wtorek, 01 sierpnia 2017 14:43

Dwa wypadki - ten sam samochód i ten sam sprawca

 
Po lewej - wypadek z 31 lipca 2017 roku. Po prawej - zdarzenie z 28 grudnia 2016 roku Po lewej - wypadek z 31 lipca 2017 roku. Po prawej - zdarzenie z 28 grudnia 2016 roku archiwum redakcji

Poniedziałkowy wypadek na ul. Roosevelta i zderzenie z grudnia 2016 roku, w którym samochód uderzył w budynek na ul. Chrobrego - w obu sprawcą był ten sam, młody kierowca BMW.

Przypomnijmy iż w poniedziałek 31 lipca na skrzyżowaniu ul. Roosevelta i Fabrycznej doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, w wyniku czego trzy osoby zostały poszkodowane. Jak się okazało sprawcą zdarzenia był kierujący samochodem BMW, który wymusił pierwszeństwo przejazdu Mercedesowi, który w niego uderzył.

Jak udało się nam dowiedzieć, kierujący pierwszym z pojazdów jest też sprawcą innego niebezpiecznego zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 28 grudnia 2016 roku na ul. Chrobrego w Gnieźnie (zobacz więcej). Przypomnijmy iż tego dnia, kierujący samochodem BMW, 26-letni mieszkaniec Gniezna, jadąc od strony ul. Łubieńskiego w kierunku ul. Mickiewicza, podczas wyprzedzania samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowane prawidłowo trzy samochody, a następnie uderzył w kamienicę. Jeden z uderzonych pojazdów przewrócił się na dach. Wówczas też policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, ale to najwyraźniej nie wystarczyło, by "ochłonąć".

Jak udało się nam dowiedzieć na Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie, wobec kierującego toczy się już postępowanie w tej sprawie. Jeśli mężczyzna poruszał się pojazdem nie posiadając już uprawnień, grożą mu za to poważne konsekwencje.

 

26 komentarzy

 • Link do komentarza Ja_Jestem piątek, 11 sierpnia 2017 09:34 napisane przez Ja_Jestem

  @:Lidia Serafin:
  ********************
  Pozwolę sobie na wklejenie fragmentu z zamieszczonego artykułu, aby jednak dotarło to do twojej świadomości.

  (Wówczas też policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, ale to najwyraźniej nie wystarczyło, by "ochłonąć").

  W takim razie skoro napisałaś, że kierujący miał prawo jazdy, znaczyłoby to, że zostało mu zwrócone, a tym samym, rzucałoby to niezbyt jasne światełko na tych, co najpierw zatrzymali je, a następnie oddali. Czyżbyś chciała dać do zrozumienia, że korupcji to prawda?

 • Link do komentarza szofer piątek, 11 sierpnia 2017 09:12 napisane przez szofer

  Lidio Serafin, co z tego, jak ma "uprawnienia" , skoro jest człowiekiem niebezpiecznym na drodze i nawet nie powinien hulajnogą jeździc? A żenujący jest wpis komentatora podpisującego się "Lidia Serafin".

 • Link do komentarza Lidia Serafin piątek, 11 sierpnia 2017 03:39 napisane przez Lidia Serafin

  Uprawnienia miał ale wy jesteście lepiej poinformowani

 • Link do komentarza Ja_Jestem środa, 09 sierpnia 2017 06:16 napisane przez Ja_Jestem

  @:Lidia Serafin:
  *****************
  Proszę dokładnie zapoznać się z treścią napisanego artykułu i nie wypisywać głupstw. Czy ja lub ktokolwiek musi znać sprawcę kolizji? To raczej twój wpis jest żenujący, skoro stajesz w obronie kogoś, kto z pełną premedytacją łamie prawo. Uważasz, że osoba, która porusza się samochodem bez uprawnień, nie popełnia przestępstwa, zważywszy, że nie jest to po raz pierwszy? Ten człowiek to recydywista i jako taki powinien wiedzieć, że skoro wsiada do auta z zamiarem poruszania się bez wymaganych uprawnień, łamie prawo, (świadomie), za które teraz stanie przed sądem i poniesie odpowiednie do popełnionego czynu konsekwencje.

 • Link do komentarza rex wtorek, 08 sierpnia 2017 23:17 napisane przez rex

  Z tego co widzę, to jeździ nadal. Z prawkiem czy bez, ale jeździ. Niestety mieszkam obok tego barana, strach było przechodzić po chodniku jak on jechał. Pamiętam to, zresztą to nie tylko moje zdanie, a wszystkich sąsiadów

 • Link do komentarza Lidia Serafin sobota, 05 sierpnia 2017 18:59 napisane przez Lidia Serafin

  Te wasze komentarze są beznadziejne nie znacie człowieka tylko osądzać potraficie żenujące

 • Link do komentarza emil czwartek, 03 sierpnia 2017 19:47 napisane przez emil

  Jak to jest że akcja za akcją a takie beemki bez prawa jazdy jeżdżą bez problemu

 • Link do komentarza Ja_Jestem czwartek, 03 sierpnia 2017 07:47 napisane przez Ja_Jestem

  Nie słowa, lecz czyny powinny się sprawdzać w wypowiedziach naszych „stróżów prawa”, Dlaczego mamy czekać, aż winny tych kolizji, usiądzie, poraź kolejny za kierownicę auta i po raz kolejny, przez swoją głupotę, może doprowadzić do jeszcze większej katastrofy...... włącznie z udziałem pieszych. Co za idiota wymyślił, że jak trzeci raz ktoś popełnia przestępstwo, to działa w recydywie? Polskie prawo jest chore i takim pozostanie.

 • Link do komentarza Zorro środa, 02 sierpnia 2017 13:52 napisane przez Zorro

  Do M.Nie nazwał bym tego hejtem a wymianą zdań na temat tego kierowcy i zdarzeń, które spowodował.

 • Link do komentarza EagleEye środa, 02 sierpnia 2017 13:06 napisane przez EagleEye

  Widzę że wszystkim umkneło to iż Pan prowadził bez prawa jazdy no chyba że Panu po tym incydencie z grudnia2016 r. zatrzymano mu prawo jazdy na 6 m-cy i nie dawno zwrócono , choć z tekstu należy domniemywać iż Pan nie miał w chwili drugiego zdarzenia uprawnień.
  @M to nie żaden hejt tylko dyskusja nad Panem który po raz drugi spowodował kolizję drogową z poszkodowanymi osobami

  Czy Redakcja G24.com może to doprecyzować

 • Link do komentarza M środa, 02 sierpnia 2017 11:39 napisane przez M

  Czy ja gdzieś napisałem, ze to nie jest Jego wina? Prawda. Wymusił i to jest oczywiste, ze wina leży po Jegostronie. Irytuje mnie tylko ta fala hejtu.

 • Link do komentarza Zorro środa, 02 sierpnia 2017 09:05 napisane przez Zorro

  Do M . Wymusił i to jest Jego wina niezależnie od prędkości mercedesa. I do tego świadomie łamie prawo. Do więzienia z Nim i tam Go nauczą odpowiedniego podejścia do życia bo mam wrażenie, że facet wszystko sobie lekceważy i myśli, że jest Bogiem .

 • Link do komentarza zginieszod własnej broni środa, 02 sierpnia 2017 08:31 napisane przez zginieszod własnej broni

  pewnie ma chody u pisowców, może nawet u Dolaty, bo skoro taki bezkarny, a policja pod pisowskimi ministrami po czystkach nic nie robi to pewnie jakiś synalek działacza pisu z powiatu

 • Link do komentarza Gnieznianin środa, 02 sierpnia 2017 08:31 napisane przez Gnieznianin

  zakaz prowadzenia pojazdow z miejsca, za trzecim razem moga byc ofiary smiertelne. Ciekawe ile tych stlueczek wytrzyma to bmw ,a pozniej jako niebite sprzeda...

 • Link do komentarza EagleEye środa, 02 sierpnia 2017 03:24 napisane przez EagleEye

  @M nie wiem czy mam sie śmiać czy płakać z Twojego wpisu. Ta jasne winny kierowca mercedesa ktory miał pierwszeństwo a w tym przypadku z grudnia 2016 r. winnym pewnie jest ten co był wyprzedzany jadący prawidłowo w "strefie 30" kierowca . Nie no chyba zaraz ryknę ze śmiechu.

 • Link do komentarza W wtorek, 01 sierpnia 2017 23:39 napisane przez W

  M _jak już coś pisać to z sensem ,bo sam/a wypowiedziałeś się jakbyś był na prochach. Ten koleś z BMW ma szczęscie że w grudniu nikogo na chodniku nie zabił ,a teraz swoich pasażerów. Więc czy on jest odpowiedzialny na drodze za bezpieczeństwo swoje i innych??? Strach iść chodnikiem ,jechać ulicą,zostawić zaparkowane auto bo nie wiadomo którędy i kiedy przejedzie czarne BMW.Stwarza śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych więc dać mu do jazdy hulajnoge a nie auto.

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 01 sierpnia 2017 23:20 napisane przez rezigiusz

  Dziekuje za wyklady wszystkim tym naj mądrzejszym tu komentujacym. Niestety ale moj wpis został nie opublikowany w calości. Dla tych apolityczno-pouczajacych komentatorów. Czyź nie ma napisane iź temu panu zbrano przy pierwszym zdarzeniu prawo jazdy ? Rozumie ze dla Was jest OK jezdzic bez uprawnień. No to po co zdawać egzaminy na prawo jazdy jak moźna sobie przez pół roku jeździć bez uprawnień jeźeli jest tak jak jest napisane w artykule??? Po drugie jest to juz drugie zdarzenie z udzialem tego pana a tym samym mozna z duźą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać iz do trzech razy sztuka tylko źe za trzecim razem moze byc juz ....
  Po trzecie jesli byl by to tzw. zwykly szary mieszkaniec dawno juz by po nim pozamiatano. Co mnie interesuje czy ten pan czy jego rodzice maja pieniadze lub kim tam nie sa . Jak kogoś zabije to im za pieniądze zycia nie odkupi !!!
  Prosze to wziąść pod uwage a jak udawało mu sie 7 miesiecy jezdzić bez prawka to jest to porazka wymiaru sprawiedliwości.No chyba ze Policja nadal czeka aź zglosi sie ten kierowca auta ktorego na monitoringu nie moźna zidentyfikowac po nr. rejestracyjnych auta z poprzedniego zdarzenia z udzualem tego pana bo apel na tym portalu byl i pewnie to jest linią obrony tego pana w tamtym zdarzeniu iz to pewnie nie on jest winny tylko ten co sie nie zgłosił bo jechal prawidłowo

 • Link do komentarza M wtorek, 01 sierpnia 2017 22:45 napisane przez M

  Pirat drogowy? Piszecie tak jakbyście nigdy nie wymusili komuś pierwszeństwa albo nie przekroczyli prędkości... Myślicie, ze specjalnie naraziłby pasażerów na jakiekolwiek niebezpieczeństwo? Chcialem zauważyć, ze gdyby Mercedes jechał wolniej to zdążyłby wyhamować. Wypadki się zdążają... To, że Gość miał wypadek w tamtym roku nie robi z Niego niewiadomo jakiego przestępcy! Tak wiem... Artykuł w gazecie... Trzeba się wypowiedzieć. Nie ważne czy mądrze czy nie... Trzeba coś napisać...

 • Link do komentarza Felicyta wtorek, 01 sierpnia 2017 22:33 napisane przez Felicyta

  Wolność moi kochani jest dopuszczalna do takich granic, poza którymi nie narusza się mojej wolności. I raz na zawsze sobie to zapamiętajcie. W Ameryce gościu po pierwszym slalomie na Chrobrego nie miałby już dawno prawa jazdy do czasu wyjaśnienia sprawy. A, że trwa to tak długo? No to widzicie, jak te polskie sądy pracują. A grupa idiotów jeszcze za nimi stoi i ich zniczami przeznaczonymi dla zmarłych (!) popiera.

 • Link do komentarza micio wtorek, 01 sierpnia 2017 21:53 napisane przez micio

  Ma plecy i pieniądze. .. brak słów na kretynow... A mógł kogoś zabić!

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane