sobota, 17 czerwca 2017 23:19

Eksplozja w domku na Kalinie

 
Eksplozja w domku na Kalinie fot. Rafał Wichniewicz

W sobotnią wczesną noc mieszkańcy działek rekreacyjnych na podgnieźnieńskiej Kalinie usłyszeli wybuch.Po chwili jeden z domków wypoczynkowych stanął w ogniu.

Do zdarzenia doszło 17 czerwca krótko po godzinie 22:30, na jednej z działek rekreacyjnych, znajdujących się pośrodku Rodzinnych Ogrodów Działkowych Kalina. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, mniej więcej o tej godzinie mieszkańcy przebywający na tym terenie usłyszeli odgłos eksplozji, a po chwili ujrzeli słup dymu wznoszący się nad jednym z domków oraz języki ognia wydobywające się spod dachu i z okien.

Natychmiast zaalarmowano służby ratunkowe, a na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej z Gniezna i okolicznych OSP. Jak wynikało z przekazanych informacji, w środku budynku miał przebywać mężczyzna. Został on wydobyty z domku i w poważnym stanie przekazany załodze karetki pogotowia, która przewiozła go do szpitala w Gnieźnie.

Na miejscu cały czas trwa jeszcze akcja gaśnicza (stan na 23:20), a nie ma pewności czy w budynku nie znajdują się także jakieś butle gazowe. Dokładne przyczyny zdarzenia na tę chwilę nie są znane. Na miejsce przyjechała także Policja.

4 komentarzy

 • Link do komentarza odwiedzający gość niedziela, 18 czerwca 2017 23:07 napisane przez odwiedzający gość

  Może i hydranty są winne, ale ja pytam o zupełnie inną sprawę. Kto zezwolił na takie wielkie budowle na tym terenie i na zamieszkiwanie w nich na stałe? Co na to przepisy? Czy nadzór budowlany gnieźnieński wiedząc o tych nieprawidłowościach choć raz zainterweniował w tej sprawie? Czepianie się drobiazgów w legalnie budowanych obiektach zgodnie z planami i projektami to jest przestępstwo, a to osiedle, które NIGDY nie powinno istnieć w postaci, w jakiej istnieje nie spędza snu z powiek inspektorom? Przecież tam nie ma nie tylko wody w hydrantach, ale także dróg ewakuacyjnych!!!

 • Link do komentarza wczasowicz niedziela, 18 czerwca 2017 16:29 napisane przez wczasowicz

  W Skorzecinie absolutny balagan budowlany i niestety także sanitarny. Także skarbowy i kaźdy inny.A dojazd w razie potrzeby. Lepiej nie myśleć.

 • Link do komentarza Barman niedziela, 18 czerwca 2017 13:14 napisane przez Barman

  Mili Państwo , wszystko było by dobrze gdyby hydranty na Kalinie były by czynne, niestety strażacy usilnie szukając głównego zaworu go nie znaleźli. Wszystkie hydranty były suche. ...

 • Link do komentarza miłosz niedziela, 18 czerwca 2017 08:47 napisane przez miłosz

  Na Kalinie jeszcze straż mogła spokojnie dojechać do tych domków, choć już i tak ciasno było. Kiedyś jeden ze strażaków mówił że wolą nie wiedzieć co by się działo, gdyby do czegoś podobonego doszło w Skorzęcinie, gdzie jest kompletny chaos budowlany i domek na domku, a do tego pełno samochodów poustawianych gdzie się da.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS