piątek, 15 września 2017 08:04

Chcą rozmawiać z mieszkańcami o zanieczyszczeniu powietrza

 
Chcą rozmawiać z mieszkańcami o zanieczyszczeniu powietrza archiwum redakcji

W najbliższy wtorek odbędzie się konferencja, w trakcie której będzie można dowiedzieć się, jak niska emisja wpływa na zdrowie człowieka i jak mocno szkodzi powietrzu na terenie Gniezna.

Miasto Gniezno od września do listopada 2017r. prowadzi kampanię edukacyjno-informacyjną pn.: „Od niskiej emisji do wysokiej świadomości”. W ramach tej kampanii mieszkańcy Gniezna są zaproszeni do udziału w konferencji, zaplanowanej na wtorek 19 września 2017 r. w godzinach 9:30 – 14:30 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Łubieńskiego 11 w Gnieźnie. W jej trakcie omówione zostaną szeroko m.in. tematy związane z wpływem niskiej emisji na zdrowie człowieka, stanem jakości powietrza na terenie Gniezna, założeniami do uchwały antysmogowej, poprawą efektywności energetycznej na rzecz walki z niską emisją.

W trakcie konferencji, doradcy energetyczni WFOŚiGW w Poznaniu będą udzielali indywidualnych konsultacji w zakresie możliwości dofinansowania przedsięwzięć dotyczących ograniczenia niskiej emisji i poprawy efektywności energetycznej oraz w zakresie inwestycji w obszarze efektywności energetycznej i OZE.
 
Program konferencji:
9:30 – 9:45 Otwarcie konferencji, powitanie uczestników
9:45 – 11:45 Blok I

 • „Niska emisja” – co to takiego - prof. dr hab. inż. Antoni Zajdel  (PWSZ w Gnieźnie)
  Wpływ niskiej emisji na zdrowie człowieka
 • Jakość powietrza w Gnieźnie - Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu
 • Uchwała antysmogowa – co może nas czekać w zakresie spalania paliw stałych - Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

11:45 – 12:15 Przerwa kawowa
12:15 – 14:10 Blok II

 • Działania miasta Gniezna na rzecz walki z niską emisją - Urząd Miejski w Gnieźnie
 • Ciepło systemowe jako alternatywa dla niskiej emisji - Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Gnieźnie
 • Poprawa efektywności energetycznej na rzecz walki z niską emisją - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
 • Rola edukacji ekologicznej w podnoszeniu świadomości mieszkańców, omówienie kampanii - Doradztwo Ekologiczne LADYBIRD
 • Komercyjne środki na inwestycje związane z ograniczeniem niskiej emisji - Bank Ochrony Środowiska o/Gniezno, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie

14:10 – 14:30 Podsumowanie i zakończenie konferencji
 
W trakcie konferencji Doradcy energetyczni WFOŚiGW w Poznaniu będą udzielali indywidualnych konsultacji w zakresie możliwości dofinansowania przedsięwzięć dotyczących ograniczenia niskiej emisji i poprawy efektywności energetycznej oraz w zakresie inwestycji w obszarze efektywności energetycznej i OZE.

Konferencja jest elementem kampanii edukacyjno-informacyjnej na rzecz likwidacji niskiej emisji pn. „Od niskiej emisji do wysokiej świadomości”, dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. http://www.wfosgw.poznan.pl/

źródło: UM w Gnieźnie

9 komentarzy

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 17 września 2017 13:15 napisane przez rezigiusz

  @rowerzysta miałem o to samo zapytać. Moze na tym VIP spotkaniu bo mieszkanców watpię aby bylo duźo zaprezentują ten dron jak tzw. atrakcje i nowa zabawkę

 • Link do komentarza rowerzysta niedziela, 17 września 2017 05:35 napisane przez rowerzysta

  W zeszłym roku, miasto planowało zakup drona o ile dobrze pamiętam do pomiarów dymu z kominów - czy ktoś wie jak się ma ta sprawa? O ile dobrze pamiętam planowali przeznaczyć 20 tyś na zakup oraz szkolenie.

 • Link do komentarza płacący piątek, 15 września 2017 18:14 napisane przez płacący

  Tak przy okazji, co tam słychać w sprawie śmieci ? Czy dzielna Straż Miejska już ustaliła wszystkich co nie płacą i czy już od nich pobierane są pieniążki i czy już się zbilansowało to co miało się zbilansować poprzez podniesienie opłat płacącym i co miało być obniżone płacącym jak wyłapią niepłacących ?

 • Link do komentarza Stefan piątek, 15 września 2017 13:19 napisane przez Stefan

  Urzędzie! Z kim wy chcecie rozmawiać w takich godzinach. Chyba z dziennikarzami. Fikcja.

 • Link do komentarza :-) piątek, 15 września 2017 12:42 napisane przez :-)

  @DOCIEKLIWY , ale wygląda że jakąś tam frekwencję będą mieli bo w programie jest zaznaczona "przerwa kawowa". A tak na poważnie, co mi po tej konferencji jak nie mogę skorzystać z programu ograniczenia niskiej emisji i poprawy efektywności energetycznej oraz w zakresie inwestycji w obszarze efektywności energetycznej i OZE - bo mam piec gazowy , co prawda stary 25-letni i wymagający wymiany na nowy który jest bardziej efektywny energetycznie i bezpieczny , ale nazywa się że mam już piec gazowy. Podobnie jak nie mogę liczyć na żaden program pomocowy w zakresie remontu elewacji domu jednorodzinnego i podobnie jak przez lat wiele nie mogę liczyć na zrobienie porządnej ulicy, która chociaż jest peryferyjna to jednak w granicach miasta.

 • Link do komentarza komar piątek, 15 września 2017 12:36 napisane przez komar

  mieszkańcy będą mieli to w nosie, tak jak mają w nosie kary i dalej niektórzy palą śmieciami w piecach.

 • Link do komentarza DOCIEKLIWY piątek, 15 września 2017 10:38 napisane przez DOCIEKLIWY

  CHCĄ ROZMAWIAĆ Z MIESZKAŃCAMI !!! CHA !! CHA !!
  Bardzo Śmieszne !!
  Bo chcą to robić w godzinach, kiedy większość aktywnych gnieźnian po prostu JEST W PRACY !!!!!!!!!!!!!!!!

  Czyli WCALE IM NIE ZALEŻY na rozmowie z mieszkańcami. Oni chcą po prostu" odbębnić" spotkanie, bo inaczej nie dostaną pieniędzy od sponsora.

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 15 września 2017 10:17 napisane przez rowerzysta

  A ja proponuje podczas wizyty kominiarskiej pobierać część sadzy z komina do badania na zawartość związkow pochodzących z plastikow. Wtedy każdy, kto pali plastikami żyłby w niepewności. Myślę, że nikt z mieszkańców nie miałby nic przeciwko takim praktykom ponieważ przecież w Gnieźnie ten problem nie istnieje...

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 15 września 2017 08:49 napisane przez EagleEye

  Przyjdziemy zobaczymy posluchamy gdyz w mojej okolicy notorycznie sąsiedzi palą w piecach ogólnie wszystkim czym sie da zwlaszcza najładnuejszy zapach jest po butelkach plastikowych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane