środa, 07 czerwca 2017 19:44

Potrącenie dziecka na ul. Mickiewicza

 

W środowy wieczór doszło do nietypowego zdarzenia - samochód zaparkowany na ulicy stoczył się i uderzył w dziecko przechodzące chodnikiem po drugiej stronie jezdni.

Do zdarzenia doszło 7 czerwca około godziny 19:15 na ul. Mickiewicza, przy sklepie spożywczym. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący taksówką po wjechaniu na miejsce postojowe dla tych pojazdów, pozostawił samochód, nie zaciągając hamulca ręcznego i udał się do sklepu. Po chwili, pojazd stojący na niewielkim wzniesieniu, zaczął się toczyć do tyłu, w wyniku czego zjechał na jezdnię, a następnie rozpędzony wpadł na chodnik po przeciwnej stronie ulicy, gdzie potrącił kilkuletnią dziewczynkę, uderzając wraz z nią w bramę kamienicy.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyło pogotowie ratunkowe, które zajęło się poszkodowaną i zabrało ją do szpitala. Policja ustali dokładne przyczyny zdarzenia.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Lukas czwartek, 08 czerwca 2017 10:24 napisane przez Lukas

  Kto nie może jak Taryfiorze. Złotówie wszystko wolno, ale z brakiem ręcznego to przeginka . Oby dziewczynka wyszła z tego cało i zdrowo !

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 08 czerwca 2017 08:44 napisane przez Kierowca

  Brawo Gosia nic dodać nic ująć...i tak w całym mieście

 • Link do komentarza gosia środa, 07 czerwca 2017 23:29 napisane przez gosia

  postój taksówek na Mickiewicza na pewno nie jest zgodny z przepisami, taxi stają tamże na chodniku nie zostawiają tam przepisowego 1,5 m dla pieszych na chodniku, po drugie często jest ich tam więcej - czyli stoją poza postojem zabierając miejsca strefowe nie płacąc za postój, po trzecie dostawy towarów do sklepu naprzeciwko często stają tam dostawczaki trzy cztery sztuki - im to jeszcze idzie, ale skoro naprzeciw jest postój taxi ulica robi się ciasna i lekko przyblokowana, szczególnie w godzinach rannych no i w popołudniowym tzw, szczycie do tego skrzyżowanie z Warszawską.... i tak wygląda "usprawnianie" ruchu w naszym mieście!

 • Link do komentarza rak środa, 07 czerwca 2017 22:20 napisane przez rak

  pewnie zobaczył ubera w pobliżu i poleciał go na pieszo gonić, bo przecież wszystkie taksówki jak jeżdżą to wolniej niż przepisy pozwalają i by wozem nie dał rady :)

 • Link do komentarza drwal środa, 07 czerwca 2017 22:03 napisane przez drwal

  kierowca od siedmiu boleści - taksówkarz gnieźnieński!!

 • Link do komentarza Telewidz środa, 07 czerwca 2017 21:42 napisane przez Telewidz

  Biedne dziecko -oby wyszło z tego bez większych problemów. A tak jak już jesteśmy na tej ulicy i mowa o taksowkach, to może ktoś przyjrzy się odległości jaka jest od miejsca postoju TAXI ,do miejsca przejścia dla pieszych .Podobno są jakieś ustalone metry które muszą być dla zachowania widoczności, a w tym miejscu cały widok zasłania taksówka. Dorosły może i dojrzy czy coś jedzie, ale dziecku raczej trudno.

 • Link do komentarza Milena środa, 07 czerwca 2017 20:56 napisane przez Milena

  Z tego prosty wniosek, kto prowadzi taksówki. To jest jedno wielkie niebezpieczeństwo. Samochody często stare, przegląd techniczny po znajomości, niestety, nie za czyste, za kierownicami rożne dziadki. Osobiście boje się wsiadać do taksówki!

 • Link do komentarza nopisdu środa, 07 czerwca 2017 20:26 napisane przez nopisdu

  oszczędza na ręcznym kierowca

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS