wtorek, 14 listopada 2017 08:27

Imprezy w auli I LO powrócą na początku 2018 roku

 
Imprezy w auli I LO powrócą na początku 2018 roku fot. Rafał Wichniewicz

Cały czas trwa remont auli I Liceum Ogólnokształcącego, która ucierpiała w trakcie sierpniowej nawałnicy. Prace na dachu już zostały oddane, ale to nie oznacza iż naprawy zostały zakończone.

Pełna inauguracja kolejnego sezonu działalności Czytelni na Piętrze staje się przez to nieco opóźniona, ale mimo to we wnętrzach placówki organizowane są inne inicjatywy kulturalne, jak chociażby Rocznicowe Czytanie. Instytucja ta pełni nie tylko ważną rolę dla uczniów I LO, ale w pewnym sensie stała się także nowym punktem na kulturalnej mapie Gniezna.

- Mamy pewne problemy związane z pracami remontowymi, związanymi z efektami nawałnicy. Na szczęście prace już trwają, mamy wykonany dach nad aulą i został on właśnie odebrany, natomiast są kłopoty z organizacją różnych imprez - mówił dyrektor I LO Paweł Matkowski. Po zerwaniu dachu przez nawałnicę, woda uszkodziła także pokrycia sufitowe w auli oraz czytelni, przez co na wielu metrach kwadratowych konieczna jest wymiana płyt na nowe, a następnie całość czeka malowanie. Opóźnienie prac spowodowane było tym, że nie udało się wyłonić wykonawcy w pierwszym przetargu, jaki został ogłoszony wkrótce po otrzymaniu środków (z różnych źródeł) na usuwanie skutków wichury.

- Będziemy się starali, aby pogodzić remonty z podejmowanymi inicjatywami, ale mamy też nadzieję iż do końca roku wszystkie prace zostaną zakończone i od stycznia aula będzie służyć szkole i powiatowi - dodał Paweł Matkowski. Sam remont dachu, malowanie auli i czytelni wraz z wymianą płyt kosztować ma 269 tys. złotych. Pełna naprawa uszkodzeń wyniesie około 300 tys. złotych. Jak dodano, podjęty został temat, aby zobaczyć, jakie będą ewentualne koszty poprawy akustyki w auli (z której przed jej modernizacją w 2000 roku słynęła ta sala), jednak na chwilę obecną wykonano jedynie wyliczenia niezbędnych działań, które musiałyby zostać podjęte w tym kierunku. Otwarta pozostaje jedynie kwestia finansowania takiego przedsięwzięcia.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane