niedziela, 08 października 2017 10:48

Gnieźnieński oddział IPA obchodził dziesięciolecie działalności

 
Gnieźnieński oddział IPA obchodził dziesięciolecie działalności fot. Rafał Wichniewicz

Międzynarodowe zrzeszenie policjantów, które zostało założone w naszym regionie dziesięć lat temu, dokonało podsumowania tego okresu działalności. Wybrano także przewodniczącego na kolejną kadencję.

Organizacja, znana bardziej jako IPA (International Police Association) w naszym kraju istnieje już od dwóch dekad i zrzesza niektórych gnieźnieńskich funkcjonariuszy policji od 20 lat. W naszym regionie oddział IPA powstał dziesięć lat temu i od tej pory działa bardzo prężnie, integrując ze sobą mundurowych oraz działając w zgodzie z hasłem, jaki przyświeca organizacji.

- Te dziesięć lat to był okres dużej pracy. Nam przyświeca idea Servo per amikeco, czyli służyć poprzez przyjaźń i staramy się pomagać nie tylko policjantom, ale również innym umundurowanym formacjom, bo np. Straż Graniczna też należy do IPA. My, oprócz tego iż występujemy w międzynarodowych turniejach piłki nożnej, również organizowaliśmy m.in. pomoc humanitarną na Ukrainę i dzisiaj gościmy delegację sekcji IPA z Ukrainy. Nie zamykamy się na tego typu pomoc, ale także organizujemy różnego rodzaju spotkania, pomagamy w dniu dziecka czy w wyjeżdżaniu rodzinom do Uniejowa na termy, a także organizujemy spotkania na wolnym powietrzu. Chodzi o to, by się do siebie zbliżyć rodzinami, aby wiązały się przyjaźnie - mówił Krzysztof Hernacki, przewodniczący regionu IPA Gniezno. Przed uroczystością odbyło się walne zebranie członków IPA, którzy jednogłośnie wybrali dotychczasowego przewodniczącego na kolejną kadencję. O samym wsparciu, jakie gnieźnieńska IPA przekazała na Ukrainie, pisaliśmy ponad dwa lata temu: Z darami przyjaźni dla Ukrainy. 

W trakcie uroczystości, która odbyła się w minioną sobotę, przedstawiciele IPA Region Gniezno wręczyli podziękowania wszystkim osobom (nie tylko mundurowym), którzy zasłużyli się przy wielu działaniach organizowanych przez towarzystwo. Przy okazji głos zabrali także reprezentanci ukraińskiej sekcji, którzy przyjechali na tę okoliczność do Gniezna, gdzie podziękowali za wsparcie i dobrą współpracę. Nie zabrakło także przedstawicieli władz samorządowych z Gniezna i Powiatu Słupeckiego - tego ostatniego dlatego, że funkcjonariusze z tego regionu także należą do gnieźnieńskiej sekcji.

2 komentarzy

  • Link do komentarza mieszkaniec Gniezno niedziela, 08 października 2017 23:16 napisane przez mieszkaniec Gniezno

    Brawo Krzysztof Hernacki! To nikt inny jak Pan stanął po stronie krzywdzonego w pracy policjanta, pan jeden z niewielu walczył o prawdę.

  • Link do komentarza wujek dobra rada niedziela, 08 października 2017 22:50 napisane przez wujek dobra rada

    Cytując : "W trakcie uroczystości, która odbyła się w minioną sobotę, przedstawiciele IPA Region Gniezno wręczyli podziękowania wszystkim osobom (nie tylko mundurowym)..." Lecznie zaznaczono , że "osoby te" należą do IPA hehe Szkoda , że członkowie tej zacnej organizacji na codzień w swoim życiu nie szanują swoich rodzin.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane