czwartek, 14 września 2017 08:12

W niedzielę będą duże utrudnienia w ruchu

 
W niedzielę będą duże utrudnienia w ruchu archiwum redakcji

W ostatni dzień nadchodzącego weekendu, zmotoryzowanych mieszkańców Gniezna czekają spore problemy na drogach z uwagi na odbywające się dwie imprezy.

17 września w godzinach od 11:00 do 14:00 na drogach powiatu gnieźnieńskiego oraz miasta Gniezna, odbędzie się jubileuszowa, 40. edycja Biegu Lechitów. W związku z tym nastąpi tymczasowe ograniczenie ruchu dla pojazdów mechanicznych na poszczególnych odcinkach trasy.

Półmaraton odbędzie się na szosie z Małego Skansenu przy Ostrowie Lednickim przez Dziekanowice do drogi wojewódzkiej Gniezno - Poznań (dawna DK 5), skąd skieruje się tą trasą w stronę Lednogóry i po około 250 metrach nastąpi nawrót w kierunku Łubowa.

Na końcu Łubowa biegacze skręcą w prawo w stronę Pierzysk do drogi serwisowej trasy S5 przez wiadukt nad "ekspresówką", skąd po jego pokonaniu skierują się w lewo na trasę serwisową w kierunku Gniezna.

Po dotarciu do granic miasta, bieg skieruje się ulicami: Swarzędzką, Orzeszkowej, Lema, Rzepichy, Dalkoską, skąd po ok. 400 metrach skieruje się w lewo w kierunku ul. Strumykowej w rejon parkingów przy stadionie Mieszka. Dalej biegacze skręcą nad Jezioro Jelonek, po czym ul. Jeziorną, Łaskiego dobiegną na Plac św. Wojciecha.

Na newralgicznych skrzyżowaniach ruchem ma kierować policja oraz inne służby porządkowe, do których poleceń należy się stosować. Na czas biegu w rejonie osiedla Skiereszewo i Dalki, zalecamy omijanie przejazdu kolejowego na ul. Gajowej i kierowanie się objazdem przez ul. Kostrzewskiego. Organizatorzy przepraszają za spowodowanie utrudnień w ruchu, ale zachęcają jednocześnie do wspólnego kibicowania zawodnikom na trasie półmaratonu - w sumie uczestniczyć w nim ma ponad 3 tysiące biegaczy.

Jednocześnie też, tego samego dnia (17 września), zaplanowany jest w godzinach popołudniowych mecz finałowy II ligi pomiędzy HAWA Start Gniezno a Speed Car Lublin, który rozpocznie się od 16:00. Z uwagi na spodziewane duże zainteresowanie spotkaniem, tradycyjnie należy się spodziewać utrudnień w ruchu w rejonie ul. Wrzesińskiej. Zalecamy pozostawienie samochodu w domu i wybranie się pieszo lub skorzystanie z komunikacji autobusowej.

15 komentarzy

 • Link do komentarza tokarka niedziela, 17 września 2017 19:38 napisane przez tokarka

  Bardzo dobrze, że zamykają drogę. Tylko januszy skowyt, bo chcieliby na trybunie parkować.

 • Link do komentarza Kierowca niedziela, 17 września 2017 17:14 napisane przez Kierowca

  Bezsensowne jest zamykanie przejazdu ulica Wrzesińska gdy na stadionie odbywa się żużel.A jeśli już taka decyzja zostaje podjęta to władza niech najpierw pomyśli o oznakowaniach na ulicach przylegających,które będą informować wcześniej o objezdzie i utrudnieniach!Ludzie ,przecież nie wszyscy są Z Gniezna a poza tym ,Nawet my mieszkańcy nie musimy interesować się żużlem a co za tym idzie pozamykanymi drogami! Nie widzę zresztą żadnego związku między tą i impreza a ograniczeniem dojazdu do ronda.Zenada!

 • Link do komentarza lekkoatleta niedziela, 17 września 2017 15:21 napisane przez lekkoatleta

  Ja_Jestem przestań człeku filozofować i się wyluzuj. Czytelnicy mają dosyć Twoich "mądrości".

 • Link do komentarza tomek niedziela, 17 września 2017 11:44 napisane przez tomek

  A może pobiegną w lesie i tam będzie meta. Świeże powietrze...

 • Link do komentarza kwejk niedziela, 17 września 2017 09:54 napisane przez kwejk

  potwierdzam - pomieszkajcie w poznaniu to zobaczycie, co to są utrudnienia w ruchu, jak przez cały dzień nie można z domu wyjechać bo ktos inny chce biegać:)

 • Link do komentarza Ja_Jestem niedziela, 17 września 2017 09:30 napisane przez Ja_Jestem

  @:greg:
  ***********
  Wbrew temu, co Ty myślisz, o tym, co ja myślę, to już inna kwestia. Zdaję sobie sprawę doskonale z tego, że nie są to zawody lekko atletyczne i bieg na 5 czy też 10 km, ale jak przeczytałeś dokładnie to, co napisałem, to chyba nie powinieneś mieć problemu ze zrozumieniem, do czego się odniosłem, natomiast jeżeli nie wiesz to, Ci przypomnę — chodzi mi o bezpieczeństwo tak biegnących, jak i uczestników drogi, po której ma się odbywać bieg Lechitów.

  W Koninie też odbywała się impreza kolarska i skutki tej imprezy sportowej znalazły swój finał w szpitalu. Sześciu zawodników było poszkodowanych w tym dwóch o znacznym stopniu urazów. Nie będę się rozpisywał, jak i dlaczego doszło do tego zdarzenia, bo i tak niczego to nie zmieni.

  http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/konin/a/konin-kraksa-na-wyscigu-kolarskim-szesciu-zawodnikow-w-szpitalu,12488017/


  Ja jednak mimo to, podtrzymuje swoją opinię o organizacji takich imprez, bez względu na to, czy się komuś to podoba, czy też nie.

 • Link do komentarza greg czwartek, 14 września 2017 22:32 napisane przez greg

  To nie wiesz o co chodzi w dlugodystansowym bieganiu. Nikt normalny na umyśle nie bedzie chcial biegac 21km na 300 czy 400 metrowej bieżni. Super rozrywka, ponad 55 okrązen biec w kolko

 • Link do komentarza synoptyk czwartek, 14 września 2017 22:32 napisane przez synoptyk

  Niestety, na niedziele prognozowany jest deszcz.

 • Link do komentarza Ja_Jestem czwartek, 14 września 2017 21:50 napisane przez Ja_Jestem

  Ad:Tomek:
  Dlatego uważam , że takie imprezy powinny być organizowane na stadionach. Jaka różnica dla biegnącego, czy biegnie po asfalcie,czy po bieżni stadionu? Biegnąc drogą po której odbywa się ruch, jest narażony na pewne ryzyko, czego nie można powiedzieć o stadionie. Tasy z Lednogóry chyba nie zamknięto,miasto natomiast, ta decyzja nie ominęła.

 • Link do komentarza tomek czwartek, 14 września 2017 14:40 napisane przez tomek

  Ja Jestem, pomieszkaj w Poznaniu i zobaczysz, co to jest mieć zamknięte wszystkie drogi kilka razy w roku. Z tych dwóch czy trzech biegów w roku w Gnieźnie nie ma wielkiej tragedii

 • Link do komentarza Ja_Jestem czwartek, 14 września 2017 12:22 napisane przez Ja_Jestem

  Bieg Lechitów ? W takim razie, potrzebne będą barierki oddzielające gnieźnian, od biegnących miłośników tej jakże ważnej i cennej "tradycji" miasta GNIEZNA. Gniezno, ma tak wiele miejsca, ale mimo wszystko, zamykanie ulic centrum i utrudnianie życia.........nadal jest na pierwszym planie organizatorów biegu...

 • Link do komentarza Hogata czwartek, 14 września 2017 11:45 napisane przez Hogata

  Gdzie jest plakat do pobrania?

 • Link do komentarza kici czwartek, 14 września 2017 11:24 napisane przez kici

  Swietnie! Oby pogoda dopisala :) Mi sie marzy, zeby Tour de Pologne kiedys zawital do Gniezna. Byloby pieknie :)

 • Link do komentarza dzielnicowy czwartek, 14 września 2017 11:03 napisane przez dzielnicowy

  Jakby na Dalkach było mało tych utrudnień. I jeszcze w ramach wdzięczności za totalnie zablokowaną dzielnicę, mam wyjść z domu i kibicować. Chore

 • Link do komentarza elemeledudki czwartek, 14 września 2017 09:27 napisane przez elemeledudki

  Co do utrudnien z racji 40 Biegu Lechitow jednej z wiekszych imprez masowych w Pierwszej Stolicy Polski to jak najbardziej zrozumiale te utrudnienia.Lecz dla garstki kibicow zuzla zamykać ulice to przesada tym bardziej ze umieszczane zdjecia na tym portalu pokazuja ilosć osob jaka jest na widowni.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane