piątek, 11 sierpnia 2017 14:52

Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych

 

W piątkowe południe na ul. Cichej doszło do potrącenia młodego mężczyzny, który w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło 11 sierpnia około godziny 12:40. Jak wynika z ustaleń Policji, kierujący rowerem mężczyzna, jadąc ścieżką prowadzącą od ul. Zabłockiego w kierunku Jeziora Winiary, wjechał na przejście dla pieszych na ul. Cichej, gdzie został potrącony przez samochód marki Skoda, jadący od strony skrzyżowania z ul. Spokojną.

Obrażenia poniesione przez kierowcę jednośladu były na tyle poważne, że przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zadecydował o przewiezieniu poszkodowanego do gnieźnieńskiego szpitala, gdzie po opatrzeniu ran został zwolniony do domu. Rowerzystę ukarano mandatem karnym.

Policja po raz kolejny apeluje do kierujących jednośladami, o zachowanie rozsądku i przestrzeganie przepisów. To już kolejny przypadek w ostatnim czasie, kiedy rowerzysta ignorujący obowiązujące przepisy jest jednocześnie sprawcą zdarzenia drogowego. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Ustronianin sobota, 12 sierpnia 2017 00:07 napisane przez Ustronianin

    To, ze dzialka dochodzi do przejscia to chyba nie wina wlasciciela. Co ma piernik do wiatraka. Mieszkam w poblizu. Poza tym ma prawo sadzic na dzialce, co chce. To jest po prostu zywoplot. A tam bylo jeszcze bardziej niebezpiecznie jak miasto zapuscilo lake. Drzewa i trawa dwumetrowa. Nie raz mialem strach tam isc. Powonien tam byc znak stopu postawiony oraz progi zwalniajace.

  • Link do komentarza ustronie piątek, 11 sierpnia 2017 17:18 napisane przez ustronie

    Dziwię się, że dopiero kogoś potrącono na tym przejściu. Jest jednym z najmniej bezpiecznych w tej części miasta - nie dość, że działka jednego z mieszkańców dochodzi do samego przejścia i do tego jest zarośnięta, co utrudnia widoczność, to jeszcze wielokrotnie już widziałem rowerzystów i ludzi na deskorolkach, którzy zjeżdżają z góry i śmigają przez pasy, jakby tam w ogóle nie było drogi. Ten wypadek był kwestią czasu......

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane