środa, 12 lipca 2017 16:24

Stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu

 
Stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu archiwum redakcji

Zwolnienie ze stanowiska dyrektor Biura Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, zaskoczyło wielu zainteresowanych lokalnym samorządem. Swoje oświadczenie w tej sprawie nadesłał do naszej redakcji przewodniczący Dariusz Igliński, który obecnie przebywa na urlopie.

We wtorkowe wczesne popołudnie jako pierwsi poinformowaliśmy iż pełniąca od lat funkcję dyrektora Biura Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Monika Wróbel została odwołana ze swojego stanowiska w trybie natychmiastowym. Wobec tych działań, poinformowany o sprawie przewodniczący rady Dariusz Igliński, który aktualnie przebywa na urlopie, zdecydował się on nadesłać do naszej redakcji swoje oświadczenie w powyższej sprawie.

Wyrażam zdecydowany sprzeciw wobec działań Pani Starosty Beaty Tarczyńskiej, skutkujących rozwiązaniem umowy o pracę z Panią Moniką Wróbel, Dyrektor Biura Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Działanie to odbieram jako próbę dezorganizowania oraz wywierania wpływu na  pracę rady. Wszystkie działania Pani  Tarczyńskiej odbywały się pod moją nieobecność i są w mojej ocenie konsekwencją nieudzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu i kolejnym etapem walki z moją osobą. 

Bardzo wysoko oceniam zaangażowanie w pracę i merytoryczne kompetencje Pani Dyrektor Moniki Wróbel. Wobec powyższego nie ma mojej zgody na takie postępowanie pani Starosty Tarczyńskiej. O swoich decyzjach poinformuję po powrocie z urlopu.

Dariusz Igliński
Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego

 

11 komentarzy

 • Link do komentarza telewidz czwartek, 13 lipca 2017 19:02 napisane przez telewidz

  Z tego co się mówi, to Dolata nie ma przełożenia w najwyższych sferach. A jego wczorajsze krzykliwe wystąpienie, choć w interesie partii, to stawia go naprzeciw wyborców.

 • Link do komentarza Jarek czwartek, 13 lipca 2017 15:20 napisane przez Jarek

  Czy nie widzicie, że jest to atak na Ziemię Gnieźnieńską. Ciekawe kto następny? specjalista od kolejki czy członek zarządu? może skarbnik ? Panie Igliński czy nie widzi Pan, że zostawili Pana bez Biura Rady.......... Za chwilę będzie na kogo zwalić wszystkie niepowodzenia włącznie ze szpitalem a Dolata już doniesie na Ostrowskiego gdzie trzeba.

 • Link do komentarza Kiszeniak czwartek, 13 lipca 2017 09:46 napisane przez Kiszeniak

  To ze nie zbudują szpitala to moim zdaniem raczej wysoce prawdopodobne. Na budowie nie dzieje się nic większego poza drobnymi pracami. Wybrani na chirurgii nowi lekarze wspomagają się firmą PR bo nawet z poradnią w soboty nie dają rady (nieczynna od tygodni) .. .prokuratura prowadzi dochodzenie. ..Nik wstrzymał publikację raportu na stronie internetowej i z tego co mówią w centrali w Warszawie jest on weryfikowany ... nie wygląda to wszystko ciekawie. Moze faktycznie chcą się salwować ucieczką bo smród moze się potem za nimi ciągnąc niezły...

 • Link do komentarza ApelPatriota środa, 12 lipca 2017 23:18 napisane przez ApelPatriota

  Apel do Przewodniczącego Rady Powiatu
  Panie Igliński
  Za bardzo całe Gniezno pana szanuje, aby się pan pchał w intrygi pani W. -zawsze mieliśmy wrażenie, że nie jest Pan człowiekiem podatnym i mamy nadzieje, że wyciągnie pan konsekwencje i nie bedzie brał udziału w gierkach- Pan Pilak zaciera ręcę- pani W jest specjalistką od rozpraw- z p.pilakiem jedną wygrała

 • Link do komentarza Dora środa, 12 lipca 2017 21:58 napisane przez Dora

  Ad. Zenon - kim jesteś człowieku, że piszesz takie dyrdymały? To zupełnie tak, jakby Iglinski miał władzę nad wszystkimi, noże nawet nad proboszczami i biskupami?

 • Link do komentarza Zenas środa, 12 lipca 2017 20:56 napisane przez Zenas

  Tak wg mnie nie wnikając w spór między dyrektorką a starościną uważam, że bardzo nieelegancko zachowała się starościna wręczając wypowiedzenie dyrektorce pod nieobecność przewodniczącego Rady Powiatu. No cóż, starościna nie ma doświadczenia w kierowaniu ludźmi, ulega złym doradcom. Przejdzie do historii w niesławie.

 • Link do komentarza Maria środa, 12 lipca 2017 18:41 napisane przez Maria

  Pani Moniko, proszę podjąć zdecydowane kroki prawne wobec takiego postępowania. Nie godzić się na takie postępowanie. Trzymam kciuki.

 • Link do komentarza Idzi środa, 12 lipca 2017 18:23 napisane przez Idzi

  Odwołać starostę i wszystko w temacie. Okropna kobieta

 • Link do komentarza Zenon środa, 12 lipca 2017 18:13 napisane przez Zenon

  Dariusz nie strasz bo zrobisz tyle ile w przypadku szpitala, chirurgów, zwalniania dyrektora, udzielaniu z góry nieważnego absolutorium :) Jesteś największy nieudacznik tej Rady.

 • Link do komentarza Czas najwyższy środa, 12 lipca 2017 17:29 napisane przez Czas najwyższy

  Brawo Panie Przewodniczący Igliński. Czekamy na Pana decyzję oraz wniosek o dymisję Zarządu i Starosty Tarczyńskiej.

 • Link do komentarza bystrzak środa, 12 lipca 2017 17:28 napisane przez bystrzak

  Dla mnie jest oczywiste,że Igliński powinien zwołać sesję po nieudzieleniu absolutorium i odwołać cały zarząd. Tak się zastanawiam, czy starosta nie zrobiła tej prowokacji specjalnie, żebyją odwołali, bo wie, że nie da rady szpitala zbudować.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane