niedziela, 18 czerwca 2017 16:52

Strażacy nieśli pomoc po niebezpiecznym upadku

 
Strażacy nieśli pomoc po niebezpiecznym upadku źródło: OSP Witkowo

We wczesne, niedzielne popołudnie, strażacy-ochotnicy zostali zaalarmowani do niecodziennego zdarzenia na terenie Witkowa, w którym udzielili pomocy poszkodowanej osobie.

Sytuacja miała miejsce 18 czerwca przed godziną 14:00 przy ul. Jana Pawła II w Witkowie. Młoda dziewczyna, w trakcie jazdy na rolkach nagle utraciła równowagę, upadła i nie mogła się podnieść. Jeden ze witkowskich strażaków, który akurat przebywał w pobliżu, widząc tę sytuację natychmiast pobiegł z pomocą i podjął działania ratownicze, stabilizując poszkodowaną i zlecając osobie postronnej zadzwonienie po pogotowie.

Z uwagi na nieobecność zespołu ratownictwa, które stacjonuje przy Urzędzie Miasta i Gminy, załączono alarm i na miejsce przybył zastęp ratowniczy OSP. Strażacy udzielili pomocy dziewczynie poprzez założenie kołnierza i przeniesiono ją w zacienione miejsce do czasu przyjazdu karetki. Po przybyciu ratowników medycznych, poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Gnieźnie.

źródło: OSP Witkowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS