środa, 09 sierpnia 2017 07:42

Tragiczny wypadek na krajowej „piętnastce” (aktualizacja)

 
Tragiczny wypadek na krajowej „piętnastce” (aktualizacja) źródło: PSP w Gnieźnie

W nocy z wtorku na środę na drodze krajowej nr 15 doszło do wypadku, w wyniku którego kierujący samochodem osobowym trafił w poważnym stanie do szpitala, gdzie zmarł.

Do zdarzenia doszło 8 sierpnia krótko po godzinie 23:00, kiedy to do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Gnieźnie wpłynęło zgłoszenie dotyczące poważnego wypadku, do jakiego doszło w Wydartowie (gmina Trzemeszno) na odcinku drogi krajowej nr 15.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa, 26-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno, jadąc od strony Trzemeszna w kierunku Mogilna, na prostym odcinku drogi zderzył się z jadącym w tym samym kierunku ciągnikiem rolniczym marki Ursus wraz z przyczepą, którym kierował 19-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno. W wyniku zderzenia opel zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu zatrzymując się na polu uprawnym.

Kierujący oplem krótko po przewiezieniu do szpitala w Gnieźnie, w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Kierujący ciągnikiem i jego pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, 26-letni kierowca Opla nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do godziny 2:30 na czas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia ruch na drodze krajowej nr 15 był całkowicie zablokowany, następnie od godziny 2:30 do 4:00 wprowadzono ruch wahadłowy. 

Pojazdy uczestniczące w wypadku zostały zabezpieczone do badań przez biegłego.Postępowanie w sprawie wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

źródło: PSP i KPP w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane