czwartek, 10 sierpnia 2017 12:24

Damian chce wychodzić na spacery - spełnijmy jego marzenie

 
Damian chce wychodzić na spacery - spełnijmy jego marzenie źródło: pomagam.pl

Zaledwie kilka metrów dzieli go od wyjścia na dwór. Pokonanie tej bariery jest jednak tak trudne, że udaje się to z wielkim wysiłkiem i stosunkowo rzadko. Aby to się zmieniło, powinna powstać winda - w tym celu ruszyła zbiórka pieniędzy, dlatego zachęcamy do wspierania akcji.

Do 28 stycznia 2011 roku był zwyczajnym, zdrowym chłopakiem z marzeniami i celami, które chciał osiągnąć w życiu. Tego dnia jednak wszystko diametralnie się zmieniło: - Nagle zacząłem tracić czucie i władze w rękach, po chwili także w nogach. Trafiłem do szpitala gdzie przestałem oddychać, w ciągu około 2-3 godzin zostałem całkowicie sparaliżowany a oddychał za mnie respirator. Podczas pobytu w szpitalu dowiedziałem się także że zmarł mój ojciec, co jeszcze bardziej mnie dobiło. Po długim pobycie w szpitalu zacząłem intensywną i kosztowną rehabilitacje i walkę o powrót do zdrowia - pisze Damian Julkowski, który nie załamuje się i walczy o powrót do zdrowia. W tym wszystkim wspiera go mama, siostry oraz najbliższa rodzina i przyjaciele. Niestety, Damian nie ma windy i nie może zbyt często opuszczać mieszkania.

- Uwielbiam wychodzić na spacery z mamą, jednak jest to bardzo trudne, ponieważ ja i wózek sporo ważymy. Aby mnie znieść po schodach potrzeba dwóch silnych mężczyzn. Sąsiedzi starają się pomagać mi w wyjściu na dwór, ale wiadomo że każdy pracuje i ma tez swoje sprawy. Chciałbym stać się bardziej niezależny i móc częściej wychodzić na dwór - wyjaśnia Damian Julkowski. Nikt, komu nie dolega nic na zdrowiu nie myśli o tym, że wyjście na dwór może być dla kogoś marzeniem. A jednak tak jest w przypadku Damiana, któremu pomóc może tylko zewnętrzna winda, której koszt jest niestety bardzo duży - wynosi około 150 tys. złotych: - Chciałbym jak najczęściej wychodzić na spacery, bo dzięki temu mam okazje poznać nowych ludzi a także podziwiać piękno natury. Dlatego tez z całego serca bardzo proszę wszystkich o pomoc, i dokonanie wpłaty oraz udostępnienie tej zbiórki - pisze Damian Julkowski.

Zachęcamy do wspierania i udostępniania akcji, dostępnej na stronie pomagam.pl

2 komentarzy

  • Link do komentarza Luki piątek, 11 sierpnia 2017 22:55 napisane przez Luki

    Chciałbym podkreślić że pan prezydent moglby w tej sprawie zadzialac budzik obudzmy to miasto i pomóżmy chlopakowi Panie prezydencie kowalski pierogami szału nie zrobił Pan dziala i każdy o tym wie czy wszystko musi isc do telewiZji zeby pomoc bezinteresownie

  • Link do komentarza czytelnik czwartek, 10 sierpnia 2017 23:47 napisane przez czytelnik

    Czy Miasto nie może pomóc Damianowi w zamianie mieszkania na parter z bezpośrednim wyjazdem na dwór? Pamiętam także, ze była organizowana impreza jeszcze za Kowalskiego na rzecz Damiana, ale z tego, co wiadomo, to ani inicjatorka ani b. prezydent nie odwiedził nawet chłopca i wygląda na to, ze impreza była zorganizowana ku chwale organizatorów, a nie z chęcią prawdziwej pomocy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane