poniedziałek, 17 lipca 2017 11:02

200 mandatów w trzy dni. Policja: kierowcy wciąż jeżdżą za szybko

 
200 mandatów w trzy dni. Policja: kierowcy wciąż jeżdżą za szybko archiwum redakcji

Podczas minionego weekendu w całym kraju trwały działania „Prędkość”. Na terenie Gniezna i powiatu policjanci ukarali mandatami prawie 200 kierowców.

Policjanci przyznają, że takich wyników swoich działań nie przewidywali. Okazuje się, że kierowcy zbyt często i zbyt chętnie dociskają pedał gazu. Od piątku do niedzieli policjanci w naszym regionie skontrolowali 226 pojazdów. Niestety, wielu tych kierowców popełniło wykroczenia, ale co najgorsze, także wielu z nich znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość. W sumie podczas trzech dni działań funkcjonariusze nałożyli prawie 200 mandatów karnych.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

2 komentarzy

  • Link do komentarza Wesoły Kawaler poniedziałek, 17 lipca 2017 23:05 napisane przez Wesoły Kawaler

    200 mundurowych, z 200 suszarkami, ukryci w 200 krzokach i tylko 200 mandatów. Słabo :)

  • Link do komentarza Tomek poniedziałek, 17 lipca 2017 21:33 napisane przez Tomek

    Najlepiej niech produkują auto na pedały żeby się zbytnio nie rozpędzać :-) - Rząd bierze miliardy od kierowców , więc zamiast ograniczać prędkości i karać niech lepiej dostosują drogi to nowoczesnych aut bo koń z wozem już dawno przestał jeździć a ograniczenia pozostały te same

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane