niedziela, 12 listopada 2017 09:19

By pamięć przetrwała - w hołdzie bohaterom

  mnopr
By pamięć przetrwała - w hołdzie bohaterom zdjęcie nadesłane

W miniony piątek uczniowie Szkoły Podstawowej w Goślinowie wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Dnia Patrona oraz 99. rocznicy odzyskania niepodległości.

„Było ich wielu, przed nami szli
Dla polskiej ziemi nie szczędząc krwi,
Broniąc wartości ze wszystkich sił 
Dla których ojciec i dziad się bił” 

(fragment hymnu Szkoły Podstawowej w Goślinowie)

Program artystyczny zatytułowany: „Bóg, Honor, Ojczyzna” został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Agnieszki Ciesielskiej-Pawlak, Marii Gorczyńskiej, Dariusza Hajduszaka i Hieronima Muraszko. Wiersze i pieśni patriotyczne recytowali oraz śpiewali uczniowie klasy piątej oraz szóstej. Gromkimi brawami został nagrodzony solowy występ Wiktora Bałtaki, który zaśpiewał pieśń: „Rozkwitały pąki białych róż”.

Honorowym gościem na uroczystości był Bonifacy Kabaciński. Działacz opozycji antykomunistycznej, w latach 80. internowany w wojskowym obozie specjalnym w Głogowie, odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. Wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali jego wspomnień z czasów, kiedy prześladowano ludzi za ich poglądy. Gość spotkania otrzymał honorowy tytuł: „Obrońca Wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna”, przyznawany przez Kapitułę Honorowego Tytułu przy Szkole Podstawowej w Goślinowie. Dyrektor Małgorzata Ziółkowska wręczyła wyróżnionemu pamiątkową statuetkę, którą ufundowało Bractwo św. Rodziny. Po zakończonej uroczystości została odsłonięta tablica upamiętniająca wszystkich dotychczas uhonorowanych obrońców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane