czwartek, 06 lipca 2017 11:04

„Świadek” rzucił się z nożem na taksówkarza

 
„Świadek” rzucił się z nożem na taksówkarza źródło: KPP w Gnieźnie

Pociął szyję mężczyźnie, a potem przedstawiał się jako przypadkowy świadek - Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie przedstawiła 22-latkowi zarzuty narażenia życia taksówkarza, którego ten zaatakował w trakcie porannego kursu.

Do zdarzenia doszło we wtorek 4 lipca, kiedy to gnieźnieńscy policjanci zostali powiadomieni iż na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zgłosiło się dwóch mężczyzn, z których jeden miał nosić obrażenia ciała - poważnie wyglądającą ranę na szyi: - Byli to 64-letni kierowca taksówki oraz 22-letni mężczyzna. Z relacji młodszego z nich wynikało iż taksówkarz, którego on przywiózł na SOR ową taksówką, został zaatakowany w okolicach Cielimowa przez nieustalonego mężczyznę, posługującego się nożem. Ów młody mężczyzna twierdził iż był świadkiem tego zdarzenia i udzielił pomocy pokrzywdzonemu - mówi p.o. prokuratora rejonowego Małgorzata Rezulak-Kustosz. 

W związku z zeznaniami 22-latka, funkcjonariusze policji udali się z nim na miejsce zdarzenia w celu dokonania oględzin. Na miejscu został ujawniony m.in. nóż, którym miał posługiwać się sprawca: - W trakcie owych czynności młody mężczyzna, który początkowo przedstawiał się jako świadek zdarzenia, przyznał się iż to on jest sprawcą owej napaści. Wobec tego został on niezwłocznie zatrzymany i w toku dalszych czynności, na podstawie zebranych dowodów, został mu przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa, polegający na tym iż używając noża, którym kilkakrotnie przesunął po szyi pokrzywdzonego, spowodował uszkodzenia ciała w postaci ran ciętych i kłutych zlokalizowanych na głowie, szyi, tułowiu i prawym przedramieniu pokrzywdzonego, które naruszyły prawidłowe czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni, a tym samym naraził pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - tłumaczy Małgorzata Rezulak-Kustosz.

W minioną środę prokurator wystosował wniosek do Sądu Rejonowego o tymczasowe aresztowanie 22-latka.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Anna sobota, 08 lipca 2017 17:22 napisane przez Anna

  Witam, też mam takie zdanie na temat ,,świadka,, mnie ta historia przeraża..... Ten mężczyzna chyba do pracy nie wróci, albo będzie jezdził z bronią w ręku!!!! Ja boje się jeżdzic taxą ale oni maja wiekszego stracha kto wsiada!!

 • Link do komentarza BARTEK sobota, 08 lipca 2017 11:47 napisane przez BARTEK

  JAK MÓWI STARE CHIŃSKIE PRZYSŁOWIE
  "nie filetuj karpia jeśli nie chcesz go zjeść"

 • Link do komentarza Seba czwartek, 06 lipca 2017 23:11 napisane przez Seba

  Ten sprawca to raczej psychiczny i powinien być w trybie natychmiastowym skierowany na Dziekankę!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane