niedziela, 12 listopada 2017 08:20

Kolejny kierowca bez prawa jazdy za zbyt dużą prędkość

 
Kolejny kierowca bez prawa jazdy za zbyt dużą prędkość źródło: KPP w Gnieźnie

Kierowca pojazdu marki Audi A6 stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. 

W czwartek, 9 listopada po godz. 12:00 policjanci gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Polska Wieś pojazd marki Audi A6. Kierujący tym autem jechał z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu prędkości na terenie tej miejscowości do 50 km/h. Oznacza to, że w rażący sposób przekroczył dopuszczalną prędkością w obszarze zabudowanym.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowcą audi jest 22-letni mieszkaniec Wągrowca. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnym. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali 22-latkowi także prawo jazdy.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami obowiązującymi od maja 2015 roku za przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesłany zostanie do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

6 komentarzy

 • Link do komentarza Stefan12 niedziela, 12 listopada 2017 21:26 napisane przez Stefan12

  Pomiar pod linią energetyczną, ale jaja sobie robią.

 • Link do komentarza Romek niedziela, 12 listopada 2017 19:04 napisane przez Romek

  Korfeusz .... to wynika z ukształtowanie terenu ... oraz od przeznaczenia sprzętu pomiarowego który takie miejsce zupełnie wyklucza .... nie kwestionuje rodzaju sprzętu pomiarowego ale samo miejsce !!!!

 • Link do komentarza lukasz niedziela, 12 listopada 2017 17:10 napisane przez lukasz

  Do rezigiusz Ponoć stracił zniżki w OC.

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 12 listopada 2017 15:14 napisane przez Koryfeusz

  Romek, może na poparcie swojego wpisu wskazałbyś konkretny przepis, który zabrania w miejscowości Polska Wieś czy też na obszarze zabudowanym przeprowadzać kontroli prędkości?

 • Link do komentarza Romek niedziela, 12 listopada 2017 12:51 napisane przez Romek

  W tym miejscu nie powinno się wykonywać pomiaru prędkości ... przepisy tego zabraniają !!!! Wszystkie mandaty i zabrane prawa jazdy w tym miejscu natychmiast do oddania!!!!!

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 12 listopada 2017 10:59 napisane przez rezigiusz

  A z tak czystej ciekawości czy coś wiadomo w sprawie pana ktory to na ul.Chrobrego oraz na ul.Roosevelta spowodowal w sumie dwie kolizje drogowe w obrebie nie całego pół roku autem marki Bedziesz Miał Wypadek. Bo teź tam jakoś dziwnie sie coś rozmywało.Ktoś coś moźe wie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane