali pasażerowie. Na miejsce od razu wezwano policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a jednocześnie wszczęto działania w celu odnalezienia sprawcy tego czynu.

W minioną niedzielę 3 grudnia zatrzymano 18-letniego mieszkańca Gniezna, który był podejrzewany o dokonanie tego czynu: - Na skutek działań podjętych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie ustalono, że to właśnie on dokonał tego czynu, a więc strzelał z pistoletu prawdopodobnie pneumatycznego, zasilanego gazem, wyposażonym w amunicję w postaci metalowych kulek, w kierunku autobusu MPK - przekazała nam prok. Małgorzata Rezulak-Kustosz z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie. Straty spowodowane przez młodego sprawcę oszacowano na około 5 tysięcy złotych, ale odpowie on nie tylko za to: - Mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania uszkodzenia szyb w autobusie, a także narażenia pasażerów tego pojazdu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowanie ciężkich uszczerbków na zdrowiu, jak również zarzucono mu iż działając w ten sposób, sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu drogowym - mówiła Małgorzata Rezulak-Kustosz.

Sprawca przyznał się do popełnienia tego czynu, jednak twierdzi iż pojazd nie był jego celem: - Stwierdził iż nie miał zamiaru strzelać do autobusu, albowiem będąc pod wpływem alkoholu strzelał do puszek ustawionych w bezpośredniej bliskości z jezdnią, na której poruszał się autobus - przyznała prokurator.

Funkcjonariuszom policji nie udało się odzyskać przedmiotu, którym posługiwał się podejrzany w chwili popełnienia czynu mimo iż wskazał on miejsce jego ukrycia. Wobec 18-latka wystosowano wniosek o tymczasowy areszt, jednakże na rozprawie, która miała miejsce 5 grudnia, Sąd Rejonowy nie znalazł podstaw do zastosowania tego środka zapobiegawczego. Sprawcy grozi 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w sprawie trwa.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Arkadiusz czwartek, 07 grudnia 2017 18:32 napisane przez Arkadiusz

  A dlaczego nie usiłowanie zabójstwa? Strzelając do ludzi ma się świadomość, że można kogoś zabić to chyba oczywiste jest!

 • Link do komentarza melchior czwartek, 07 grudnia 2017 18:15 napisane przez melchior

  niech ustawi puszki przed domem i matka z ojcem niech przemykają pomiędzy kulami, skoro go tak wychowali.

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 06 grudnia 2017 21:28 napisane przez Koryfeusz

  Niby 18 lat, dorosły człowiek, a widać braki w myśleniu. Powinien wiedzieć, że jak ustawi puszki przy ulicy i zacznie strzelać to może komuś zrobić krzywdę. Powinien szczegółowo przeanalizować swój zamiar, uwzględnić jego negatywne elementy i dojść do jedynego słusznego wniosku, czyli takiego, że strzela się na strzelnicy, bo w innych miejscach można komuś zrobić krzywdę. Jak on mógł nie pomyśleć? Co się dzieje z tymi młodymi ludźmi? Czy to już jakaś fala upośledzenia umysłowego? Jak można nie rozumieć tak oczywistych rzeczy?

 • Link do komentarza Zyga środa, 06 grudnia 2017 16:26 napisane przez Zyga

  Ale jak dotąd, to czytelniczka byków nie strzela!

 • Link do komentarza dragosani środa, 06 grudnia 2017 15:35 napisane przez dragosani

  "Czytelniczka": w którym miejscu regulaminu tego forum napisane jest by posługiwać się imieniem i nazwiskiem? Poza tym: przyganiał kocioł garnkowi: sama jesteś anonimowa... Co za ludzie...

 • Link do komentarza Anna środa, 06 grudnia 2017 15:12 napisane przez Anna

  czytelniczko Tobie też brakuje tej odwagi.... a tak wg to skad wiadomo że Marek Zygmunt to nie Zygmunt Marek????

 • Link do komentarza Stefan12 środa, 06 grudnia 2017 14:54 napisane przez Stefan12

  Jak Prokuratura stawia takie bzdurne zarzuty i domaga się aresztu to nie dziwi, że się kompromituje i sąd odrzuca wniosek.

 • Link do komentarza czytelniczka środa, 06 grudnia 2017 10:55 napisane przez czytelniczka

  Pan Marek Zygmunt ma te odwagę, że podpisuje się pod swoimi komentarzami w przeciwieństwie do TajwanradomiemGniezna, któremu brakuje tej odwagi.

 • Link do komentarza TajwanRadomiemGniezna środa, 06 grudnia 2017 09:39 napisane przez TajwanRadomiemGniezna

  Panie radny ZYGMUNT - kampanię proszę prowadzić w miejscu innym niż komentarze pod artykułami. Niedługo otworzę lodówkę i zobaczę komentarz Marka ZYGMUNTA wewnątrz.

 • Link do komentarza nie rozumiem środa, 06 grudnia 2017 09:23 napisane przez nie rozumiem

  Prokurator swoje, sąd swoje. Gość jest niezrównoważony, a sąd puszcza go wolno.

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT środa, 06 grudnia 2017 09:19 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Brawo !!!!! Dla skutecznej, GNIEŹNIEŃSKIEJ POLICJI !!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane