czwartek, 02 listopada 2017 08:16

Nie było żadnego postrzelenia

 
Nie było żadnego postrzelenia archiwum redakcji

W minioną środę na ul. Wrzesińskiej pojawiło się kilka radiowozów, karetka pogotowia oraz śledczy. Przyczyną było wezwanie do zdarzenia, które nie miało miejsca.

W środę 1 listopada około godziny 13:00 w jednym z domów wielorodzinnych przy ul. Wrzesińskiej pojawiły się służby porządkowe. Policjanci otrzymali informację o osobie, która miała mieć ranę postrzałową brzucha.

Na miejsce przybyły w sumie trzy radiowozy policyjne i zespół ratownictwa medycznego, ale nie zastano nikogo pod wskazanym adresem. Wkrótce też niedaleko budynku odnaleziono zgłaszającego, który twierdził iż odwiedziła go osoba, która miała być ranna. Po wejściu do mieszkania okazało się iż w środku nikogo nie ma, a po krótkim czasie wyszło na jaw iż zgłaszający jest psychicznie chory.

Niestety, wbrew powyższym faktom, bardzo szybko rozeszła się wśród mieszkańców plotka informująca o rzekomym postrzeleniu, powielona także przez media (i to bez weryfikacji tej informacji u służb). Policja potwierdziła nam iż nie doszło do takiego zdarzenia i przekazała, że osoba zgłaszająca została ostatecznie przewieziona do szpitala.

7 komentarzy

 • Link do komentarza humanista czwartek, 02 listopada 2017 10:32 napisane przez humanista

  Lemingów nie brakuje, są w każdej społeczności. Tym bardziej w Gnieźnie, mieście emerytów.

 • Link do komentarza rob czwartek, 02 listopada 2017 09:56 napisane przez rob

  dzisiaj w sklepie na winiarach w kolejce do kasy ludzie gadali o tym postrzeleniu tak, jakby co najmniej kilka osób trafiło do szpitala.

 • Link do komentarza ja czwartek, 02 listopada 2017 09:51 napisane przez ja

  masz racje..Ostatnio pojawil sie artuklu w gazecie i neci napisano zupelnie wszystko nie tak jak bylo oczywiscie sprostowania nie napisano bo po co...Ale co nie ktorzy odebrali ten artukul inaczej i problem zaczol sie robic...Przeczytaja pierdoly a nie wiedza do konca jak jest pozniej skreslony na calej lini...A wytlumaczyc sie juz nie idzie...CHodz wiadomo tlumaczy sie winnny ale to nie o to w tym chodzi... Szkoda tylko ,ze nie udalo nam sie opublikowac sprostowania..

 • Link do komentarza ops czwartek, 02 listopada 2017 09:51 napisane przez ops

  @kometa - Przysłowie "w każdej plotce tkwi ziarno prawdy" mówi nam o tym, że jeśli powstała jakaś plotka, musi mieć ona jakieś podłoże, nie wzięła się z niczego. Oczywiście nie musi to dotyczyć tego postrzelenia, ale są też inne plotki w tym mieście...........

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 02 listopada 2017 09:27 napisane przez czytelnik

  Z tego wynika, że plotka ma wielką moc, niestety.

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 02 listopada 2017 09:19 napisane przez Gnieźnianin

  Psychozy, fobie ogarniają coraz większe rzesze społeczeństwa, bo racjonalizm w zastoju.

 • Link do komentarza kometa czwartek, 02 listopada 2017 08:44 napisane przez kometa

  No w tym mieście niektórzy żyją tylko i wyłącznie z plotek, a prawda ich nie obchodzi:)))

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane