niedziela, 18 lutego 2018 09:14

Zmarł kpt. Józefat Sztuka

W niedzielny ranek do naszej redakcji dotarła wyjątkowo przykra wiadomość - w nocy zmarł kpt. Józefat Sztuka, kombatant Armii Krajowej i prezes gnieźnieńskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
W akcie upamiętnienia zwycięstwa powstania wielkopolskiego, którego to 99. rocznica przypadła 16 lutego, w Grodzie Lecha odbyła się manifestacja patriotyczna.
Przed tygodniem w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, odbyło się wręczenie medali dla zasłużonych pracowników archiwów państwowych. Wśród nich jest gnieźnieńska archiwistka Grażyna Tyrchan.
W piątkowy wieczór na tytułowej ulicy, kierujący samochodem osobowym uderzył w drzewo, a następnie w wyniku tego pojazd dachował.
Choć do rocznic, które obchodzić będziemy w listopadzie i grudniu, zostało jeszcze trochę czasu, cały czas trwają przygotowania do wydarzeń, które odbędą się z tej okazji.
Znasz polską firmę TECH Sterowniki i urządzenia, które produkuje? W takim razie nie przegap okazji, by wygrać jedną z 5 nagród w trwającym quizie na temat firmy i sterowników do zarządzania ogrzewaniem. Na najlepszych czekają dwa wideorejestratory Garmin Dash Cam 55, regulator pokojowy ST-292v3 oraz dwa zestawy firmowych gadżetów – każdy z powerbankiem! Zgłoszenia są przyjmowane do końca marca.
15 lutego br., w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa prezentująca najbliższe inicjatywy powiatowego samorządu adresowane do środowisk rolniczych.  
Gnieźnieński Magistrat w tym roku przeznaczy ponad 1 mln 200 tys. zł na projekt rozwijający komunikację elektroniczną, z czego aż 1 mln 45 tys. zł to środki pozyskane z funduszy europejskich. Z nowości skorzystają nie tylko urzędnicy, ale przede wszystkim osoby korzystające z usług Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.
Strona 1 z 667

Ostatnio dodane