piątek, 14 lipca 2017 11:55

Kto jest autorem podwyżki?

 
Kto jest autorem podwyżki? fot. Rafał Wichniewicz

Podwyżka cen paliw rozpala ogólnopolskie media, a tymczasem do tego projektu, złożonego przez posła Zbigniewa Dolatę, odniósł się parlamentarzysta z partii opozycyjnej.

Przypomnijmy iż mowa jest o pomyśle podniesienia ceny paliwa o 20 groszy (bez podatku) na jednym litrze paliwa, która 12 lipca była omawiana w Sejmie i wokół której toczy się żywiołowa dyskusja w ogólnopolskich mediach: - Wydaje mi się, że są dwie przesłanki - w budżecie najzwyczajniej brakuje pieniędzy na wszystkie programy, które PiS wprowadza w życie, mam tu na myśli programy socjalne. Ustawa dotyczy finansowania dróg i można powiedzieć iż dotyczy dwóch różnych rzeczy, natomiast drogi do tej pory w znacznej mierze były finansowane z budżetu i jeśli utworzymy nowy fundusz, to te drogi będą finansowane dalej z nowego źródła, a dotychczasowe zostanie przeznaczone na inne cele. Druga sprawa jest bardziej polityczna - o tym, kto będzie mógł dysponować środkami z funduszu dróg samorządowych, decydować będzie wojewoda. Samorządy będą zgłaszały swoje propozycje, a wojewoda będzie ustalał kryteria i on będzie decydować, kto dostanie środki. Przed wyborami samorządowymi może to być istotne, kto dostanie na drogi, a kto ich nie otrzyma - stwierdził poseł Paweł Arndt i dodał, że w jego mniemaniu ta sprawa jest o tyle dziwna, że przez cały okres kampanii obecna partia rządząca zastrzegała iż podatki będzie obniżać.

Poseł przyznał, że nie wie, kto tak naprawdę jest autorem podwyżki: - Projekt jest poselski i teoretycznie być może mówiono prawdę kilka tygodni temu iż rząd nie pracował nad jakąkolwiek zmianą w tej kwestii, natomiast nie ma żadnej wątpliwości iż projekt został przygotowany w rządzie. Nie ma takiej możliwości, aby posłowie przygotowali tak złożony projekt nie tylko tej, ale i wielu innych ustaw. Można zadać sobie pytanie, dlaczego akurat pan poseł Zbigniew Dolata był przedstawicielem wnioskodawców tego projektu i szczerze nie potrafię odpowiedzieć sobie na to pytanie. Pan poseł nie pracuje w Komisji Infrastruktury ani Komisji Samorządu Terytorialnego czy Komisji Finansów, która mogłaby się tym projektem zająć - stwierdził parlamentarzysta i jak stwierdził, wszyscy posłowie partii rządzącej musieli ją podpisać: - Nie wiem, czy nikt inny nie chciał tego projektu wprowadzić czy inne powody były takiego działania. O to chyba trzeba by było zapytać samego posła - dodał. Zdaniem Pawła Arndta, projekt wprowadzono nagle, w trakcie wizyty prezydenta Donalda Trumpa i do tego w okresie wakacyjnym, kiedy zainteresowanie tym, co się dzieje w polityce, jest mniejsze. Zdaniem posła projekt uderzy w rolników, którzy niedługo zaczną się przygotowywać do żniw, a w tym samym czasie będzie miała wejść wspomniana podwyżka, a także właścicieli firm przewozowych. Zdaniem posła należałoby wywrzeć nacisk na rządzących, ale być może ustawa mimo to i tak przejdzie.

 

27 komentarzy

 • Link do komentarza lucy poniedziałek, 17 lipca 2017 22:45 napisane przez lucy

  Niestety wstyd za Dolate i Ostrowskiego pozostanie. Tym bardziej zrobili z siebie pośmiewisko. Głosowałaqm na PIS w ostatnich wyborach. Ostatni raz!

 • Link do komentarza Scarlett poniedziałek, 17 lipca 2017 22:21 napisane przez Scarlett

  Różnica między PiS a PO jest taka, ze oni potrafią przyznać się do błędu i cofnąć to, co zdaniem większości nie odpowiada Polakom. Fakt, ze może na drogi nie starczy pieniędzy, ale to przecież wola ludu, a nie posłów, którzy za wszelką cenę chcieli dołożyć do litra benzyny.

 • Link do komentarza Marek poniedziałek, 17 lipca 2017 22:14 napisane przez Marek

  Odstąpili . Bo tak zaplanowali już miesiąc wcześniej !!!

 • Link do komentarza szperacz poniedziałek, 17 lipca 2017 21:36 napisane przez szperacz

  No i co?
  http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/j-kaczynski-zapadla-decyzja-o-wycofaniu-projektu-ustawy-o,2529609,4199

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 17 lipca 2017 20:18 napisane przez humanista

  Komitet Centralny o I sekretarz partii odstąpili!
  Brawo Naród!

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 17 lipca 2017 18:47 napisane przez rezigiusz

  Temat "bicia piany" upadl wlasnie takze dyskusji koniec w kwestji "opłaty drogowej".A tak na marginesie to co pan posel Arndt zrobił prze 10 lat bycia w Sejmie RP dla Pierwszej Stolicy Polski konkrety prosze

 • Link do komentarza Beatka M. poniedziałek, 17 lipca 2017 15:37 napisane przez Beatka M.

  Dziękuję panu ZBIGNIEWOWI DOLACIE i KszYSZTOFOWI OSTROWSKIEMU i waszym kolegom z PiSu za podwyżkę ceny paliwa (a w tym żywności, odzieży i innych produktów)!
  Śmiało! wypisujcie sobie kolejne kilometrówki, a nami się nie przejmujcie - no bo po co? - głosy w wyborach i tak się wam będą zgadzały jak tylko dokończycie demolowanie ustroju naszego Państwa! Wstyd!

 • Link do komentarza Mateusz poniedziałek, 17 lipca 2017 10:12 napisane przez Mateusz

  Tak się pan martwi o posła Dolatę, że to on akurat został wyznaczony do odczytania tego wniosku? Niech się pan martwi o swoich kolegów, którzy wstyd przynoszą Polsce nie tylko w kraju, ale za granicą. A co do rozdziału, o który na zapas się tak pan poseł martwi, to pytam, czy za waszych rządów był inny rozdział środków? Może pan nie wie, albo udaje, ze nie wie, ale było z tym naprawdę źle i sam tego doświadczyłem.

 • Link do komentarza rodzic poniedziałek, 17 lipca 2017 09:07 napisane przez rodzic

  I to jest właśnie poziom dobrej zmiany. Jak ktoś przedstawia argumenty to trzeba poobrażać jego i wszystkich wkoło i katapultować się z dyskusji. Ale co się dziwić. Macie przykład w postaci posła D.

 • Link do komentarza fuzzy poniedziałek, 17 lipca 2017 07:47 napisane przez fuzzy

  Wstyd to powinno być posłom Dolacie i Ostrowskiemu.

 • Link do komentarza gnieźnianie niedziela, 16 lipca 2017 17:53 napisane przez gnieźnianie

  Panie Arndt, jak pan tak dzisiaj patrzy na to, co wyrabiają pańscy przyjaciele w Warszawie , to tak całkiem poważnie i na serio pytamy pana: Czy nie jest panu wstyd, ze jest pan w tej partyjnej sitwie razem z nimi? Naprawdę nie wstyd panu?

 • Link do komentarza aasdd niedziela, 16 lipca 2017 17:43 napisane przez aasdd

  Takie komentarze, jak niejakiego rodzica świadczą tylko o pustce intelektualnej Polaków, których, jak widać i w Gnieźnie nie brakuje. Dalsza dyskusja zbędna, bo jak rozmawiać z pustą głową?

 • Link do komentarza rodzic niedziela, 16 lipca 2017 10:14 napisane przez rodzic

  Drogi pytajniku. Możesz obrażać Polaków do woli. Głupie polaczki tak o nas mówili Rosjanie. I Tobie widać jest to bardzo bliskie. Ale po co mam płacić większe podatki np. 25 groszy za litr paliwa, żeby potem łaskawie dostać część tych pieniędzy, już po skonsumowaniu przez władzę np na kilometrówki posłaD. w postaci 500+. Ja wolę płacić mniejsze podatki od uczciwie zarobionych pieniędzy i nie dawać prowizji na utrzymanie niepotrzebnej administracji i tworzenie lokalnych klik. Bo ten podatek ma zrobić z lokalnych posłów PIS baronów przed którymi będą się płaszczyć samorządowcy. A zapłacą wszyscy.
  To tak gwoli myślenia. Ciekawe co po prądzie i paliwie będzię następne. A i większe ubezpieczenia i opłaty w bankach. Tak w drobnych kwotach. Zaczynacie łupić Polaków. Zaczynamy to widzieć!! Te pieniądze, które mi zabierzecie możnabyło wydać na dzieci.

 • Link do komentarza pytajnik sobota, 15 lipca 2017 21:46 napisane przez pytajnik

  Polacy to takie papugi. Klepią to, co usłyszą w nienawistnej Polsce telewizji. Niestety,w swej dużej masie są nierozgarniętymi przygłupami, bo nie tylko, że nie przeczytali ustaw przeciwko którym protestują, Ale nawet, gdyby je czytali, to poziom ich intelektu jest taki, żeby tego nawet nie zrozumieli. I wielka szkoda, że onegdaj szanowany gnieźnieński poseł uczestniczy w tej trwającej od ponad półtorej roku hucpie. Pytamy pana posła, czy naprawdę pan też wierzy w te głupoty Schetyny, Siemoniaka, Klicha, Frasyniuka i pozostałych demagogów i wrogów naszej Ojczyzny? Czego jeszcze potrzeba, by pan się ocknął???

 • Link do komentarza wyborcy sobota, 15 lipca 2017 17:57 napisane przez wyborcy

  Oczy može i otwarte ale umysły zamknięte. Przez takie zamknięte umysły Polska nasza ukochana cofnie się za obencych rządów o dwa pokolenia. Naszych dzieci szkoda. A nakazać milczenie to możesz swojemu psu. I też ciebie nie posłucha.

 • Link do komentarza humanista sobota, 15 lipca 2017 16:08 napisane przez humanista

  Daliśmy radę komunie, pozbędziemy się niebawem pisu! Precz z dyktaturą!

 • Link do komentarza Też wyborcy, ale o otwartych oczach sobota, 15 lipca 2017 12:20 napisane przez Też wyborcy, ale o otwartych oczach

  Ad. Wyborcy z 9:43 - o co tobie chodi? Konkrety, albo milcz. Nakradliście i macie jeszcze czelność podnosić głowy?

 • Link do komentarza wyborcy sobota, 15 lipca 2017 09:43 napisane przez wyborcy

  A przez osiem lat.... To tylko potraficie.... Wy mieliście rządzić inaczej.... Tylko nie rozumiecie že takie gadanie już nie działa i wyborcy Was ocenią. A dyktatury też nie wprowadzicie...za słabi jesteście... Chyba, że pójdziecie po pomoc do Putina.

 • Link do komentarza Monia sobota, 15 lipca 2017 09:39 napisane przez Monia

  @ wyborca - przeczytałam grzechy platformy w podanym w komentarzu przez pana linku i tez oczekuję wyczerpujących wyjaśnień posła Platformy, która przez ostatnie 8 klata rozwalała Polskę i nadal wznieca pożary. Poseł z Gniezna w tej bandzie?

 • Link do komentarza M.Z. sobota, 15 lipca 2017 06:54 napisane przez M.Z.

  i JESZCZE JEDNO.

  Myślałam. że Poseł Arndt jest odrobinę bystrzejszy i nie da się nabrać na taki kawał Kaczyńskiego. I nie wykorzysta tego "kawału" Kaczyńskiego, by wystąpić p oraz kolejny przed Kamerami. Ale widocznie jego "PARCIE NA SZKŁO" jest ciągle tak mocne , że nie wytrzymał i zwołał sobie konferencję prasową !!

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane