środa, 06 grudnia 2017 07:17

Charytatywny kiermasz świąteczny w SP nr 2

  mnopr
Charytatywny kiermasz świąteczny w SP nr 2 zdjęcie nadesłane
 
Jak co roku w gnieźnieńskiej "dwójce", tuż przed Bożym Narodzeniem, przywołano ducha świątecznej hojności dla potrzebujących. Wraz z rodzicami uczniowie stworzyli okazję, by kupując rzeczy tworzące świąteczną atmosferę, wesprzeć będących w potrzebie. 
Kiermasz obfitował w naprawdę niezwykłe atrakcje: niepowtarzalnej urody poduszki szyte przez jedną z utalentowanych mam, domowej roboty ciasta upieczone przez rodziców, kartki świąteczne wykonane przez uczniów oraz anioły, których zdobieniem zajęli się nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Ponadto można było zakupić zieleń tradycyjnie związaną z Bożym Narodzeniem, nieodzowne sianko pod wigilijne obrusy oraz książeczki dla dzieci, by Mikołaj był jeszcze bogatszy. Pośród stoisk zresztą uwijał się już zresztą hojny święty, który z worka obfitości częstował zebranych łakociami. 
 
W świąteczny nastrój wprowadził zebranych szkolny zespół wokalny, który uświetnił imprezę wykonaniem tradycyjnych kolęd. Kulminacją wieczoru była jednak prowadzona przez Elżbietę Kujawę licytacja aniołów, wykonanych najróżniejszymi technikami i zachwycających dzięki temu oryginalnością i niepowtarzalnością. Tego wieczoru wszystkie anioły znalazły swoje domy, przy czym w niektórych zamieszkały ich całe stadka – nie brakowało bowiem rodziców, którzy nie poprzestali na zakupie jednej sztuki. Specjalnego anioła otrzymała w prezencie Agnieszka Matuszyńska, mama będąca twórczynią ofiarowanych na kiermasz poduszek. 
 
Całość imprezy przebiegła w nastroju już iście świątecznej radości, którą odczuwać możemy tym bardziej, że wszelkie zarobione tego wieczoru pieniądze przyczynią się do uczynienia piękniejszymi świąt uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji. Dochód z imprezy jest przeznaczony bowiem na uszykowanie dla nich świątecznych paczek. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane