poniedziałek, 13 listopada 2017 12:48

Wjechała pod prąd i spowodowała wypadek - była kompletnie pijana

 
Wypadek z 10 listopada br. Wypadek z 10 listopada br. archiwum redakcji

Piątkowy wypadek na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego, gdzie na jednokierunkowej jezdni doszło do zderzenia czołowego, wywołał burzliwą dyskusję o przyczynę takiego zdarzenia. Teraz już ją znamy.

Przypomnijmy iż w piątek 10 listopada w godzinach wieczornych na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego, na wysokości cmentarza św. Krzyża (tuż za estakadą), doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Peugeot oraz Hyundai (zobacz więcej zdjęć z wypadku). W wyniku tego dwie osoby - kierujące pojazdami - trafiły do szpitala. Największe zaskoczenie budził wówczas fakt iż zderzenie było czołowe na jednokierunkowej jezdni, co wywołało dyskusję o powody takiego zdarzenia.

Jak poinformowała nas Policja, sprawczyni zdarzenia, 40-letnia mieszkanka Gniezna, kierując samochodem marki Peugeot, nie dostosowała się do znaku zakaz wjazdu na rondzie Polskiego Czerwonego Krzyża i wjechała pod prąd na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego. Jadąc w ten sposób w kierunku ul. Poznańskiej, doprowadziła do czołowego zderzenia z samochodem Hyundai, prowadzonym przez 47-letniego kierowcę, poruszającego się zgodnie z przepisami. Jak się okazało po przeprowadzonych badaniach, 40-latka była kompletnie pijana - miała 2,2 promila alkoholu. 

Uczestnicy zdarzenia z obu pojazdów odnieśli poważne obrażenia ciała. Uszkodzone samochody zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym, a wobec sprawczyni toczy się postępowanie w sprawie spowodowania wypadku drogowego i jazdy w stanie nietrzeźwości. Kierującej zatrzymano także prawo jazdy.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Anna wtorek, 14 listopada 2017 10:21 napisane przez Anna

  Jestem w szoku bo takiego obrotu sprawy nie spodziewałam się!! Chciałabym wiedziec co to za agentka bo jesteśmy rówiesniczkami. No i czy wracała z pracy taka napita?

 • Link do komentarza Szdm wtorek, 14 listopada 2017 01:35 napisane przez Szdm

  Mój mąż w ostatniej chwili odbił na prawy pas i cudem uniknelismy zderzenia z tą panią. Jechał z nami 1,5 roczny syn. Ona jechała z pełną prędkością, tak jakby nie zdawała sobie sprawy ze jedzie pod prąd. Jestem przerażona że takie rzeczy się dzieją. Powinna długo posiedzieć. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia Panu z drugiego auta!

 • Link do komentarza użytkownik szos poniedziałek, 13 listopada 2017 21:00 napisane przez użytkownik szos

  Kierowca zasiadający za kółkiem to nie tylko działanie irracjonalne proszę kierowcy z godziny 16:17. Taki kierowca to potencjalny morderca i jako taki powinien zasiadać na ławie oskarżonych. Żadnych okoliczności łagodzących.

 • Link do komentarza mee poniedziałek, 13 listopada 2017 20:03 napisane przez mee

  Pijak ma zawsze szczęście, bo jakby zamiast Hyundaja byłby Man.

 • Link do komentarza szok poniedziałek, 13 listopada 2017 17:40 napisane przez szok

  Byłam na miejscu wypadku moim zdaniem tej Pani powinni zabrać prawo jazdy i nie oddawać! Nie dość, że pijana to jeszcze jechała bez pasów! jej zachowanie doprowadziło do wypadku z tego co wiem Pan z drugiego auta żyje ale to mogło skończyć się zupełnie inaczej. Ja w swoim aucie jechałam z dzieckiem. wiem że w dwóch autach za mną też jechały dzieci. Niewinne osoby ucierpiały przez niepoważne zachowanie tej Pani.

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 13 listopada 2017 16:17 napisane przez kierowca

  Kierowca, który siada za " kółko" pod wpływem alkoholu działa zawsze irracjonalnie. Takie zachowania zawsze prowadzą do tragedii.
  Ofiarą takich zdarzeń są zawsze niewinne osoby. Wszystkim poszkodowanym, życzę zdrowia.

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 13 listopada 2017 16:04 napisane przez kierowca

  Kierującą powinno się zamknąć w areszcie, bo nie wiadomo, co jeszcze ta kobieta na wolnosci zrobi! A poza tym napiętnować babsko i podać jej nazwisko do publicznej wiadomości. Przed wojną w prasie już dawno wszyscy by wiedzieli, kto zacz. Innych może by to bardziej oduczyło od podobnych dokonań niź kara grzywny czy więzienie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane