wtorek, 31 października 2017 07:21

Karetki będą wyjeżdżać z ul. Łącznica?

 
Karetki będą wyjeżdżać z ul. Łącznica? fot. Rafał Wichniewicz

Zespoły ratownictwa medycznego, które obecnie stacjonują przy ul. Wyszyńskiego, będą musiały zmienić lokalizację. Planuje się, że mogłyby zostać przeniesione np. do budynku przy ul. Łącznica 7.

To oznaczałoby, że każda karetka wyjeżdżająca do zdarzenia, miałaby możliwość kierować się nie jak dotychczas w trzech kierunkach, tj. od razu głównymi ulicami Wyszyńskiego, 3 Maja i Dąbrówki, ale najpierw w nieco węższe ul. Łącznica lub Grzybowo.

Temat został poruszony na posiedzeniu Rady Powiatu Gnieźnieńskiego w trakcie omawiania planu naprawczego szpitala i zdaniem niektórych działaczy, pomysł wzbudza pewne kontrowersje: - Czy elementem programu naprawczego jest próba przejęcia budynku przy ul. Łącznica 7, gdzie w chwili obecnej znajduje się fundacja? - zapytał radny Włodzimierz Pilarczyk. Na to pytanie dyrektor odpowiedział: - Tak, zwracaliśmy się z taką propozycją do Zarządu, aby rozpatrzyć taką możliwość. Jesteśmy zainteresowani zagospodarowaniem tych tego miejsca, tym bardziej iż wynajmujemy tam część pomieszczeń dla związków zawodowych, a mamy też pomysł iż chcemy skupić wszystko w pobliżu szpitala i tutaj myślimy o ul. Wyszyńskiego. Tam już ograniczyliśmy działalność, a więc przenieśliśmy nocną i świąteczną opiekę lekarską do budynku przy ul. 3 Maja i chcemy też przenieść zespół ratownictwa medycznego, aby zwolnić ten budynek - mówił Krzysztof Bestwina przyznając iż wówczas jednostka ta znalazłaby się w obiekcie przy ul. Łącznica.

Włodzimierz Pilarczyk ponownie zapytał: - Czy pan dyrektor wyobraża sobie stacjonowanie karetek w tym miejscu? Dyrektor odparł: - Tak, tam jest działka i miejsce, gdzie mogą stacjonować te zespoły i wydaje się nam, że nie ma tam ograniczenia. Przewodniczący Dariusz Igliński zapytał Krzysztofa Bestwinę: - Był pan kiedyś na tej działce? Słysząc odpowiedź iż poznał obiekt z zewnątrz, Dariusz Igliński odparł iż jest to trochę za mało, by poznać to miejsce. Radny Rafał Spachacz odparł: - Myślę, że trzeba powiedzieć to na forum rady: To jest jakieś totalne nieporozumienie. Każdy, kto widział budynek na Łącznicy i wie, jakie są potrzeby zespołu ratownictwa, to chyba wie, że tam nie ma możliwości wyjazdu i bezkolizyjnego funkcjonowania. Jest wiele budynków w obrębie powiatu i nie tylko, które mogą służyć zespołowi ratownictwa. Jeśli ktokolwiek z mieszkańców by się dowiedział, że ma tam stacjonować zespół ratownictwa, to by się roześmiał. To jest jakaś nieprzemyślana decyzja. Apeluję, aby na tym etapie planowania się z tego wycofać, bo ja wskażę wiele lokalizacji, gdzie jest możliwe funkcjonowanie zespołu ratownictwa. Są działki przyległe do szpitala, gdzie posadowienie tego będzie tańsze niż remont i adaptacja tego budynku.

Radna Monika Twardowska wniosła o przerwanie dyskusji:Zarząd w tej chwili pracuje nad tym i to nie jest tematem sesji. Jak zarząd podejmie decyzję to będziemy mogli nad tym dyskutować. Dariusz Igliński odparł iż to pytanie dotyczące ul. Łącznica dotyczyło kwestii programu naprawczego. Temat został zamknięty, ale na pewno jeszcze powróci.


Istotą problemu jest tu uwolnienie gruntu przy ul. Wyszyńskiego, gdzie obecnie stacjonują zespoły ratownictwa medycznego. Od lat próbuje sprzedać się budynek dawnej przychodni, który znajduje się w tym miejscu, ale potencjalny nabywca pozbawiony byłby przyległego terenu Opuszczenie karetek z obecnej lokalizacji pozwoliłoby na zwiększenie atrakcyjności oferty przetargowej, powiększając wartość nieruchomości o rozległą działkę.

14 komentarzy

 • Link do komentarza melchior środa, 01 listopada 2017 15:33 napisane przez melchior

  nie rozumiecie,że to są zakusy na siedzibę fundacji???

 • Link do komentarza Olo środa, 01 listopada 2017 11:49 napisane przez Olo

  Wymienić dyrekcję i radnych ponieważ oni też są winni teqo dziadostwa

 • Link do komentarza księgowy środa, 01 listopada 2017 11:39 napisane przez księgowy

  A o PIENIĄDZACH na dokończenie budowy szpitala zapomnieliście? Przecież stary budynek po przychodni na Wyszyńskiego trzeba w końcu sprzedać. A bez terenu przyległego do niego nikt go nie kupi. Przeniesienie postoju karetek w inne miejsce to jedyna rozsądna na ta chwile decyzja. Wiec się zamkn........... mądrale i lepiej podpowiedzcie lepsze, nowe umiejscowienie karetek . A nie tylko wieszać psy na dyrekcji szpitala.

 • Link do komentarza Józef środa, 01 listopada 2017 08:42 napisane przez Józef

  Takiego dziadostwa jak jest za te dyrekcje jeszcze w gnienieñskim ZOZ nie było.Najpierw popsuli oddział chirurgiczny,stworzenie jednego SORu kiedy interna jest w innym budynku.Gdzie chorzy z bolami w klatce trafiaja na 3 Maja i badani sa przez chirurgów ,podobnie dzieci .W ogole brak warunkow tam dla tylu pacjentow ,długie kolejki ,brak miejsca, Dorośli,dzieci, ludzie z bolami w klatce, nietrzeźwi i dzieci wszystko razem, o zgrozo..... .Po prostu jeden wielki BAŁAGAN.Teraz nastepne przedsiewziecie dyrekcji kareki na Łacznicy .Nastepna" przemyslana" decyzja .Szkoda tylko ze w tym wszystkim nie patrzy sie na dobro ludzi tylko na polityke.

 • Link do komentarza oli wtorek, 31 października 2017 20:24 napisane przez oli

  co z tego ,że na końcu Łącznicy byłoby zielone światło,jak stojące w korku auta nie mogłyby tej karetki przepuścić,by w ogóle dojechała do ulicy 3 Maja

 • Link do komentarza Ewa wtorek, 31 października 2017 16:28 napisane przez Ewa

  Kukla Dolaty powinna wisieć na rynku jako symbol zniszczenia szpitala

 • Link do komentarza zielarka wtorek, 31 października 2017 14:10 napisane przez zielarka

  @ trzeźwo myślący, co Ty bierzesz, zmień zioło na rumianek! To ma się rozumieć że dyspozytor pogotowia z Konina będzie sterował sygnalizacją świetlną na ulicach Gniezna. Ot pomsły elity PiS.

 • Link do komentarza trzeźwo myslący wtorek, 31 października 2017 12:49 napisane przez trzeźwo myslący

  przecież na skrzyżowaniu ul. Łącznica z ulicą 3 Maja można zrobić sygnalizacje świetlną uruchamianą przez dyspozytora Pogotowia Ratunkowego . I wtedy każda wyjeżdżająca z ulicy Łącznica karetka miała by zielone światła a samochody na ulicy 5 Maja czerwone. To samo można zrobić na ulicy Łącznica, tak jak Straż Pożarna ma na ul. Chrobrego.
  O co więc tyle krzyku. To właśnie dobry pomysł bo karetki będą miały bliżej do wylotowej trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego. A i po przywiezieniu chorego do szpitala będą miały bliżej do bazy wobec tego będą marnowały mniej paliwa. A poza tym obecny wyjazd na ulicy Wyszyńskiego i wjazd jest też bardzo nieudany i niebezpieczny

 • Link do komentarza pacjent wtorek, 31 października 2017 11:47 napisane przez pacjent

  Ta cała wierchuszka szpitalna jest w Gnieźnie do natychmiastowego leczenia.

 • Link do komentarza analityk wtorek, 31 października 2017 11:18 napisane przez analityk

  A podobno w ratowaniu życia liczy się każda sekunda. Czyż nie podpada to pod narażanie na utratę życia i zdrowia pacjentów? W imię walki Ostropisu i Dolatopisu. Jak chcecie wyrzucić fundację to odwagi trochę a nie igranie ze zdrowiem pacjentów!

 • Link do komentarza powiat na tarczy wtorek, 31 października 2017 11:13 napisane przez powiat na tarczy

  Zaraz zaraz. Pani Twardowska jest członkiem zarządu i członkiem PISU. Więc ma pojęcie o wszystkim. Jedynym przedstawicielem PISU w zarządzie obecnie! Spokojnie zatem. Jeszcze zatęsknicie za Beatką. No może jeszcze Jurek to pisowiec z krwi i kości.

 • Link do komentarza Rozum wtorek, 31 października 2017 09:38 napisane przez Rozum

  Chore pomysły. Normalnie chore!!!!!!!

 • Link do komentarza szczunZgrzybowa wtorek, 31 października 2017 09:23 napisane przez szczunZgrzybowa

  Już widzę, jak zapieprzający Grzybowem będą zwalniać przed wyjazdem karetek, który znajdować się będzie na łuku drogi. teraz to nawet jest ryzyko by przechodzić przez pasy, czy to na wysokości parkingu czy dalej na rozwidleniu grzybowa i łącznicy

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 31 października 2017 08:45 napisane przez mieszkaniec

  Kolejna bzdura kierownictwa szpitala. Ten człowiek absolutnie nie orientuje się w wielu podstawowych sprawach. A pani Twardowskiej trzeba powiedzieć, by tak stanowczo nie wypowiadała się w sprawach, o ktorych nie ma pojęcia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane